تکنولوژی

ممنوعیت ۱۳ اپلیکیشن ترسناک گوشی از فروشگاه گوگل پلی! لیست کامل مواد خطرناک را اینجا ببینید

به میلیون ها کاربر تلفن هشدار داده شده است که تعدادی از برنامه های خطرناک موجود در برنامه های فروشگاه Google Play پر از ویروس هستند. لیست کامل این برنامه های ترسناک را اینجا ببینید

حتی پس از تلاش‌های گوگل برای جلوگیری از نفوذ برنامه‌های مخرب به برنامه‌های فروشگاه Google Play، بسیاری از آنها هنوز موفق می‌شوند از آن عبور کنند. بار دیگر، یک تیم امنیتی McAfee تعدادی برنامه خطرناک را در فروشگاه Google Play کشف کرده است که می تواند دستگاه ها را با تبلیغات بسیار مزاحم پر کند. لیست 13 برنامه خطرناک ممنوعه از فروشگاه Google Play عمدتاً برنامه های پاک کننده تلفن هستند. پس از نصب، این برنامه ها شروع به ارسال تبلیغات مزاحم به دستگاه ها می کنند و پنجره های سایر برنامه ها را مسدود می کنند، اعلان های مختلف را نشان می دهند، میانبر ایجاد می کنند و وب سایت ها را بارگیری می کنند.

این همه چیز نیست، برخی از برنامه ها به طور خودکار نام و نماد خود را تغییر می دهند و ردیابی آنها و حذف آنها از دستگاه را دشوار می کند. اگرچه گوگل قبلاً بسیاری از این برنامه های مخرب را ممنوع و حذف کرده است، اما کسانی که قبلاً آن را دانلود کرده اند و از آن استفاده می کنند باید اکنون آنها را حذف کنند. همچنین، نرم‌افزار آنتی‌ویروس قابل اعتماد را نصب کنید و گذرواژه‌های حساب‌های رسانه‌های اجتماعی و سایر حساب‌های موجود در دستگاه خود را تغییر دهید. هکرها حتی این برنامه ها را در سایت های رسانه های اجتماعی قرار داده اند و قبلاً بیش از یک میلیون بار نصب شده اند.

مطلب پیشنهادی:  IBPS RRB PO 2023 Admit Card Online: نحوه بارگیری کارت پذیرش و برنامه های آماده سازی

چند روز پیش، گروهی از محققان امنیتی بیش از 50 برنامه خطرناک مملو از بدافزار را کشف کردند که می‌توانست افراد را بدون اطلاع آنها برای طرح‌های اشتراک گران قیمت ثبت‌نام کنند. گروهی از 28 برنامه تبلیغاتی توسط غول فناوری ایالات متحده حذف شد. این برنامه ها تاکنون 10 میلیون بار در سراسر جهان نصب شده اند. برنامه‌ها قبلاً از فروشگاه Google Play حذف شده‌اند.

لیست کامل برنامه های خطرناک را در فروشگاه Google Play مشاهده کنید

Junk Cleaner – بیش از 1 میلیون بارگیری

EasyCleaner – بیش از 100 هزار بار دانلود

Power Doctor – بیش از 500 هزار بار دانلود

Super Clean – بیش از 500 هزار بار دانلود

پاکسازی کامل – بیش از 1 میلیون دانلود

Fingertip Cleaner – بیش از 500 هزار بار دانلود

Quick Cleaner – بیش از 1 میلیون دانلود

Keep Clean – بیش از 1 میلیون دانلود

Windy Clean – بیش از 500 هزار بار دانلود

Carpet Clean – بیش از 100 هزار بار دانلود

Cool Clean – بیش از 500 هزار بار دانلود

Strong Clean – بیش از 500 هزار بار دانلود

Meteor Clean – بیش از 100 هزار بار دانلود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا