تکنولوژی

ناسا تصویری خیره کننده از پلوتو رنگین کمان را در اینستاگرام منتشر کرد

دیروز 20 جولای، ناسا تصویر زیبای رنگین کمانی از پلوتون را در اینستاگرام منتشر کرد. این تصویر در فضای مجازی منتشر شد و کاربران اینترنتی آن را با جنبش LGBT مقایسه کردند و هولی را جشن گرفتند. معنی واقعی رنگ ها را پیدا کنید.

روز گذشته، 20 جولای، ناسا تصویری خیره کننده از سیاره کوتوله پلوتو را در صفحه رسمی اینستاگرام خود منتشر کرد. اما این تصویر معمولی نبود. عکس منتشر شده پلوتوی رنگین کمانی را نشان می دهد که سطح آن با هر رنگ قابل تصور در طیف مرئی پر شده است. به دلیل ماهیت منحصر به فرد آن، این تصویر فوراً در فضای مجازی منتشر شد و کاربران اینترنت شروع به اضافه کردن ایده های خود به معنای رنگ ها کردند. اما متأسفانه پلوتون در حال جشن گرفتن هولی دستگیر نشد. در عوض، رنگ ها یک هدف بسیار علمی را دنبال می کنند. برای اینکه متوجه شوید رنگ های پلوتون چه چیزی را نشان می دهند، ادامه مطلب را بخوانید.

ناسا با انتشار این تصویر نوشت: “پلوتون در واقع یک شورش رنگی روانگردان نیست – این تصویر رنگی رندر شده توسط دانشمندان New Horizons برای برجسته کردن بسیاری از تفاوت های رنگی ظریف بین مناطق سیاره ایجاد شده است.”

ناسا پلوتوی رنگین کمانی را برای توضیح زمین پیچیده سیاره کوتوله به اشتراک می گذارد

بنابراین، در حالی که کاربران اینترنتی مشغول این سوال بودند که آیا رنگ‌ها با جنبش دگرباشان جنسی و ماه پراید (که در ژوئن بود) ربطی دارد یا خیر، ناسا توضیح داد که رنگ‌های رنگین کمان دوست‌داشتنی یک هدف واقعی را دنبال می‌کنند. او می افزاید: «پلوتو دارای سطحی پیچیده و متنوع با کوه های به هم ریخته ای است که یادآور اروپا هستند، شبکه هایی از دره های بریده شده، زمین های قدیمی و با دهانه های سنگی که درست در کنار دشت های یخی صاف و جدید و حتی تپه های شنی بادی قرار گرفته است.» .

مطلب پیشنهادی:  تصویر روز نجوم ناسا 15 مارس 2023: اتصال زهره و مشتری بر فراز آلمان

دلیل اینکه دانشمندان اطلاعات زیادی در مورد زمین پلوتو دارند به خاطر فضاپیمای نیوهورایزنز است که در 19 ژانویه 2006 به فضا پرتاب شد و در تابستان 2015 یک بررسی شش ماهه از پلوتون و قمرهای آن انجام داد. این فضاپیما به کاوش در خورشید دوردست ادامه می دهد. سیستم، بیشتر به سمت کمربند کویپر حرکت می کند.

این تصویر با 920819 لایک و بیش از 2800 کامنت تا زمان نگارش این مطلب در فضای مجازی منتشر شده است. محبوب ترین درخواست در نظرات، بازگرداندن وضعیت سیاره ای پلوتو بود. اگرچه بعید است این اتفاق بیفتد، اما ناسا آن را فراموش نکرده و به کاوش در زمین های جالب و پیچیده سیاره کوتوله ادامه می دهد.

صفحه اینستاگرام ناسا تقریباً هر روز چنین پست های آموزنده و آموزنده ای را منتشر می کند تا مردم را نسبت به کیهانی که ما بخشی از آن هستیم آگاه کند.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا