تکنولوژی

مقامات حفاظت از مصرف کننده می گویند ChatGPT را بررسی کنید

سازمان مصرف‌کننده اروپا (BEUC) به نگرانی‌های مربوط به ChatGPT و دیگر چت‌بات‌های هوش مصنوعی پیوسته و از آژانس‌های حمایت از مصرف‌کننده اتحادیه اروپا می‌خواهد که این فناوری و آسیب‌های احتمالی برای مردم را بررسی کنند.

محبوبیت روزافزون ChatGPT مایکروسافت اوپن AI، که می‌تواند انسان‌ها را تقلید کند و متن و تصویر را بر اساس درخواست‌ها ایجاد کند، دیگرانی مانند Google Alphabet، بخش ابری AWS آمازون و Meta Platforms را برانگیخت تا ابزارهای مشابهی را اعلام کنند.

BEUC، گروهی متشکل از 46 سازمان مصرف‌کننده از 32 کشور، نگرانی‌های خود را در نامه‌های جداگانه‌ای در اوایل این ماه به شبکه ایمنی مصرف‌کننده (CSN) و شبکه حمایت از مصرف‌کننده (شبکه CPC) اعلام کرد.

این گروه لابی گفت که محتوای ایجاد شده توسط چت بات ها، که به نظر می رسد درست و قابل اعتماد است، اما اغلب از نظر واقعی نادرست است، می تواند کاربران را گمراه کند و همچنین منجر به تبلیغات فریبنده شود. به گفته وی، کاربران جوان و کودکان بیشتر در برابر چنین خطراتی آسیب پذیر هستند.

اورسولا پهل، معاون مدیر، “بنابراین BEUC از شما می‌خواهد خطراتی را که این سیستم‌های هوش مصنوعی برای مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کنند، بررسی کنید تا حضور آنها در بازارهای مصرف را شناسایی کنید و بررسی کنید که چه اقدامات اصلاحی باید برای جلوگیری از آسیب مصرف‌کننده انجام شود.” ژنرال BEUC در نامه ای به شبکه CPC و کمیسیون اروپا نوشت.

این گروه همچنین از شبکه ایمنی مصرف کننده خواست تا به اشتراک گذاری اطلاعات و بررسی خطرات ایمنی این محصولات را آغاز کند.

مطلب پیشنهادی:  5 نسخه برتر OTT اکتبر: Ocean's Eleven، Gladiator، Hotel Transylvania 2 به نتفلیکس می آیند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا