تکنولوژی

مریخ اورانوس پیوند امروز؟ بدانید چه زمانی، کجا و چگونه یک پدیده سیاره ای نادر را تماشا کنید

آخر این هفته، مریخ و اورانوس نزدیک به هم در آسمان شب ظاهر می شوند. در اینجا تمام جزئیات مربوط به تاریخ و زمان مسابقه مریخ و اورانوس آمده است.

ستارگان فقط در این آخر هفته منظره نادری خواهند داشت! پدیده نادری وجود دارد که آسمان را زیبا می کند و به آن پیوند سیاره ای می گویند. سیارات درگیر مریخ و اورانوس هستند و آنها فقط به عرض دو ماه کامل در صورت فلکی برج حمل در یک ردیف قرار خواهند گرفت. این پیوند بین مریخ و اورانوس یکی از فرصت‌های نادر برای تماشاگران آسمان برای دیدن این سیارات بسیار نزدیک به هم است. آنها قادر خواهند بود اورانوس کم نور را از زمین در آسمان شب با کمک مریخ درخشان تشخیص دهند.

با این حال، با وجود اپتیک، این دو سیاره واقعاً به یکدیگر نزدیک نخواهند شد. در واقع، مریخ و اورانوس حدود 1.6 میلیارد مایل از هم فاصله خواهند داشت. با این حال، در ساعات اولیه 1 آگوست، به نظر می رسد که آنها تنها 1 درجه از یکدیگر در آسمان شب فاصله دارند. اگر هرگز فرصتی برای گرفتن اورانوس در آسمان نداشته اید، پس این آخر هفته فرصت شماست. این منظره کمیاب آسمانی را از دست ندهید! بدانید چه زمانی، کجا و چگونه اتصال سیاره ای مریخ و اورانوس را بگیرید.

پیوند مریخ و اورانوس: چه زمانی و کجا باید تماشا کرد

ممکن است بسته به مکان دقیق شما متفاوت باشد. با این حال، گزارش LiveScience می گوید که هر شب آخر این هفته و اوایل هفته آینده فرصتی عالی برای مشاهده پیوند مریخ و اورانوس خواهد بود. در این گزارش آمده است: «آن‌ها با هم در نیمه‌شب به وقت محلی از شرق طلوع خواهند کرد، همانطور که در نیمکره شمالی دیده می‌شود، و تا حدود دو ساعت قبل از طلوع خورشید در ارتفاعات جنوب شرقی قابل مشاهده خواهند بود». باید حدود ساعت 1:00 صبح UTC (6:30 صبح در هند) در 1 و 2 اوت نگاه کنید. همراه با این سیارات، شما همچنین می توانید درخشان ترین خوشه ستاره ای باز – Pleiades را در آسمان شب ببینید.

مطلب پیشنهادی:  بیل گیتس می گوید تماس های مکث هوش مصنوعی "چالش ها را حل نمی کند"

نحوه گرفتن مسابقه سیاره مریخ و اورانوس

در شرایط کاملاً تاریک می توان سیاره را در ارتباط با چشم غیر مسلح دید! با این حال، اگر از دوربین دوچشمی یا تلسکوپ کوچک برای دیدن مریخ و اورانوس در این آخر هفته استفاده کنید، بسیار بهتر خواهد بود. اگر این فرصت را از دست دادید، فرصت دیگری برای تماشای همزمان سیاره از طریق پخش زنده از پروژه تلسکوپ مجازی وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا