تکنولوژی

مسابقه فضایی! شهاب‌سنگ‌ها به مین رسیدند، موزه 25000 دلار جایزه ارائه می‌کند

جایی در بخش دورافتاده‌ای از جنگل در نزدیکی مرز مین با کانادا، سنگ‌هایی از فضا به زمین سقوط کرده‌اند و ممکن است در سطح زمین پراکنده شوند – فقط در انتظار برداشته شدن هستند.

اگر اولین کسی هستید که یک موزه واقعا بزرگ پیدا می کنید، یک موزه می گوید که 25000 دلار جایزه پرداخت می کند.

داریل پیت، رئیس بخش شهاب سنگ ها در موزه معدنی و جواهرات مین در بتل، گفت: این گلوله آتشین درخشان غیرمعمول را می توان در روز روشن حوالی ظهر شنبه مشاهده کرد.

ناسا گفت که سقوط شهاب‌ها در رادار – اولین بار در مین – مشاهده شد و شاهدان صدای بوم‌های صوتی را شنیدند.

پیت گفت: موزه می خواهد به مجموعه سنگ های ماه و مریخ خود اضافه کند، بنابراین اولین شکارچیان شهاب سنگی که نمونه 1 کیلوگرمی (2.2 پوند) را تحویل می دهند، جایزه 25000 دلاری را دریافت خواهند کرد.

به گفته پیت، این واقعیت که رادار فرود آتشین را شناسایی کرد، اطمینان حاصل کرد که شهاب سنگ ها می توانند روی زمین پیدا شوند.

پیت روز چهارشنبه گفت: «هرچه افراد بیشتر آگاه باشند، افراد بیشتری نگاه خواهند کرد – و احتمال بهبودی بیشتر است.

با این حال، هیچ تضمینی وجود ندارد که شهاب‌سنگ‌هایی به اندازه کافی بزرگ برای ادعای پرداخت وجود داشته باشد.

ناسا در وب‌سایت خود گفت که «جرم شهاب‌سنگ‌ها تخمین زده‌شده از نشانه‌های رادار از 1.59 گرم (0.004 پوند) تا 322 گرم (0.7 پوند) است، اگرچه ممکن است توده‌های بزرگ‌تری سقوط کرده باشند.

تکه‌های سنگ فضایی احتمالاً به نواری از زمین که از شهر Waite، مین، تا Canoeuse، نیوبرانزویک کشیده شده، برخورد کرده است. به گفته ناسا، بزرگترین نمونه ها در لبه غربی میدان زباله، نزدیک ترین به Waite، حدود 3 و نیم ساعت رانندگی از پورتلند، پراکنده خواهند شد.

مطلب پیشنهادی:  به همین دلیل ایلان ماسک از قرارداد توییتر عقب نشینی کرد

ناسا گفت که چهار بررسی راداری “سیگنال هایی مطابق با سقوط شهاب سنگ هایی که در زمان و مکان گزارش شده توسط شاهدان عینی دیده می شود” را نشان داد.

موزه مواد معدنی و جواهرات مین مجموعه گسترده ای از نمونه ها، از جمله بزرگترین صخره دست نخورده مریخ روی زمین را نگهداری می کند.

موزه از شکارچیان شهاب‌سنگ می‌خواهد قبل از دیدن شهاب‌سنگ‌ها به شکل ظاهری آن فکر کنند تا بدانند به دنبال چه چیزی هستند و از مالکیت خصوصی خودداری کنند مگر اینکه اجازه داشته باشند.

پیت گفت موزه به دنبال خرید نمونه های دیگری است که توسط شکارچیان شهاب سنگ پیدا شده است. او گفت که این نمونه ها “به راحتی می توانند به وزن طلا ارزش داشته باشند.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا