تکنولوژی

مریخ نورد ناسا صخره مرموز را کشف می کند که اینترنت گیج شده است. بررسی کنید چرا

مریخ نورد ناسا سنگ بزرگی را کشف کرده است که به اندازه خود مریخ نورد است. اما چیزی مرموز در مورد این سنگ وجود دارد و اینترنت گیج شده است.

مریخ نورد ناسا اخیرا اکتشافات جالبی انجام داده است. همین چند روز پیش، او چیزی شبیه اسپاگتی فضایی را کشف کرد. و حالا یک کار خاص انجام دهید. از مسیر از پیش تعیین شده خود منحرف شده و صخره ای مرموز را کشف کرده است. در حالی که در سطح ممکن است این سنگ با هزاران سنگ دیگر که در زمین یا مریخ دیده می شود تفاوت چندانی نداشته باشد، کاربران اینترنتی را گیج کرده است. چرا؟ زیرا هرکس اشکال مختلفی را در سنگ پیدا می کند و آن را به یک صخره مریخی گیج کننده تبدیل می کند. ادامه مطلب را بخوانید تا متوجه شوید که این سنگ چیست.

این تصویر در 13 جولای گرفته شد و بعداً توسط ناسا منتشر شد. با توجه به توضیحات، به نظر می رسد این تصویر توسط دوربین ناوبری سمت چپ روی مریخ نورد گرفته شده است. بر خلاف سنگ های دیگر، این سنگ متفاوت به نظر می رسید. پایینی صاف، وسطی الماسی شکل و بالای آن مثلثی شکل داشت که تقریباً شبیه کلاه بود. این صخره به قدری جالب بود که حتی مریخ نورد هم نمی توانست از انحراف برای عکاسی از آن مقاومت کند. اما هرج و مرج واقعی پس از انتشار آن در وب سایت های رسانه های اجتماعی و پیوستن کاربران اینترنتی به گفتگو آغاز شد.

مطلب پیشنهادی:  گوگل تا سه ماهه آینده تولید گوشی های پیکسل را در هند آغاز می کند: Nikkei

مریخ نورد ناسا صخره عجیبی را کشف کرد که کاربران اینترنت را گیج کرد

در تاپیکی که جیسون میجر، نویسنده فضایی، تصویری ترکیبی از سنگ را منتشر کرده بود، یکی از کاربران توییتر اظهار داشت: «مطمئناً، من تمایل دارم چهره‌ها و چهره‌ها را در متن مبهم ببینم. اما آیا کسی مجسمه قدیمی زهره به سبک اروپایی را در آن می‌بیند. این سنگ مریخ»؟

اما مقایسه ها به همین جا ختم نشد. کاربر دیگری گفت: «این یک مجسمه است. شما می توانید به وضوح ویژگی های صورت، بازوها، دست ها، انگشتان را ببینید. بیا ناسا، دست از بازی با ما بردارید. مقایسه‌ها به طور فزاینده‌ای مبهم شد، به طوری که یکی از کاربران آن را «لاک‌پشت با سومبررو» و دیگری آن را شبیه «برونتوزاروس پو» نامید.

اما چرا مریخ نورد ناسا چنین عکس های عجیبی می گیرد؟ به نظر می رسد که یک دلیل استراتژیک پشت اکتشاف این سنگ عجیب و غریب وجود دارد. لورن ادگار، زمین شناس سیاره ای UGCS، در وب سایت ماموریت مریخ نورد پست کرد و گفت: “سنگ هایی مانند سنگ بزرگ نشان داده شده در تصویر Navcam بالا (که اکنون “Ilha Novo Destino” نامیده می شود) می توانند به ما در درک چینه شناسی پیش رو کمک کنند، بنابراین تصمیم گرفتیم. ارزش سفر به این “مقصد جزیره جدید” برای آخر هفته را داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا