تکنولوژی

«میکسر» کریپتو که توسط هکرهای کره شمالی استفاده می‌شود، با تحریم‌های آمریکا مواجه شده است

مقامات روز دوشنبه گفتند، یک سرویس رمزنگاری محبوب که به کاربران اجازه می‌دهد تراکنش‌های خود را پنهان کنند، توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا بر اساس شواهدی که نشان می‌دهد هکرهای کره شمالی به آن برای پولشویی سودهای غیرقانونی اعتماد کرده‌اند، تحریم شده است.

مقامات روز دوشنبه گفتند، یک سرویس رمزنگاری محبوب که به کاربران اجازه می‌دهد تراکنش‌های خود را پنهان کنند، توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا بر اساس شواهدی که نشان می‌دهد هکرهای کره شمالی به آن برای پولشویی سودهای غیرقانونی اعتماد کرده‌اند، تحریم شده است.

یک مقام ارشد وزارت خزانه داری در یک کنفرانس خبری گفت که Tornado Cash، نوعی صرافی ارزهای مجازی ناشناس که برای حفظ حریم خصوصی کاربران بلاک چین طراحی شده است، بیش از 7 میلیارد دلار پول مجازی پولشویی کرده است. به گفته این مقام، گروه لازاروس کره شمالی 450 میلیون دلار از طریق تورنادو کش پولشویی کرده است. به گفته این مقام، از آن برای 100 میلیون دلار در هک ماه ژوئن پل هارمونی، پلتفرمی که تجارت کریپتو بین بلاک چین ها را امکان پذیر می کند، استفاده شد.

Tornado Cash، که در سال 2019 تأسیس شد، بلافاصله برای اظهار نظر در دسترس نیست. مقامات دولتی از ارائه جزئیات در مورد اینکه تورنادو کش کجاست یا چه کسی پشت آن است، خودداری کردند.

این مقام خزانه داری میکسرها را به عنوان یک سرویس پولشویی خودکار توصیف کرد که برای تسهیل تراکنش های ناشناس با مخلوط کردن وجوه از منابع مختلف قبل از انتقال آنها به ذینفع نهایی استفاده می شود.

تورنادو کش دومین میکسری شد که توسط وزارت خزانه داری تحریم شد. در ماه مه، این آژانس تحریم‌هایی را علیه Blender.io اعمال کرد که گفته می‌شود هکرهای کره شمالی نیز از آن برای شستشوی درآمدهای هک غیرقانونی استفاده می‌کردند.

مطلب پیشنهادی:  بهترین دوره های آنلاین هوش مصنوعی برای ایجاد شغل شما - از هوش مصنوعی برای همه تا TensorFlow، 5 مورد برتر را بررسی کنید

این مقام گفت: پس از تحریم ها، به نظر می رسد Blender.io دیگر عملیاتی نیست.

کره شمالی متهم به استفاده از حملات هکری برای سرقت پول برای رژیم رهبر عالی کیم جونگ اون، از جمله برای پرداخت هزینه تسلیحات است. یکی از مقامات ارشد دولت بایدن گفت از اول سال میلادی تاکنون هفت هک بزرگ نهادهای مرتبط با ارزهای دیجیتال صورت گرفته است.

یکی از بنیان‌گذاران تورنادو کش در مصاحبه‌ای در ماه مارس گفت که اعمال تحریم‌ها علیه پروتکل‌های غیرمتمرکز به دلیل نحوه طراحی آنها «از لحاظ فنی غیرممکن» است.

پروتکل Tornado که برای حفظ حریم خصوصی طراحی شده است، با قطع ارتباط بین آدرس های فرستنده و گیرنده در تراکنش های ارسال شده از طریق بلاک چین اتریوم کار می کند. این پروژه بر اساس قراردادهای هوشمند است، به این معنی که تصمیمات توسط برنامه های نرم افزاری از پیش نوشته شده به جای افراد اتخاذ می شود. همچنین هیچ خدمات نگهبانی ارائه نمی دهد یا میزبان متمرکزی برای وب سایت خود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا