کامپیوتر

ممکن است بالاخره بدانیم که اپل هدست AR/VR خود را چه خواهد نامید

ما صبورانه منتظر بودیم تا اپل هدست واقعیت مجازی مورد انتظار خود را کنار بگذارد و اکنون به نظر می رسد که از همیشه به آن نزدیکتر شده ایم. اپل برخی از نام‌های تجاری را برای هدست AR/VR آینده خود ثبت کرده است که نشان می‌دهد یک قدم به عرضه نزدیک‌تر است.

علائم تجاری به طور همزمان در ایالات متحده، بریتانیا، اروپا، کانادا، استرالیا، نیوزیلند، عربستان سعودی، کاستاریکا و اروگوئه ثبت شده است. علائم تجاری از نام های “Reality One”، “Reality Pro” و “Reality Processor” محافظت می کنند. اپل از همان شرکت های حقوقی که در گذشته در این کشورها استفاده کرده است برای ثبت علائم تجاری استفاده می کند.

رندر هدست VR
رندر هدست AR/VR اپل ایان زلبو

برنامه های کاربردی علامت تجاری توسط یک شرکت پوسته به نام Immersive Health Solutions LLC ساخته شده است که خود متعلق به شرکت پوسته دیگری به نام The Corporation Trust Co است. در حالی که اپل وجود برنامه Apple AR/VR را نه تایید و نه رد کرده است، این پرونده‌ها دقیقاً از برنامه علامت تجاری آن برای realityOS در اوایل سال جاری پیروی می‌کنند که تحت شرکت The Corporation Trust نیز ثبت شده بود.

هجوم اپل به واقعیت مجازی نشان دهنده اولین عرضه سخت افزار جدید اپل در هفت سال گذشته است، زمانی که اپل واچ برای اولین بار عرضه شد. همچنین یک تهدید جدی برای کسب و کار Quest VR متا است.

خط هدست‌های VR Quest 2 متا به دلیل استفاده آسان و قیمت پایین، بر بازار واقعیت مجازی تسلط دارند. در حالی که انتظار می‌رود هدست AR/VR اپل هزاران قیمت داشته باشد، می‌تواند در مدل کسب‌وکار متا لطمه‌ای ایجاد کند.

مطلب پیشنهادی:  لنوو به تازگی قیمت این لپ تاپ فوق العاده ارزان را به 147 دلار کاهش داده است

شایعه شده است که اپل هدستی را عرضه می کند که هم واقعیت افزوده یا واقعیت افزوده و هم واقعیت مجازی یا VR را ارائه می دهد. راه‌اندازی واقعیت افزوده به شما این امکان را می‌دهد تا در حالی که همه چیز را در اطراف خود می‌بینید، هدست را بپوشید. با این حال، پوشش های دیجیتالی وجود خواهد داشت که به طور بالقوه می توانید با آنها تعامل داشته باشید، مانند نقشه ها و پیام ها. حالت VR به شما این امکان را می دهد که کاملاً خود را در VR غرق کنید، مشابه Meta Quest 2.

ما هنوز نمی دانیم که اپل چه زمانی این هدفون را به طور رسمی عرضه می کند یا اینکه Reality One یا Reality Pro نام نهایی خواهد بود. اپل ممکن است به سادگی از همه نام‌های احتمالی محافظت کند و ممکن است در آینده موارد بیشتری وجود داشته باشد. فقط باید منتظر بمانیم

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا