تکنولوژی

ناسا داستان پشت عکس نمادین طلوع خورشید زمین را که توسط دوربین آپولو 8 گرفته شده است فاش کرد.

ناسا داستان عکس طلوع زمین را که توسط خدمه آپولو 8 در سال 1968 گرفته شده است به اشتراک گذاشت. در اینجا همه چیزهایی است که باید بدانید.

چند تصویر از زمین دیده اید؟ ناسا اخیراً یکی از نمادین‌ترین تصاویر سیاره زمین را که توسط خدمه آپولو 8 دیده شده است، به اشتراک گذاشته است. ناسا همچنین گفت که به محض رسیدن آرتمیس اول به ماه، تصاویر جدیدی از طلوع خورشید زمین برای اشتراک‌گذاری وجود خواهد داشت. می توان دانست که ناسا قرار است در تاریخ 29 آگوست 2022 با موشک Artemis I خود به ماه بازگردد و طبق آخرین جزئیات، موشک برای آماده سازی نهایی به سکوی پرتاب منتقل شده است.

در مورد عکس طلوع زمین، شاید بتوان دانست که “ارتروز” نامی است که به عکسی از زمین که توسط آندرس در طی یک مدار ماه در 24 دسامبر 1968 گرفته شده است. طلوع زمین به یکی از مشهورترین عکس های تمام ماموریت های آپولو و یکی از آنها تبدیل شد. از تکثیر شده ترین عکس های فضایی تمام دوران. اعتقاد بر این است که الهام بخش آغاز جنبش زیست محیطی بوده است.

همچنین بخوانید: این کشف جدید تکان دهنده می گوید که سیارک ریوگو از خورشید، زمین و حتی منظومه شمسی قدیمی تر است.

ناسا همچنین داستان پشت این تصویر را به اشتراک گذاشت و گفت: «در شب کریسمس، 1968، هیچ یک از فضانوردان آپولو 8 برای لحظه مسحورکننده ای که سیاره اصلی خود را از پشت ماه متروک برای اولین بار در افق مشاهده می کردند، آماده نشدند. زمین اولین لکه رنگی را در اختیار آنها قرار داد که در تاریکی فضا پیش می رفتند و به دور سطح ماه می چرخیدند.”

مطلب پیشنهادی:  اپل بزرگترین هلدینگ بافت است، اما پایان نامه او با سؤالاتی روبرو است

آپولو 8 در 21 دسامبر 1968 از کیپ کندی، فلوریدا، در ساعت 7:50 صبح به فضا پرتاب شد. به گفته ناسا، تقریباً سه ساعت بعد، یک تزریق فراقمری انجام شد و فضانوردان سرهنگ فرانک بورمن، فرمانده; کاپیتان جیمز آ. لاول، جونیور، خلبان ماژول فرماندهی. و سرگرد William A. Anders، خلبان ماژول قمری، در راه رسیدن به ماه بودند و اولین مأموریتی بودند که امکان بازدید دو طرفه را برای انسان از یک جرم آسمانی دیگر فراهم کرد.

آپولو ۸ اولین‌های دیگر را نیز انجام داد، از جمله تبدیل شدن به اولین مأموریت سرنشین‌دار برای پرتاب بر روی موشک Saturn V و از بندر جدید ناسا، گرفتن اولین عکس‌های ساخته شده توسط انسان در اعماق زمین از زمین، و امکان اولین پخش زنده تلویزیونی از سطح ماه. ،” آن گفت.

عکس طلوع خورشید در زمین

بسیاری عکس “Earthrise” را به عنوان پدربزرگ تمام تصاویر فضایی مدرنی که امروزه مشاهده می شود، دیده و تحسین کرده اند، اما واقعاً چند نفر داستان پشت Earthrise را می دانند؟ سازمان تحقیقاتی در توضیح همین موضوع گفت: «در ماه فوریه، آندرس برای یک مصاحبه مستند بی‌بی‌سی از مرکز فضایی جانسون بازدید کرد و در آن درباره مأموریت آپولو 8، اهمیت تاریخی آن، تجربیات شخصی خود در طول پرتاب و مدار ماه و چگونگی صحبت کرد. او توانست عکس فراموش نشدنی طلوع زمین را ثبت کند.”

آندرس گفت کار آنها نگاه کردن به زمین نیست، بلکه شبیه سازی یک ماموریت ماه است. تا زمانی که همه چیز آرام شد و آنها در راه رسیدن به ماه بودند، مجبور شدند به عقب نگاه کنند و از زمین همانطور که آن را ترک کرده بودند، عکس بگیرند. آندرس گفت: “سپس فکر کردم، “آن پایین جای خوبی است.” مانند عکس Earthrise کاملاً فرورفته نبود، زیرا Earthrise زمین را با آن سطح زشت ماه در تضاد قرار داد.

مطلب پیشنهادی:  بیت کوین به پایین ترین حد خود در چهار هفته گذشته رسید، زیرا 25000 دلار در کانون توجه جدید قرار گرفت

آندرس منظره زمین را قبل از طلوع خورشید توصیف می‌کند: «مثل کره‌ی کلاس درس که روی میز معلم می‌نشیند، اما بدون تقسیم‌بندی کشوری. حدود 25000 مایل دورتر بود، جایی که هنوز می توانید قاره ها را تشخیص دهید.

آندرس گفت که آنها در تاریکی بودند، “تازه شروع به دور زدن، پشت ماه، هنوز در تماس با زمین، اما در سایه نه تنها خورشید، بلکه درخشندگی زمین، روشنایی به نقل از ناسا، زمین شش برابر روشن‌تر از درخشش ماه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا