موبایل

من آیفون 13 را درست قبل از عرضه آیفون 14 خریدم

تقریباً می‌توانید تقویم‌های خود را با ورود مدل‌های جدید آیفون اپل در هر سال علامت‌گذاری کنید، و با توجه به تعداد فاش‌ها و شایعات منتشر شده در هفته‌ها و ماه‌های منتهی به رویدادهای پاییزی آیفون اپل، دانستن اینکه چه انتظاری داشته باشید نیز سخت نیست. با تنها دو استثنا در 12 سال گذشته، اپل رویدادهای خود را در ماه سپتامبر برگزار کرده است تا خط تولید آیفون پرچمدار خود را معرفی کند. فقط نسخه های آیفون 2011 و 2020 این روند را کاهش دادند. آیفون 4S اولین باری بود که اپل به سمت رویدادهای پاییزی آیفون حرکت کرد و اپل مجبور شد عرضه آیفون 12 را به دلیل تاخیرهای مرتبط با بیماری همه گیر به تاخیر بیاندازد.

با این حال، می توان شرط بندی کرد که سری آیفون 14 ماه آینده عرضه می شود. با این حال، این سوال پیش می‌آید که آیا ارزش آن را دارد که منتظر آیفون‌های پرچم‌دار بعدی اپل باشیم یا اکنون مدل آزمایش‌شده و واقعی آیفون 13 را انتخاب کنیم – به خصوص که بسیاری از اپراتورها تخفیف‌های عمیقی ارائه می‌دهند تا سعی کنند سهام آیفون 13 خود را قبل از عرضه مدل‌های جدید پاک کنند. منتشر شد. در برخی موارد، مانند موردی که در زیر توضیح خواهم داد، شاید منطقی باشد که به جای منتظر ماندن برای آیفون 14، اکنون آیفون 13 را بخرید.

از آیفون 14 چه انتظاری باید داشت

در حالی که اپل مطمئناً یک یا دو سورپرایز در آستین خود خواهد داشت، به لطف تحلیلگران زنجیره تامین و افشای اطلاعات، در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد انتظارات ما از آیفون 14 وجود دارد. به هر حال، با وجود صدها هزار کارگر که برای تولید میلیون‌ها گوشی جدید آماده می‌شوند، اپل نمی‌تواند همه چیز را مخفی نگه دارد.

از قضا، مهم ترین چیزی که در حال حاضر نمی توانیم کاملاً در مورد آن مطمئن باشیم، چیزی است که بسیاری بدیهی می دانند: نام آیفون جدید. بر اساس تاریخچه اخیر اپل، شانس این که واقعاً آیفون 14 نامیده شود بسیار خوب است، اما تا زمانی که اپل در رویداد ماه سپتامبر روی صحنه نرود، مطمئناً نمی دانیم. منابع زنجیره تامین قبلاً در مورد این موارد اشتباه کرده بودند – در سال 2017، مردم نام‌های “iPhone 7S” و “iPhone 8” را برای آنچه که مشخص شد آیفون 8 و iPhone X هستند، حساب کردند.

مطلب پیشنهادی:  آمازون به تازگی قیمت آیپد مینی را 100 دلار کاهش داده است
آیفون 14 پرو طلایی.
رندر آیفون 14 پرو بر اساس اطلاعات فاش شده از منابع معتبر. Xleaks

صرف نظر از نام آیفون بعدی، شواهد محکمی وجود دارد که نشان می دهد اپل در حال عرضه چهار مدل جدید است، همانطور که در دو سال گذشته انجام داده است – دو مدل استاندارد و دو مدل “حرفه ای”. با این حال، امسال انتظار داریم آیفون مینی کوچک 5.4 اینچی با یک “iPhone 14 Max” 6.7 اینچی جایگزین شود. نتیجه یک ترکیب منسجم تر با اندازه های استاندارد 6.1 اینچی و 6.7 اینچی بزرگتر در هر دو سطح خواهد بود.

اگر شایعات صحت داشته باشند، اپل قصد دارد در سال جاری شکاف بین مدل های آیفون 14 و آیفون 14 پرو خود را بیش از پیش افزایش دهد. برای اولین بار، آیفون 14 پرو پردازنده سریعتر و قدرتمندتری نسبت به برادران معمولی خود خواهد داشت. اکثر گزارش‌ها حاکی از آن است که آیفون 14 از همان تراشه A15 موجود در سری آیفون 13 بهره می‌برد، اگرچه احتمالاً اپل نام جدیدی به آن خواهد داد، مشابه آنچه که این شرکت با تراشه‌های سری S در اپل واچ در گذشته انجام داد. چند سال گذشته

آیفون 14 پرو نسل بعدی تراشه A16 را دریافت خواهد کرد، اگرچه مانند خود آیفون، باید دید اپل از چه اصطلاحاتی برای این کار استفاده خواهد کرد. برخی در مورد ‘A16’ و ‘A16 Pro’ حدس و گمان می زنند. همه چیزهایی که شنیده‌ایم حاکی از آن است که آیفون 14 پرو بریدگی صفحه را به نفع دوربین سوراخ‌دار کنار می‌گذارد، در حالی که آیفون 14 غیر حرفه‌ای دوربین و طراحی صفحه نمایش سنتی‌تر را حفظ می‌کند.

علاوه بر برخی بهبودهای چشمگیر دوربین، آیفون 14 پرو احتمالاً صفحه نمایش همیشه روشن خواهد داشت. ظاهراً این چیزی است که اپل مدتی در تلاش برای کشف آن بوده است و احتمالاً اگر این شرکت با مشکلات زنجیره تامین مواجه نمی شد، سال گذشته آن را مشاهده می کردیم. این برای آیفون 14 پرو منحصر به فرد خواهد بود، اگرچه مدل های استاندارد آیفون 14 ممکن است نمایشگرهای ProMotion سریعتر معرفی شده در آیفون 13 پرو سال گذشته را داشته باشند. شایعات در این مورد کمتر واضح هستند، اما اپل باید کاری انجام دهد تا آیفون 14 را از نسل قبلی خود متمایز کند.

مطلب پیشنهادی:  بهترین معاملات و فروش های آیفون بازسازی شده برای آگوست 2022

چرا در عوض آیفون 13 خریدم؟

اگر اپل به روند اخیر خود ادامه دهد، می‌توان انتظار داشت که آیفون 13 پرو و ​​آیفون 13 پرو مکس بلافاصله پس از رویداد آیفون اپل در سپتامبر متوقف شوند. آیفون 13 و احتمالاً آیفون 13 مینی به عنوان گزینه‌های ارزان‌تر در خط تولید اپل باقی خواهند ماند و جایگاهی را که در حال حاضر توسط مدل‌های مربوطه آیفون 12 اشغال شده است را به خود اختصاص داده است. مدل 2019 نیز متوقف خواهد شد. اگر چنین باشد، این اولین باری است که اپل تنها آیفون‌هایی با قابلیت 5G را در خط تولید خود خواهد داشت.

احتمالاً اپراتورها این را می دانند زیرا اخیراً متوجه روند قیمت جالبی شده ام. در حالی که معاملات آیفون در این زمان از سال غیرمعمول نیست، آیفون 13 پرو و ​​آیفون 13 پرو مکس نسبت به همتایان غیر حرفه ای خود تخفیف های شدیدتری دارند.

همانطور که چند هفته پیش به اشتراک گذاشتم، قصد داشتم برای تولد سیزده سالگی دخترم اولین آیفونش را بخرم، و در حالی که تصمیم قطعی برای خرید آیفون 13 برای دخترم نداشتم، چیزی عجیب در مورد تطبیق شماره مدل با سن او وجود دارد. چیزی که واقعاً مرا جذب کرد تخفیف های بزرگی بود که از اپراتورها دیدم. در ماه ژوئن، تخفیف هایی را بر روی آیفون 13 در قرارداد دیدم که آن را ارزان تر از آیفون 12 با مشخصات مشابه کرد. از آنجایی که تولد او تا سپتامبر نیست، من در این مرحله عجله نداشتم، اما فکر می‌کردم که همه چیز را زیر نظر داشته باشم تا ببینم چه اتفاقی می‌افتد که به عرضه پاییزی آیفون اپل نزدیک‌تر می‌شویم.

هفته گذشته متوجه شدم که اپراتور منتخب آیفون 13 پرو را با قراردادی 24 ماهه با قیمت ماهانه کمتری نسبت به آیفون 13 استاندارد ارائه می دهد، شوکه شدم.

مطلب پیشنهادی:  نمایه Tinder شما به 3 روش بزرگ در شرف تغییر است
قیمت قرارداد ماهانه ژوئیه 2022 آیفون 13 از Bell Mobility Canada

اگرچه آیفون 13 نیز در فروش بود، اما پس انداز آن چندان عالی نبود. این تعجب آور نیست، زیرا انتظار می رود اپل حداقل یک سال دیگر به فروش آیفون 13 به عنوان مدل جدید ادامه دهد و احتمالاً قیمت آن را 100 دلار کاهش دهد.

با این حال، تا ماه اکتبر، آیفون 13 پرو و ​​آیفون 13 پرو مکس به احتمال زیاد فقط به صورت بازسازی شده یا موجودی پاک شده در تعداد محدود در دسترس خواهند بود. افرادی که به طور سنتی به سراغ مدل‌های گران‌تر آیفون پرو می‌روند، احتمالاً جدیدترین و بهترین‌ها را می‌خواهند و تا چند هفته دیگر این آیفون 14 پرو خواهد بود.

من هرگز انتظار نداشتم برای دخترم یک آیفون 13 پرو رده بالاتر بخرم، اما پرداخت بیشتر برای آیفون 13 استاندارد بیهوده است. البته انتخاب رنگ های من محدود بود (فقط از گرافیت بود)، اما اینطور نیست. به این معنی که، مانند بسیاری از دختران نوجوان، من مطمئن هستم که او تقریباً بلافاصله در هر صورت شکایت خواهد کرد.

نمایشگر آیفون 13 از زاویه دید.
دن بیکر/ DigitalTrends

اگر همه چیز برابر باشد، بهتر است تا سپتامبر صبر کنید و ببینید آیفون 14 چه از نظر ویژگی های جدید و چه با قیمت مدل های قدیمی تر به ارمغان می آورد. اپل معمولاً مدل‌های جدید آیفون را با همان قیمت‌هایی که جایگزین می‌کنند عرضه می‌کند، بنابراین احمقانه است که اکنون قیمت کامل آیفون 13 را بپردازید، در حالی که می‌توانید آیفون 14 را با همان قیمت تنها در چند دقیقه خریداری کنید. الان هفته ها

با این حال، همه چیز لزوما برابر نیست. این زمانی از سال است که تخفیف‌های قابل‌توجهی از شرکت‌های مخابراتی پیدا می‌کنید – به‌ویژه اگر مایلید به یک قرارداد متعهد شوید. بنابراین ایده خوبی است که چشمان خود را باز نگه دارید زیرا هدف این معاملات پاک کردن سهام قدیمی است. آیفون 13 و آیفون 13 مینی باید یک سال دیگر با قیمتی کمتر زنده بمانند، اما آیفون 13 پرو و ​​آیفون 13 پرو مکس تقریباً به طور قطع تا غروب آفتاب پرواز خواهند کرد، بنابراین این آخرین فرصت شما برای دستیابی به یک محصول خواهد بود. از این مدل ها اگر معامله ای مانند من انجام دادید، خرید آیفون 13 در حال حاضر می تواند راه فوق العاده ای باشد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا