تکنولوژی

ناسا این سیارک منحصر به فرد را هدف قرار می دهد – نه سنگ یا یخ، بلکه فلز

ماموریت روان ناسا با هدف مطالعه این سیارک غنی از فلز منحصر به فرد است که ممکن است اسرار برخوردها و برافزایش سیارات را فاش کند.

ناسا در حال مطالعه یک سیارک به نام Bennu به عنوان بخشی از ماموریت OSIRIS-REx برای درک بهتر ویژگی های آن است. او حتی قصد دارد نمونه ای از سیارک بننو را برای تجزیه و تحلیل دقیق به زمین بازگرداند. در حالی که Bennu ثابت کرده که بسیار جالب است، سیارک دیگری نیز در رادار ناسا وجود دارد که کاملاً منحصر به فرد است. ناسا، به عنوان بخشی از ماموریت روان خود، هدف قرار دادن یک سیارک منحصر به فرد است که به دور خورشید بین مریخ و مشتری می چرخد. چیزی که این سیارک را از سایر سیارک ها متمایز می کند این است که به نظر می رسد هسته نیکل-آهن در معرض یک سیاره اولیه است که یکی از اجزای سازنده منظومه شمسی است. بله، این سیارک از سنگ یا یخ ساخته نشده است، تمام آن فلز است.

این اولین ماموریت طراحی شده برای کاوش یک سیارک غنی از فلز توسط ناسا خواهد بود که به درک یک بلوک ساختمانی قبلاً ناشناخته از تشکیل سیاره – هسته های آهنی کمک می کند. چیزی که ماموریت روان را مهم می کند این است که فرصتی عالی برای مطالعه تاریخچه برخوردها و برافزایش سیارات زمینی را ارائه می دهد. از آنجایی که هسته‌های فلزی سیارات زمینی، حتی زمین، در زیر پوسته‌ها و گوشته‌های سنگی پنهان شده‌اند، برای اهداف تحقیقاتی قابل دسترس نیستند. بنابراین، این سیارک فرصت بسیار خوبی برای باز کردن برخی از اسرار در مورد شکل گیری سیاره فراهم می کند.

مطلب پیشنهادی:  آخرین فاش شدن آیفون 15 مشخصات معکوس تکان دهنده اپل را فاش می کند

ماموریت روان ناسا به سیارک غنی از فلز

طبق برنامه، انتظار می رفت که ناسا فضاپیمای Psyche را در اوت 2022 به فضا پرتاب کند. اما به دلیل مشکلات نرم افزاری، پرتاب این ماموریت اکنون به سال 2023 موکول شده است. ناسا می گوید: “به دلیل تاخیر در تحویل نرم افزار پرواز و آزمایش تجهیزات فضاپیما، ناسا زمان کافی برای تکمیل آزمایشات لازم را قبل از دوره باقیمانده پرتاب امسال که در 11 اکتبر به پایان می رسد، ندارد. تیم ماموریت برای اطمینان از عملکرد صحیح نرم افزار در طول پرواز به زمان بیشتری نیاز دارد.

طبق برنامه از پیش تعیین شده، ناسا انتظار دارد تا سال 2026 فضاپیمای Psyche به مدار سیارک برسد. همچنین قصد دارد 21 ماه را در مدار سیارک بگذراند تا به نقشه برداری و مطالعه ویژگی های Psyche بپردازد. ناسا می گوید انتظار می رود ماموریت Psyche در سال های 2023 و 2024 پرتاب شود، اما به دلیل نامشخص بودن، تاریخ دقیق این دوره های پرتاب احتمالی هنوز مشخص نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا