تکنولوژی

مشتری و قمرهایش در تصاویر گرفته شده توسط تلسکوپ فضایی وب ناسا شگفت انگیز به نظر می رسند.

مشتری و قمر آن توسط JWST به عنوان بخشی از آزمایش ابزارهای داخل کشتی تصویربرداری شدند. عکس و جزئیات را ببینید.

تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا این روزها در حال ایجاد امواج است. پس از اینکه ما را با نگاهی اجمالی به فضای عمیقی که قبلاً بسیار فراتر از محدوده بصری ما بود، خیره کرد، JWST یک عکس سریع از مشتری و چند قمر محبوب آن گرفت. بله، ممکن است تصور کنید که تلسکوپ وب برای عکسبرداری از اجرام در فاصله میلیاردها سال نوری طراحی شده است، اما در تلاش برای آزمایش اینکه چگونه می تواند اجرام نزدیک به زمین را شناسایی کند، فضاپیما روی مشتری در منظومه شمسی ما کلیک کرد. و این چند عکس بسیار غیرمعمول از غول سرخ است – تصاویری که ممکن است هرگز به آنها فکر نکرده باشید.

ناسا بی سر و صدا داده های مربوط به دوره راه اندازی تلسکوپ را منتشر کرده است که تصویری از مشتری، قمرهای آن و چندین سیارک در منظومه شمسی را نشان می دهد. ناسا در یک پست وبلاگی اعلام کرد که داده ها نشان می دهد که وب در حال ردیابی اهداف در منظومه شمسی و تولید تصاویر و طیف ها با جزئیات بی سابقه است.

تلسکوپ فضایی وب از مشتری عکس می گیرد

این تصاویر طراحی نمادین مشتری را نشان می دهد و طرفداران فضایی قادر خواهند بود تمام جزئیات کوچکی را که در اینجا شکل می گیرد شناسایی کنند. نمایی از فیلتر طول موج کوتاه ابزار NIRCam رگه‌های مشخصی را نشان می‌دهد که سیاره را احاطه کرده‌اند، و همچنین لکه قرمز بزرگ را نشان می‌دهد، طوفانی به اندازه‌ای بزرگ که زمین را در بر بگیرد. ناسا می‌گوید: این نقطه نمادین در این تصویر سفید به نظر می‌رسد که دلیل آن نحوه پردازش تصویر مادون قرمز وب است.

مطلب پیشنهادی:  تگزاس از گوگل شکایت می کند و ادعا می کند که موتور جستجوی آن به طور غیرقانونی داده های بیومتریک کاربران را ضبط می کند

این تصاویر از مشتری، همراه با تصاویر میدان عمیق منتشر شده در روز گذشته، تصویر کاملی از آنچه وب می‌تواند مشاهده کند، از کم‌نورترین و دورترین کهکشان‌های قابل مشاهده برای سیارات در حیاط فضایی ما که می‌توانید با چشم غیرمسلح مشاهده کنید را نشان می‌دهد. برایان هولر، دانشمند مؤسسه علمی تلسکوپ فضایی در بالتیمور، گفت: از حیاط خلوت واقعی شما.

استفانی میلام، دانشمند پروژه علوم سیاره ای وابسته به وب که در مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا در گرین بلت مریلند مستقر است، می گوید: «نمی توانستم باور کنم که همه چیز را به این وضوح دیدیم و چقدر درخشان بودند. فکر کردن در مورد امکانات و فرصت هایی که برای مشاهده این نوع اجرام در منظومه شمسی داریم واقعاً هیجان انگیز است.

JWST با این تصاویر ثابت کرد که می تواند ماهواره ها و حلقه ها را در نزدیکی درخشان ترین اجرام منظومه شمسی رصد کند. بنابراین ممکن است بتواند خروج مواد از اروپا به فضا یا حلقه‌های اطراف این سیارات را ببیند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا