تکنولوژی

ناسا: آخرین ابرماه سال 2022 را از دست ندهید! زمان و مکان تماشا را بررسی کنید

Supermoon 2022: زمان و مکان مشاهده این پدیده نادر.

سوپر ماه 2022: پس از ماه گرفتگی های متعدد در سال جاری، جهان قرار است شاهد اولین ماه کامل این ماه در 12 آگوست باشد. ماه کامل یک “ماه فوق العاده” خواهد بود. طبق گزارش space.com، ماه در نزدیک ترین نقطه خود به زمین قرار خواهد گرفت که به عنوان حضیض شناخته می شود.

ماه امروز شبیه یک “ابر ماه” خواهد بود. این پدیده ای است که در آن ماه بزرگتر و درخشان تر از حد معمول به نظر می رسد. ماه کامل در ماه اوت به عنوان ماه خاویاری نیز شناخته می شود

بنیانگذار پروژه تلسکوپ مجازی که پخش زنده سوپرماه را انجام می دهد در بیانیه ای نوشت: دیدن ماه کامل، به خصوص زمانی که “فوق العاده” باشد، طلوع/غروب بر فراز رم یک احساس منحصر به فرد است.

“ماهواره ما بر فراز خط افسانه ای شهر ابدی با بناهای تاریخی باشکوه خود آویزان است و جادوی خود را به تجربه اضافه می کند.”

اگرچه ابرماه در 11 آگوست طلوع خواهد کرد، اما در ساعات اولیه 12 آگوست در حدود ساعت 01:30 بامداد به وقت شرق آسیا قابل مشاهده خواهد بود.

ناسا همچنین راهنمای نحوه مشاهده سوپرماه را برای مردم منتشر کرد. به گفته او، “در انقلاب تابستانی، خورشید در بالاترین سطح آسمان برای سال ظاهر می شود. ماه کامل در مقابل خورشید قرار دارد، بنابراین یک ماه کامل در نزدیکی انقلاب تابستانی در آسمان پایین خواهد بود.

ابر ماه چیست؟

به گفته ناسا، “ابر ماه” زمانی رخ می دهد که ماه کامل با نزدیک ترین نزدیکی ماه به زمین در مدار بیضی شکل خود، نقطه ای که به عنوان حضیض شناخته می شود، همزمان باشد. بر خلاف یک ماه خونی، که در آن ماه در واقع قرمز به نظر می رسد، ماه در طول پدیده سوپر ماه ظاهر خود را تغییر نمی دهد.

مطلب پیشنهادی:  پخش زنده PKL Pro Kabaddi League امروز - تماشای آنلاین

به گفته ناسا، ابرماه یا ماه جدید یا ماه کامل است که زمانی اتفاق می‌افتد که ماه در 90 درصد حضیض قرار دارد، نزدیک‌ترین نزدیکی آن به زمین.

کی و کجا سوپر ماه را تماشا کنیم؟

ابرماه از طریق پخش زنده توسط پروژه تلسکوپ مجازی در Ceccano، ایتالیا، در 12 اوت در ساعت 01:30 بامداد EDT (0530 GMT) قابل مشاهده خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا