گجت

مطالعه نشان می‌دهد که ردیاب‌های فعالیت پوشیدنی به افراد انگیزه می‌دهند تا بیشتر ورزش کنند، وزن کم کنند

بر اساس مطالعه جدید محققان استرالیایی، میلیون ها نفر در سراسر جهان بر این باورند که ردیاب های تناسب اندام، گام شمار و ساعت های هوشمند به آنها انگیزه می دهد تا بیشتر ورزش کنند و وزن کم کنند. نتایج این مطالعه در Lancet Digital Health منتشر شده است.

ردیاب‌های فعالیت پوشیدنی ما را تشویق می‌کنند تا ۴۰ دقیقه بیشتر در روز پیاده‌روی کنیم (تقریباً ۱۸۰۰ قدم بیشتر)، که منجر به کاهش وزن متوسط ​​۱ کیلوگرم در طول ۵ ماه می‌شود.

محققان دانشگاه استرالیای جنوبی تقریباً 400 مطالعه را که شامل 164000 نفر در سراسر جهان بود، با استفاده از ردیاب‌های فعالیت (WAT) برای نظارت بر فعالیت بدنی آنها بررسی کردند.

یافته‌های آن‌ها ارزش مداخلات کم‌هزینه را برای رسیدگی به اپیدمی رو به رشد شرایط سلامتی که بخشی از آن ناشی از عدم ورزش است، از جمله بیماری‌های قلبی عروقی، سکته مغزی، دیابت نوع ۲، سرطان و بیماری‌های روانی نشان می‌دهد.

تای فرگوسن، محقق ارشد کاندیدای دکترای دانشگاه UniSA می‌گوید علیرغم محبوبیت WATها، شک و تردیدهای گسترده‌ای در مورد اثربخشی، دقت و تحریک رفتار وسواسی و اختلالات خوردن وجود دارد، اما شواهد بسیار مثبت هستند.

فرگوسن می‌گوید: «نتایج کلی مطالعاتی که ما بررسی کردیم نشان می‌دهد که ردیاب‌های فعالیت پوشیدنی در تمام گروه‌های سنی و در دوره‌های زمانی طولانی مؤثر هستند». آنها مردم را تشویق می کنند که به طور منظم ورزش کنند، آن را بخشی از برنامه روزانه خود می کنند و اهدافی را برای کاهش وزن تعیین می کنند.

کاهش وزن 1 کیلوگرمی ممکن است چندان زیاد به نظر نرسد، اما محققان می گویند که از دیدگاه سلامت عمومی قابل توجه است.

مطلب پیشنهادی:  Dizo Watch 2 Sports با 110 حالت ورزشی، عمر باتری 10 روزه در هند عرضه شد

پروفسور کارول ماهر (Carol Maher) از UniSA، یکی از نویسندگان این بررسی، گفت: «با توجه به اینکه اینها مطالعات کاهش وزن نیستند، بلکه مطالعات فعالیت بدنی سبک زندگی هستند، بنابراین ما انتظار کاهش وزن چشمگیر را نداریم.»

به طور متوسط ​​هر فرد به دلیل افزایش وزن حدود 0.5 کیلوگرم در سال اضافه وزن پیدا می کند، بنابراین کاهش وزن 1 کیلوگرم در پنج ماه قابل توجه است، به خصوص وقتی که دو سوم استرالیایی ها اضافه وزن یا چاق هستند.

بین سال‌های 2014 تا 2020، تعداد ردیاب‌های فعالیت پوشیدنی ارسال شده در سراسر جهان تقریباً 1500 درصد افزایش یافت که به هزینه جهانی 2.8 میلیارد دلار (تقریباً 22500 کرور) در سال 2020 تبدیل شد.

علاوه بر فعالیت بدنی اضافی و کاهش وزن که به WAT نسبت داده می شود، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ردیاب های تناسب اندام همچنین به کاهش فشار خون و کلسترول در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 و سایر مشکلات سلامتی کمک می کنند.

فرگوسن می گوید: «مزایای دیگر گزارش شده این است که WAT ها افسردگی و اضطراب را با افزایش فعالیت بدنی بهبود می بخشند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا