تکنولوژی

مرگ با هزار کاهش: ممنوعیت های TikTok ایالات متحده جذابیت بیشتری پیدا می کند

بلافاصله پس از بازگشت دانشجویان دانشگاه تگزاس به کلاس در ماه ژانویه، یادداشتی از بخش فناوری اطلاعات دریافت کردند که آنها را از قانون جدیدی مطلع می کرد: آنها دیگر نمی توانستند به TikTok، برنامه ویدیویی محبوب، از طریق Wi-Fi دانشگاه دسترسی داشته باشند.

دانش آموزان احساسات متفاوتی داشتند. آدام نگوین، دانش آموخته 19 ساله علوم کامپیوتر در دانشگاه تگزاس در آستین، گفت: “نگرانی های قانونی در مورد امنیت برنامه وجود دارد.”

او به بنیاد تامسون رویترز گفت: «اما مردم باید بتوانند تصمیم‌های خود را بگیرند – این یک سابقه خطرناک است که دانشگاه تصمیم می‌گیرد چه کارهایی را می‌توانید در وب انجام دهید».

این اقدام به‌عنوان بخشی از تلاش‌ها برای محدود کردن استفاده از TikTok – که متعلق به شرکت چینی ByteDance است – در ایالات متحده به دلیل نگرانی از اینکه داده‌های کاربران ایالات متحده ممکن است به دولت چین تحویل داده شود، انجام می‌شود.

کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارد در ماه جاری درباره لایحه ای با هدف جلوگیری از استفاده از TikTok در ایالات متحده رای گیری کند.

آین کوکاس، استاد دانشگاه ویرجینیا و نویسنده کتاب “ترافیک داده: چگونه چین در نبرد برای حاکمیت دیجیتال پیروز می شود”، گفت: “نگرانی های واقعی در مورد جمع آوری داده ها توسط شرکت های چینی وجود دارد.”

اما این ایده که اگر TikTok را ممنوع کنید این مشکل برطرف می‌شود، درست نیست.

به مدت سه سال، TikTok – که بیش از 100 میلیون کاربر در ایالات متحده دارد – سعی می کند به واشنگتن اطمینان دهد که اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی قابل دسترسی نیست و محتوای آن توسط حزب کمونیست چین یا هر شخص دیگری قابل دستکاری نیست. نفوذ پکن

TikTok به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد، اما در بیانیه های قبلی اعلام کرد که این ممنوعیت ها بر اساس “دروغ های بی اساس در مورد TikTok” است.

“مرگ با هزار شکست”

مطلب پیشنهادی:  «پدر اینترنت» به سرمایه گذاران درباره چت ربات های هوش مصنوعی هشدار می دهد

بر اساس داده های Sensor Tower، یک شرکت تجزیه و تحلیل داده، TikTok از سال 2021 بیشترین بارگیری در ایالات متحده را داشته است.

در دسامبر گذشته، رئیس جمهور جو بایدن قانونی را امضا کرد که بر اساس آن TikTok از دستگاه های دولتی منع می شود و بیش از نیمی از ایالت های ایالات متحده محدودیت های مشابهی را تصویب کرده اند و کالج ها و حتی برخی از مدارس ابتدایی از آن پیروی می کنند.

سارا کرپس، مدیر موسسه سیاست فناوری دانشگاه کرنل، گفت که این ممنوعیت را باید در چارچوب بیش از یک دهه تلاش ایالات متحده برای محدود کردن گسترش فناوری چینی دید.

او با اشاره به محدودیت‌های واردات سخت‌افزار از غول فناوری چینی هوآوی و سازنده تجهیزات مخابراتی ZTE که قبلاً بیش از یک دهه بود، گفت: «این بخشی از این تلاش بزرگ‌تر دولت برای کاهش سرعت پیشرفت چین و ممانعت از توانایی آن‌ها برای نظارت بر آمریکایی‌ها است». .

دادگاه های ایالات متحده در سال 2020 از اقدام دولت ترامپ مبنی بر ممنوعیت برنامه پیام رسان چینی WeChat از فروشگاه های اپل و گوگل به دلیل نگرانی های آزادی بیان جلوگیری کردند.

کرپس با اشاره به گزارش مجله فوربس در ماه دسامبر مبنی بر اینکه ByteDance از برنامه TikTok برای ردیابی چندین روزنامه نگار برای یافتن منبع افشای اطلاعات استفاده کرده است، گفت: نگرانی ها در مورد نظارت قابل اعتماد است.

کرپس گفت که نیاز به محدود کردن دسترسی TikTok به دستگاه‌های دولتی را درک می‌کند، اما تلاش‌ها برای ممنوعیت گسترده‌تر این برنامه احتمالاً به دلیل نگرانی‌های سیاسی و تجاری با هدف کاهش سرعت گسترش TikTok به جای ممنوعیت کامل آن انجام شده است.

او گفت: “ما در حال حاضر به دنبال یک رویکرد تکه تکه هستیم – این خیلی موثر نیست.” “من احساس مرگ با هزاران بریدگی دارم.”

دانش‌آموزان می‌توانند با استفاده از داده‌های خود به راحتی ممنوعیت‌ها را دور بزنند – و مقامات دولتی همچنان می‌توانند از دستگاه‌های شخصی به TikTok دسترسی داشته باشند.

مطلب پیشنهادی:  مردم از شکلک ها برای پنهان کردن، نشان دادن احساسات خود استفاده می کنند: یاد بگیرید

حفاظت از داده ها

Kokas از دانشگاه ویرجینیا گفت تمرکز بر TikTok نشان دهنده شکست ایالات متحده در تصویب قوانین جامع حفاظت از داده است که می تواند مسائل مربوط به حریم خصوصی داده ها را در چندین پلتفرم حل کند.

او گفت: «این بیشتر یک تلاش بی‌ثبات‌کننده برای هدف قرار دادن یک شرکت واحد است تا یک تلاش جدی برای بررسی دقیق و پرداختن به چشم‌انداز فناوری استخراجی و استثماری در ایالات متحده در مورد داده‌ها».

راجا کریشنامورتی، نماینده دموکرات ایلینوی که بر ممنوعیت فعالیت TikTok در ایالات متحده فشار می آورد، به هوآوی اشاره کرد که با ممنوعیت محصولات خود از سوی ایالات متحده و سایر کشورها مواجه شده است و نمونه ای از پاسخ جهانی به نگرانی های امنیتی است.

کریشنامورتی در یک مصاحبه تلفنی گفت: «وقتی … داده‌های کاربر و الگوریتم‌های 140 میلیون آمریکایی که در نهایت توسط ح‌ک‌چ (حزب کمونیست چین) کنترل می‌شوند، یک مشکل است.

این قانون که توسط کریشنامورتی و مایک گالاگر جمهوری‌خواه ویسکانسین در مجلس نمایندگان ارائه شد، TikTok و Bytedance را نام‌گذاری می‌کند.

اما بر اساس متن لایحه، فضایی برای محدودیت‌هایی برای شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی مستقر در کشورهای «دغدغه» از جمله چین، ایران، کره شمالی، کوبا و ونزوئلا ایجاد می‌کند.

این ممنوعیت ها به بحث گسترده تری در مورد حق حاکمیت اینترنت دامن زده است و کشورهایی که به دنبال مقابله با نفوذ چین در فضای فناوری هستند، با مبادلاتی روبرو هستند.

دانیل لیون از دانشکده حقوق کالج بوستون گفت که ممنوعیت های پردیس و ممنوعیت های گسترده تر در TikTok نگرانی هایی را در مورد آزادی بیان ایجاد می کند که توسط اولین متمم قانون اساسی ایالات متحده محافظت می شود.

او گفت: «ممنوعیت مطلق استفاده از TikTok به طور کلی بیش از آنچه برای محدود کردن جریان اطلاعات حساس به چین لازم است، گفتار را نقض می‌کند.

مطلب پیشنهادی:  "بهتر از یک مرد واقعی": زنان جوان چینی به دوست پسرهای هوش مصنوعی روی می آورند

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در مورد قانون منع فعالیت TikTok در ایالات متحده و نگرانی های امنیتی پیرامون این برنامه اظهار نظری نمی کند.

توسعه سیاست ها

علاوه بر لوایح معلق در کنگره، کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده (CFIUS) بیش از دو سال است که در حال مذاکره با TikTok در مسیر آینده بوده است، پس از اینکه به ByteDance دستور داد تا در سال 2020 از TikTok صرف نظر کند، به دلیل نگرانی هایی که ممکن است داده های کاربر وجود داشته باشد. به دولت چین تحویل داده شد.

در سال 2019، CFIUS شرکت بازی چینی Kunlun را مجبور کرد تا اپلیکیشن دوستیابی همجنس گرایان Grindr را با استناد به نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی داده ها کنار بگذارد.

TikTok طرحی را رونمایی کرده است که به موجب آن غول فناوری ایالات متحده، Oracle، داده‌های کاربران اپلیکیشن‌ها را در ایالات متحده و یک بخش امنیتی ایالات متحده برای نظارت بر حفاظت از داده‌ها و تصمیم‌های تعدیل محتوا ذخیره می‌کند.

کریشنامورتی تاکید کرد که سیاستمداران باید اطمینان حاصل کنند که این بحث به سمت بیگانه هراسی یا نژادپرستی هدایت نمی شود. به عنوان مثال، لفاظی های ضد آسیایی در طول همه گیری ویروس کرونا تشدید شده است، از جمله عباراتی مانند “ویروس چینی” که اغلب توسط رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ استفاده می شد.

او گفت: «با این حال، ما باید آگاه باشیم که ح‌ک‌چ یک تهدید واقعی است. با توجه به این موضوع، ما باید با این تهدیدات مقابله کنیم.

Aubrey Flores، دانشجوی 20 ساله دوم در دانشگاه A&M تگزاس که از تماشای ویدیوهای TikTok لذت می برد، همچنان از ممنوعیت استقبال می کند.

او گفت: “اگر ما مجبوریم به دلیل ممنوعیت ها یا محدودیت ها به عنوان مصرف کننده برای ایمنی خود قربانی کنیم، باید آن را بپذیریم.”


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا