تکنولوژی

مهلت پرتاب ماه ناسا دریافت می شود. من تاریخ ماموریت تاریخی آرتمیس 1 را می دانم

پس از 50 سال، ناسا می خواهد انسان ها را از طریق ماموریت آرتمیس 1 خود دوباره به ماه بفرستد.آنها قصد دارند ماموریت ماه خود را در اواخر آگوست یا اوایل سپتامبر انجام دهند.

29 اوت مصادف با پرتاب موشک ماه ناسا است. هنوز هم در حال تماشای 2 سپتامبر و 5 سپتامبر، برای هر موردی. حدود 50 سال از مأموریت معروف آپولو 1 می گذرد که به فضانورد نیل آرمسترانگ اجازه داد اولین انسانی باشد که روی ماه قدم می گذارد. از آن زمان، ناسا در حال برنامه ریزی برای فرود افراد بیشتری در ماه بوده است و این بار، اولین زنان و افراد رنگین پوست بخشی از تلاش جدید آنها در ماموریت آرتمیس 1 خواهند بود. فضانوردان قبلاً با 9 مرد و 9 مرد شناسایی شده اند. 9 زن.

اگر صحبت از آرتمیس 1 شد، این اولین مورد از یک سری ماموریت های پیچیده است که امکان اکتشاف انسان در ماه و مریخ را فراهم می کند. آرتمیس 1 اولین آزمایش یکپارچه سیستم های اکتشاف فضای عمیق ناسا خواهد بود: فضاپیمای اوریون، موشک سیستم پرتاب فضایی (SLS) و سیستم های زمینی در مرکز فضایی کندی در کیپ کاناورال، فلوریدا.

در اینجا مایک سارافین، مدیر ماموریت آرتمیس I در مقر ناسا در واشنگتن، در مورد این مأموریت گفت: “این ماموریتی است که واقعاً کارهایی را انجام می دهد که انجام نشده است و چیزهایی را که ناشناخته است یاد می گیرد.” وی در ادامه افزود: “این باعث ایجاد مسیری می شود که انسان ها در پرواز بعدی Orion دنبال خواهند کرد و لبه های پاکت را فشار می دهند تا برای این ماموریت آماده شوند.”

مطلب پیشنهادی:  ناسا فاش کرد که امروز سیارک 140 فوتی از فاصله نزدیک از زمین عبور می کند. بدانید که چقدر سریع نزدیک می شود

در رابطه با پرتاب موشک Mega Moon ناسا، مقامات ناسا گفتند که SLS حدود 90 درصد از اهداف قبل از پرتاب خود را انجام داده است و فقط چند پیچ ​​خوردگی برای انجام آن وجود دارد. یکی از مشکلاتی که با آن مواجه شد، واشرهای معیوب بود که اجازه نشت هیدروژن را می داد، اما این مشکل اصلاح شد.

طبق گفته ناسا، SLS با قد 322 فوت (98 متر) هنگامی که با کپسول خدمه Orion پوشانده می شود، از مجسمه آزادی بلندتر است و وزن آن 5.75 میلیون پوند (2.6 میلیون کیلوگرم) است. اگرچه SLS کمی کوتاه‌تر از موشک Saturn V ناسا است که در ماموریت‌های آپولو در دهه‌های 1960 و 1970 مورد استفاده قرار گرفت، اما به طور قابل توجهی قوی‌تر است و می‌تواند حدود 8.8 میلیون پوند (4 میلیون کیلوگرم) نیروی رانش یا 15 درصد بیشتر از زحل را ارسال کند. ناسا گفت: V 7.5 میلیون پوند (3.4 میلیون کیلوگرم).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا