کامپیوتر

مک بوک ایر M2 با گرما دست و پنجه نرم می کند و اکنون می دانیم که چرا

مک بوک ایر جدید اپل M2 اکنون در دسترس است و iFixit آن را از هم جدا کرد تا نگاهی به داخل بیاندازد و سخت افزار را بهتر ببیند.

جداسازی قطعات تصمیمات طراحی جالبی را نشان داد، اما بیشتر نشان داد که اپل باید به مک بوک ایر جدید ایمان زیادی داشته باشد، زیرا حتی آن را به پخش کننده حرارت نیز مجهز نکرده است. مشکل احتمالی دیگری نیز کشف شد.

در نمایش شجاعت بی‌نهایت، iFixit کاری را انجام داد که بسیاری از ما جرات انجام آن را نداشتیم – آن را به طور کامل M2 MacBook Air جدید را جدا کرد. MacBook Air به عنوان یکی از دو محصولی که دارای سیلیکون جدید اپل است، مورد توجه گسترده قرار گرفت، اما همه آن خوب نبود. به گفته چندین بررسی کننده، لپ تاپ مشکل گرما دارد – و متأسفانه، از کار افتادن iFixit چیزی برای از بین بردن این تصور انجام نمی دهد.

اگرچه مک بوک ایر M2 دارای همان تراشه M2 جدیدترین مک بوک پرو 13 اینچی است، اما تراشه اولی فاقد فن یا لوله حرارتی است. این اعتماد زیادی است که اپل در پایداری دستگاه به کار می‌برد. همچنین مشخص شد که M2 MacBook Pro با مشکلات گرمایش همراه با دریچه گاز و رسیدن به دمای شدید 108 درجه سانتیگراد در هنگام کار در زیر بارهای سنگین مواجه است. حتی در آن زمان، مک بوک پرو حداقل یک طرفدار داشت – مک بوک ایر هیچ طرفداری ندارد.

iFixit حتی در حین جداسازی دستگاه پخش کننده حرارت پیدا نکرد و هنوز دقیقاً مشخص نیست که سیستم خنک کننده غیرفعال M2 MacBook Air جدید چگونه کار می کند. با این حال، اپل به اندازه کافی خمیر حرارتی و نوار گرافیتی در اختیار او قرار داد. از سوی دیگر، از آنجایی که M2 MacBook Air حتی باریکتر از نسل قبلی است، قطعات حتی فضای کمتری برای تنفس دارند. نتایج این مورد اغلب توسط بازبینان ذکر می شود: لپ تاپ در هنگام تحت فشار گرم می شود.

مطلب پیشنهادی:  MacBook Pro 13 اینچی اپل (2022) با پیش‌سفارش M2 در 17 ژوئن در هند آغاز می‌شود: قیمت، مشخصات

خرابی دیگری که توسط MaxTech انجام شد دقیقاً نشان داد که چرا SSD در نسخه 256 گیگابایتی M2 MacBook Air می‌تواند تا 50 درصد کاهش عملکرد را تجربه کند. این به این دلیل است که نسخه 256 گیگابایتی با یک تراشه NAND برای ذخیره سازی عرضه می شود، در مقابل دو تراشه NAND 128 گیگابایتی، و در حالی که اپل ادعا می کند که این یک پیشرفت خواهد بود، نتایج بنچمارک چیز دیگری می گوید.

یک مک بوک ایر M2 سرنگون شده روی یک کف چوبی قرار دارد.
iFixit

iFixit همچنین نگاهی دقیق به بقیه برد منطقی از جمله تراشه 64 بیتی 8 هسته ای M2، تراشه Wi-Fi، تراشه بلوتوث USI و یک درایور سفارشی Apple Thunderbolt 3 داشت. همچنین یک شتاب سنج وجود دارد که هیچ توضیحی در مورد اینکه چرا مک بوک ایر ممکن است به آن نیاز داشته باشد، وجود ندارد. می‌توان از آن برای صدای فراگیر یا برای راه‌اندازی برنامه‌های آیفون/آی‌پد استفاده کرد، اما در هر صورت این یک انتخاب شگفت‌انگیز است.

آخرین پیشنهاد اپل با باتری 52.6 وات ساعتی عرضه می شود که نسبت به باتری 49.9 وات ساعتی موجود در نسخه M1 نوت بوک یک پله بالاتر است. با پین های چسبی متصل شده است که به نظر می رسد سریع و آسان برداشته شوند. پورت ها چسب نیستند، اما هر دو تراشه M2 و SSD لحیم شده اند و بنابراین تعویض آن دشوار است.

M2 MacBook Air در محدوده قیمتی خود مانند یک لپ تاپ جامد به نظر می رسد، اما مشکلات احتمالی گرمایش برخی از نگرانی ها را ایجاد می کند. اوه خوب، حداقل ما یک شتاب سنج مرموز داریم.

مطلب پیشنهادی:  نحوه بررسی مدل مادربردی که دارید، راه آسان

به احتمال زیاد، این مشکلی برای اکثر کاربران نخواهد بود. مک بوک ایر هرگز در نظر گرفته نشده بود که نوع لپ تاپی باشد که برای کارهای پرمخاطب از منابع استفاده می کنید. برای محاسبات روزانه، احتمالاً به عنوان نوت بوک فوق سبکی که برای آن طراحی شده است، به هدف مورد نظر خود عمل خواهد کرد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا