تکنولوژی

موشک مافوق صوت نیروی هوایی ایالات متحده دومین موفقیت آزمایشی متوالی را کسب کرد

به گفته این سرویس، برترین سلاح مافوق صوت نیروی هوایی ایالات متحده دومین آزمایش موفقیت آمیز موتور تقویت کننده خود را در کمتر از دو ماه انجام داده است، یک چرخش پس از سه شکست.

به گفته این سرویس، برترین سلاح مافوق صوت نیروی هوایی ایالات متحده دومین آزمایش موفقیت آمیز موتور تقویت کننده خود را در کمتر از دو ماه انجام داده است، یک چرخش پس از سه شکست.

سرتیپ هیث کالینز، رئیس این برنامه روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت: این سلاح که توسط شرکت لاکهید مارتین ساخته شده است، در آزمایش روز سه شنبه بر روی یک بمب افکن B-52 به “سرعت های مافوق صوت رسید” و “اهداف اولیه و ثانویه به دست آمد”. ما اکنون مجموعه آزمایش‌های تقویت‌کننده خود را تکمیل کرده‌ایم و آماده هستیم تا اواخر امسال به آزمایش کامل برویم.»

سه شکست قبلی برنامه‌های تولید این موشک را در سال جاری خنثی کرد، بنابراین پنتاگون می‌تواند تا 30 سپتامبر اعلام کند که این سلاح پرتاب‌کننده هوا، معروف به ARRW، اولین سلاح مافوق صوت ایالات متحده با قابلیت رزم خواهد بود. چین و روسیه در حال حاضر دارای تسلیحات بسیار قابل مانور هستند که می توانند با سرعت بسیار بالا پرواز کنند.

بر اساس بیانیه قبلی نیروی هوایی، ایالات متحده اکنون قصد دارد در سال مالی آینده “توانایی عملیاتی اولیه” را برای موشک لاکهید اعلام کند.

فرانک کندال، وزیر نیروی هوایی، برای تلاش برای توسعه که اکنون بالغ بر 1.4 میلیارد دلار است، ابراز امیدواری کرد. طبق برنامه پنج ساله نیروی هوایی، این سرویس در درخواست خود برای سال مالی 2023 فقط 46 میلیون دلار بودجه تدارکاتی را در نظر گرفت و تا سال 2027 هیچ بودجه ای نداشت.

مطلب پیشنهادی:  حالت همراه Google Meet امکان ثبت نام با نام شما را فراهم می کند. از این طریق آن را فعال کنید

به گفته سخنگوی نیروی هوایی، لنا لوپز، اولین پرواز آزمایشی کامل موشک – از جمله خودروی مافوق صوت که برای حمله به یک هدف طراحی شده است – به طور آزمایشی برای اواخر سال جاری برنامه ریزی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا