تکنولوژی

مراقب باش! سیارکی بزرگتر از یک آسمان خراش امروز به طور خطرناکی به زمین نزدیک می شود

به گفته ناسا، سیارک غول پیکری به پهنای 1200 فوت امروز، 3 آگوست، به سمت زمین در حال حرکت است. ناسا آن را به عنوان یک سیارک بالقوه خطرناک طبقه بندی کرده است. آیا شانسی برای تأثیر وجود دارد؟ من میفهمم.

فعالیت سیارک ها طی چند روز گذشته به طور تصاعدی افزایش یافته است. آخر هفته گذشته، دو سیارک عظیم در روزهای متوالی از کنار زمین عبور کردند و سیاره ما به سختی از این رویداد فرار کرد. و اکنون در ادامه بمباران سیارک ها، ناسا تایید کرده است که سیارک دیگری امروز سوم آگوست به زمین نزدیک خواهد شد. و این سیارک ممکن است خطرناک ترین از همه باشد. این سیارک 1200 فوت عرض دارد که از مجموع دو سیارک قبلی بزرگتر است. حتی ناسا آن را به عنوان یک سیارک بالقوه خطرناک طبقه بندی کرده است و متوجه خطر بالقوه آن شده است. بنابراین آیا برخورد یک سیارک ممکن است؟ آیا این سنگ فضایی بزرگ به زمین برخورد خواهد کرد؟ بخوانید تا متوجه شوید.

بر اساس پایگاه داده مرکز مطالعات اجرام نزدیک به زمین (CNEOS) ناسا، این سیارک 2022 OE02 نام دارد. انتظار می رود این سیارک با سرعت شگفت انگیز 72000 مایل در ساعت در فاصله 3.2 میلیون مایلی زمین قرار گیرد. سرعت سیارک نیز شگفت‌انگیز است، زیرا بیشتر سیارک‌ها حدود 30000 تا 40000 مایل در ساعت حرکت می‌کنند. با این سرعت، یک انحراف در آخرین لحظه به دلایل غیرقابل پیش‌بینی باعث می‌شود که این سیارک فاصله 3.8 میلیون مایلی را تنها در 52 ساعت طی کند. به همین دلیل است که آژانس های فضایی در سراسر جهان این سنگ فضایی را رصد می کنند.

مطلب پیشنهادی:  رئیس Adecco می گوید هوش مصنوعی نگرانی های شغلی جدی ایجاد می کند اما موقعیت های جدیدی ایجاد می کند

امروز یک سیارک به وسعت 1200 فوت به سمت زمین پرتاب می شود

تاریخ 2022 در نام این سیارک تاکید می کند که امسال اولین بار است که دانشمندان می توانند آن را رصد کنند. در واقع، این سیارک تا چند هفته پیش از چشم تلسکوپ ها دور بود. به همین دلیل، اطلاعات کافی در مورد این سیارک جمع آوری نشده است که ناسا را ​​بیش از پیش نگران می کند.

در اندازه‌اش، این سیارک می‌تواند آسیب‌های برخوردی در سطح قاره ایجاد کند و امواج ضربه‌ای و امواج تکتونیکی کافی تولید کند تا کل سیاره را با زلزله و سونامی تحت تأثیر قرار دهد. با این حال، در حال حاضر، آژانس فضایی اطمینان دارد که سیارک به سلامت از سیاره عبور خواهد کرد و هیچ تهدیدی برای برخورد سیارک وجود ندارد. با این حال، همه چیز می تواند در آخرین لحظه تغییر کند، بنابراین ما باید منتظر بمانیم تا سیاره ما از بین برود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا