موبایل

مسابقه سرعت 5G به پایان رسید و T-Mobile برنده شد

برج تلفن همراه با پرتوهای صورتی با نشان 5G در کنار آن.
تی موبایل

هر چند ماه یکبار، یک تحلیل بازار جدید منتشر می شود که بهترین عملکرد و در دسترس بودن 5G را در میان اپراتورهای ایالات متحده مقایسه می کند. هر بار به این فکر می‌کنیم که آیا آخرین گزارش بالاخره T-Mobile را که سال‌ها از رقبای AT&T و Verizon برتری داشت، سرنگون خواهد کرد. با این حال، با هر گزارش جدید، T-Mobile جلو می رود در حالی که AT&T و Verizon در گرد و غبار مانده اند.

با در نظر گرفتن این موضوع، آخرین گزارش تجربه 5G Opensignal، حداقل به صورت کلی، شگفتی‌های زیادی را در خود ندارد. T-Mobile به ارائه سرعت دانلود 5G که بیش از دو برابر سایر اپراتورها و بیش از دو برابر در دسترس بودن 5G است، ادامه می دهد. این بدان معناست که شما نه تنها عملکرد سریع تری در شبکه 5G T-Mobile خواهید داشت، بلکه به احتمال زیاد می توانید یک اتصال 5G پیدا کنید.

این یک تضاد کامل با روزهای اولیه 5G است، زمانی که شبکه mmWave بسیار کوتاه ورایزون سرعت دانلود فوق‌العاده‌ای تا 4 گیگابیت بر ثانیه را به 1٪ خوش شانس مشترکین Verizon که می‌توانستند یک فرستنده گیرنده mmWave پیدا کنند، ارائه می‌کرد.

با این حال، در حالی که T-Mobile ممکن است از نظر سرعت کلی دانلود و در دسترس بودن، برتر باشد، یک تفاوت جزئی در اینجا وجود دارد. تجزیه و تحلیل Opensignal نشان می‌دهد که Verizon و AT&T هنوز در برخی مناطق و وقتی نوبت به جنبه‌های خاصی از تجربه 5G می‌رسد، با غول Un-carrier مبارزه می‌کنند.

فلات سرعت 5G

گره 5G Verizon
جولیان چوکاتو/روندهای دیجیتال

T-Mobile به لطف ادغام خود با Sprint در سال 2020، شروع بزرگی در ارائه خدمات میان رده 5G سریعتر داشت، در حالی که Verizon و AT&T نتوانستند طیف میان رده مشابهی را تا زمانی که استقرار باند C خود در سال 2020 آغاز شد، عرضه کنند. اوایل سال 2022

اگرچه بسیاری بر این باور بودند که C-band شکاف را با T-Mobile کاهش می دهد، اما اینطور نشد. هنگامی که ورایزون در ژانویه 2022 به شدت شروع به انتشار طیف جدید کرد، میانگین سرعت دانلود 5G آن تقریباً یک شبه تقریباً 52 درصد افزایش یافت و برای اولین بار از سد 100 مگابیت بر ثانیه عبور کرد.

با این حال، این صعود اولیه شهاب‌سنگ یک رویداد یکباره بود. از آن زمان، میانگین سرعت Verizon حدود 100 مگابیت بر ثانیه بوده است. در همین حال، T-Mobile ثابت نماند، اما همچنان به گسترش پوشش خود بسیار گسترده و گسترده ادامه داد، نه تنها تست های سرعت Ookla خود را حفظ کرد، که نشان می دهد 5G C-range در حال حاضر یک تغییر دهنده بازی است، بلکه حتی جلوتر نیز می رود.

مطلب پیشنهادی:  این یکی از بهترین فاش های آیفون 16 است که تا به حال دیده ام

با این حال، ممکن است در 5G به اوج خود رسیده باشیم، زیرا حتی تعداد T-Mobile در چند ماه گذشته در حدود 200 مگابیت بر ثانیه تثبیت شده است. طبق آخرین گزارش Opensignal، میانگین سرعت دانلود T-Mobile در سراسر کشور اکنون 195.5 مگابیت در ثانیه است که دو برابر سریعتر از سرعت 96.3 مگابیت بر ثانیه Verizon و بیش از 2.4 برابر سریعتر از 80 مگابیت بر ثانیه AT&T است.

نمودار میانگین سرعت دانلود 5G در سراسر اپراتورهای ایالات متحده از گزارش ژوئیه 2023 Opensignal.
سیگنال باز

Opensignal اضافه می‌کند که کاربران شاهد افزایش جزئی در حدود 10 مگابیت در ثانیه در سرعت دانلود 5G در مقایسه با آخرین گزارش بوده‌اند، و Verizon با 11.4 مگابیت در ثانیه در مقابل افزایش 9.1 مگابیت در ثانیه برای T-Mobile کمی جلوتر است.

اگر گزارش‌ها را با هم مقایسه می‌کنید، لازم به ذکر است که روش Opensignal نسبت به تست‌های سرعت Ookla که میانگین سرعت دانلود را به جای سرعت متوسط ​​اندازه‌گیری می‌کند، اعداد کلی کمی پایین‌تر تولید می‌کند. با این حال، هر دو گزارش تقریباً شکاف‌های عملکردی یکسانی را نشان می‌دهند.

نکته جالب این است که Verizon زمانی که نوبت به میانگین سرعت آپلود 5G رسید، کمی از T-Mobile برتری داشت و به میانگین سرعت 18.5 مگابیت در ثانیه در مقابل T-Mobile 18.2 مگابیت بر ثانیه رسید. این تفاوت از نظر آماری ناچیز است، بنابراین ما فکر می کنیم که عادلانه است که آن را مساوی کنیم. اما نکته مهم این است که ورایزون از آخرین گزارش در این زمینه جلو افتاد و 2.4 مگابیت بر ثانیه افزایش داد و 7 بازی برد T-Mobile را شکست.

رشد سریع T-Mobile همچنان ادامه دارد

لوگوی T-Mobile در گوشی هوشمند.
NurPhoto/Getty Images

اگر نتوانید شبکه 5G را پیدا کنید، سرعت های سریع 5G برای شما مفید نخواهد بود، و این یکی دیگر از زمینه هایی است که T-Mobile بسیار جلوتر از بقیه است و در آخرین گزارش Opensignal در دسترس بودن 57.9 درصد به خود می بالد.

معیار در دسترس بودن Opensignal به طور مستقیم پوشش جغرافیایی را اندازه گیری نمی کند. در عوض، درصد زمانی را اندازه می‌گیرد که افراد دارای تلفن 5G و طرح 5G در مکان‌هایی که بیشتر وقت خود را در آنجا می‌گذرانند، در واقع به شبکه 5G متصل می‌شوند. این روش بسیار عملی تری برای بررسی پوشش 5G است تا نگرانی در مورد یافتن یک برج 5G در صحرای نوادا یا سوراخی در دیوار در وایومینگ.

مطلب پیشنهادی:  Pixel 8 Pro را فراموش کنید – این برنامه در حال حاضر جالب ترین ویژگی خود را دارد
نمودار در دسترس بودن 5G از گزارش ژوئیه 2023 Opensignal.
سیگنال باز

علی‌رغم ادعاهای Verizon مبنی بر اینکه سریع‌ترین شبکه 5G Ultra Wideband آن 200 میلیون نفر را پوشش می‌دهد، Opensignal دریافت که مشتریان Verizon فقط در 9.8٪ مواقع می‌توانند شبکه 5G را پیدا کنند. آنها بقیه زمان را روی شبکه کندتر 4G/LTE شرکت سپری کردند. با توجه به اینکه Opensignal در دسترس بودن 5G را در همه باندها، از جمله شبکه سراسری 5G با باند پایین Verizon، می سنجد. در حالی که این ممکن است خیلی سریعتر از 4G/LTE نباشد، معیارهای Opensignal برای در دسترس بودن 5G را برآورده می کند.

جالب توجه است که AT&T در این معیار امتیاز بالاتری کسب می کند و مشتریانش 20.7 درصد از مواقع به خدمات 5G دسترسی دارند. از آنجایی که شبکه 5G پلاس میان رده AT&T در بیش از چند شهر پخش نشده است، کاربران AT&T بیشتر وقت خود را در شبکه 5G کندتر و کم برد این اپراتور صرف می کنند.

با این حال، این نتایج در مقایسه با T-Mobile، جایی که مشتریان بیش از نیمی از زمان خود را با سیگنال 5G می گذرانند، کم رنگ است. امتیاز 57.9% T-Mobile نشان دهنده افزایش 8.2% نسبت به آخرین گزارش است که خود شاهد افزایش 9.2% نسبت به تجزیه و تحلیل قبل از آن بوده است. با در نظر گرفتن ادعاهای T-Mobile مبنی بر اینکه شبکه 5G Ultra Capacity در حال حاضر 260 میلیون نفر یا بیش از 75 درصد از جمعیت ایالات متحده را پوشش می دهد و در تلاش است تا پایان سال 2023 به 300 میلیون نفر افزایش یابد، این رقم به طرز شگفت آوری کم است.

نمودار در دسترس بودن 5G بین سه اپراتور آمریکایی در آیداهو از گزارش ژوئیه 2023 Opensignal.
سیگنال باز

وقتی Opensignal این اعداد را بر اساس ایالت تجزیه کرد، T-Mobile نیز برنده آشکار در دسترس بودن در همه جا بود. شرکت غیر حامل بالاترین امتیاز را در D.C با 68.8 درصد کسب کرد و بیشترین برتری خود را در آیداهو داشت، جایی که امتیاز 62.2 درصدی آن بیشتر از AT&T و 5G Verizon بود که به ترتیب به 5.7 درصد و 5.7 درصد رسید. 7.0 درصد. شیوع مشابهی در کانزاس، مریلند، میسوری، مونتانا، نبراسکا، داکوتای شمالی، اورگان، داکوتای جنوبی، یوتا و وایومینگ مشاهده شده است.

Verizon بهترین تجربه 5G را ارائه می دهد

جوایز تجربه Opensignal 5G برای جولای 2023
سیگنال باز

در حالی که T-Mobile همچنان در سرعت خام و در دسترس بودن – مسلماً دو معیار مهم – تسلط دارد – Verizon در دسته‌های تجربه 5G Opensignal که شامل ویدیو، ویدیوی زنده، بازی و برنامه‌های صوتی می‌شود، در صدر قرار دارد.

اکثر نمرات بسیار نزدیک هستند و هر سه اپراتور به Opensignal “خوب” برای تجربه‌های ویدیویی و ویدیوی زنده امتیاز می‌دهند، به این معنی که کاربران می‌توانند ویدیو را با کیفیت 720p یا بهتر با زمان بارگذاری رضایت‌بخش و تاخیر کمی در حین اتصال به 5G پخش کنند.

مطلب پیشنهادی:  پادکست ها به عنوان بخشی از بازسازی بزرگ Spaces به توییتر می آیند
برنامه صوتی و بازی 5G Opensignal نتایج گزارش ژوئیه 2023 خود را نشان می دهد.
سیگنال باز

برای Voice App Experience، Verizon و T-Mobile به ترتیب با 81.7 و 80.0 امتیاز “خوب” را کسب کردند، به این معنی که “بسیاری از کاربران راضی هستند، اما برخی از آنها افت کیفیت جزئی را تجربه می کنند.” AT&T با 78.3 کمتر وارد شد که آن را در رده “قابل قبول” قرار داد.

تجربه ویدیویی 5G Opensignal از گزارش ژوئیه 2023 نتیجه می گیرد.
سیگنال باز

در رده تجربه بازی‌های 5G، ورایزون با امتیاز 81.1 به خوبی جلوتر بود، در حالی که T-Mobile با 77.1 کمی عقب بود و AT&T با 68.8 حتی بیشتر از آن عقب‌تر بود. این امر T-Mobile و Verizon را در رده “خوب” قرار می دهد، به این معنی که “اکثر کاربران تجربه را قابل قبول می دانند و هیچ تاخیری بین اقدامات خود و بازی مشاهده نمی کنند”، به احتمال زیاد به تاخیر کمتری در شبکه 5G Verizon اشاره می کند. AT&T در رده “عادلانه” قرار داشت.

همه ی اینها چه معنایی میدهد؟

تبلیغ شبکه ملی T-Mobile 5G.
الکس تای/SOPA Images/LightRocket از طریق Getty Images

این اعداد نشان می‌دهد که T-Mobile به شدت خدمات 5G خود را در سراسر کشور ارائه می‌کند، و به شرطی مطمئن است که Un-carrier بدون در نظر گرفتن جوایز “تجربه 5G” Verizon بهترین عملکرد و تجربه 5G را برای اکثر کاربران ارائه می‌کند.

مهم است که به خاطر داشته باشید که این سرعت‌ها متوسط ​​هستند، به این معنی که تجربه کلی اکثر مشتریان در سراسر کشور را نشان می‌دهند، اما لزوماً برای هر موقعیتی صدق نمی‌کنند. آنها همچنین نشان دهنده حداکثر سرعتی نیستند که احتمالاً هنگام داشتن پوشش 5G خوب از یکی از سه شرکت بزرگ، مشاهده خواهید کرد.

به‌علاوه، اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید، کار می‌کنید، و بازی می‌کنید که دارای پوشش خوب Verizon 5G mmWave است، شکی نیست که این به شما تجربه کلی بهتری از 5G می‌دهد. با این حال، این یک سناریوی اضطراری معمولی است، زیرا مطالعات نشان می‌دهد که مشتریان Verizon کمتر از 1% از زمان خود را در شبکه mmWave حامل می‌گذرانند، جایی که هر فرستنده و گیرنده محدوده تقریباً یک بلوک شهری دارد.

با این حال، در حالی که سرعت 5G در حال افزایش است، پوشش اینگونه نیست. قبل از اینکه کشور به طور کامل تحت پوشش 5G قرار گیرد، هر سه اپراتور هنوز فضای زیادی برای گسترش دارند. اگر هیچ چیز دیگری نباشد، سرعت دانلود متوسط ​​و متوسط ​​را افزایش می دهد، به خصوص برای AT&T و Verizon، جایی که اکثر مشتریان احتمالا هنوز از شبکه های کندتر و کم باند استفاده می کنند که وعده کامل 5G را انجام نمی دهند.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا