کامپیوتر

من شواهدی دارم که نشان می دهد هدفون های کم تاخیر بازی من را بهبود بخشیده اند

تاخیر. این نقطه درد نامرئی گیمرها در سراسر جهان است. به خصوص در چند سال اخیر، بازی در کمترین زمان تاخیر ممکن بوده است، زیرا ترفندهای بازاریابی نوید می دهد که شما گیمر بهتری باشید، از کارت گرافیک گرفته تا هدست.

آخرین نمونه Urbanista Seoul است، یک جفت هدست بلوتوث بی‌سیم واقعی که با حالت بازی اختصاصی برای تلفن‌ها عرضه می‌شود، به جای اتصال سنتی کم تاخیر 2.4 گیگاهرتزی که در بهترین هدست‌های بازی می‌بینید. میخواستم ببینم تاخیر داره یا نه در حقیقت عملکرد بازی شما را زمانی که فقط میلی ثانیه در خط است بهبود می بخشد. و در کمال تعجب من اینطور است.

تست تاخیر در دنیای واقعی

هدفون Urbanista Seoul روی زمین قرار داده شده است.
شهرساز

می‌توانم به شما بگویم که هدست با تأخیر کم، با تجربه‌ای حکایتی عالی، تفاوتی در بازی من ایجاد کرد، اما این چیزی نیست که من آن را شواهد محکم بنامم. بنابراین، در عوض، یک آزمایش کوتاه ایجاد کردم که می‌تواند اعداد سختی را در مورد تفاوت‌های بین حالت‌های بازی بلوتوث و بازی با تأخیر کم نشان دهد.

من در ماموریت نمایشی شوتر اول شخص مبتنی بر ریتم بازی کردم فلز: هلسینگر، قطع ارتباط بین بلوتوث و اتصال کم تاخیر بین هر اجرا. من همچنین پنج بار با یک جفت بلندگوی سیمی Audioengine A2+ ماموریت را اجرا کردم تا در حالت عادی بازی‌ها را تعیین کنم.

به جای امتیاز کلی، که مواردی مانند ضربات و ضربه های سر شما را در نظر می گیرد، فقط به معیار ضربه روی ضربه توجه کردم. من همچنین از جبران تاخیر داخلی بازی برای مقایسه تا حد امکان استفاده نکردم.

مطلب پیشنهادی:  Elden Ring، Fortnite را با این رایانه بازی HP بازی کنید — اکنون 650 دلار

هدفون ها و دوشاخه ها کمی متفاوت هستند و در تأخیر متفاوت هستند. به جای تمرکز صرفاً روی Urbanista Seoul، چندین هدست بازی بلوتوث مختلف را با اتصالات کم تأخیر آزمایش کردم:

خوشحالم که طیف وسیعی از هدفون ها را آزمایش کردم، زیرا نتایج واضح است: اتصالات با تأخیر کم بزرگ تفاوت در عملکرد، حتی اگر زمانی که در گرماگرم نبرد هستید به سختی متوجه این تفاوت می شوید.

تفاوت تأخیر صدا چقدر است؟

آرم هدست SteelSeries Arctis Nova Pro.
جیکوب روچ / روندهای دیجیتال

تفاوت تأخیر صدا چقدر است؟ حدود 37 درصد تفاوت بر اساس آزمایشات من. با استفاده از بلندگوهای سیمی خود به عنوان پایه، امتیاز 97٪ را داشتم. با اتصال Urbanista Seoul از طریق اتصال پیش‌فرض بلوتوث، این میزان به 60 درصد کاهش یافت. آنچه که تکان دهنده است این است که نتایج من در دویدن هایم چقدر ثابت بوده است.

همانطور که اشاره کردم، در هر بار اجرا بین بلوتوث و اتصالات کم تأخیر سوئیچ می‌کردم، بنابراین این نتایج صرفاً یک بازی بهتر نیستند (اگرچه فکر می‌کنم در این مرحله در بازی بسیار خوب هستم). یک اتصال مناسب با تأخیر کم 2.4 گیگاهرتز بهترین عملکرد را ایجاد کرد که تقریباً با نتیجه ای که هنگام اجرای بلندگوهای سیمی به دست آوردم مطابقت دارد.

برای هدست‌های بازی با تأخیر کم، بی‌نظیر است.

این اتصالات “بدون تاخیر” هستند زیرا تاخیر قابل توجهی ندارند. حدود 15 تا 20 میلی‌ثانیه چیزی است که از 2.4 گیگاهرتز دریافت می‌کنید، که به اندازه‌ای سریع است که حتی متوجه هیچ تاخیری نخواهید شد. این را با بلوتوث مقایسه کنید، که حدود 200 میلی‌ثانیه تأخیر را پشتیبانی می‌کند و بسته به دستگاهی که استفاده می‌کنید، می‌تواند حتی بیشتر هم شود.

مطلب پیشنهادی:  رویداد اکتبر 2022 اپل: مک های جدید، آی پد و موارد دیگر

حالت بازی Urbanista Seoul طبق گفته شرکت 70 میلی‌ثانیه تأخیر دارد و نتایج من با آن مطابقت دارد. تغییر به حالت بازی باعث بهبود قابل توجهی در تعداد ضربان شد، اما به اندازه اتصال کامل 2.4 گیگاهرتز نبود.

دیدن اعداد سخت خوب است، اما می توانم تفاوت را فقط با بازی تشخیص دهم. هر بار که از اتصال کم تأخیر به بلوتوث تغییر می‌کردم، احساس می‌کردم که تمام اقداماتم در گل و لای کشیده می‌شوند (بر خلاف چالش تاخیر سیستمی که مدتی قبل انجام دادم).

اما اگر آنها را یکی پس از دیگری آزمایش نمی کردم، نمی توانستم بگویم. تأخیر صدا دشوار است، به خصوص وقتی تحقیقاتی را در نظر بگیرید که نشان می دهد مغز ما محرک های پردازش را برای هماهنگ نگه داشتن آنها تنظیم می کند. اگر به طور دقیق با بلوتوث بازی می کنید، بعید است که هرگز متوجه شوید که باعث تاخیری می شود که بر نحوه بازی شما تأثیر می گذارد.

بلوتوث کار می کند، اما 2.4 گیگاهرتز بهتر است

HyperX Cloud Mix Buds خارج از جعبه.
جیکوب روچ / روندهای دیجیتال

تاخیر کمتر همیشه بهتر است، اما قطعاً محدودیتی برای میزان تاخیر وجود دارد که مهم است. برای هدست های بازی که سعی می کنند تا حد امکان به تجربه سیمی نزدیک شوند، به حداقل رساندن تاخیر تا کمتر از 20 میلی ثانیه بسیار مهم است. اما این بدان معنا نیست که کدک‌های بلوتوث کم تأخیر مانند Aptx LL و حالت‌های بازی مانند گزینه Urbanista Seuls 70ms تجربه را بهبود نمی‌بخشند.

با این حال، یک عامل بزرگ در اینجا دستگاهی است که شما استفاده می کنید. اگرچه تأخیر بلوتوث در دستگاه های اندرویدی اخیر به طور قابل توجهی بهبود یافته است، اما هر تلفن، لپ تاپ و دسکتاپ کمی متفاوت است. هر گوشی نیز کمی متفاوت است و پیچیدگی بیشتری به معادله تأخیر می‌افزاید.

مطلب پیشنهادی:  چرا لپ تاپ های بازی به صفحه نمایش بهتر نیاز دارند نه عملکرد بیشتر

اگر گیمری هستید که به دنبال یک هدست بلوتوث با تاخیر کم هستید، گزینه هایی مانند Urbanista Seoul این کار را انجام می دهند. اما اگر می‌خواهید سریع‌ترین و پایدارترین تجربه صوتی را روی رایانه شخصی و تلفن همراه داشته باشید، بهتر است از اتصال 2.4 گیگاهرتز مناسب استفاده کنید.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا