تکنولوژی

ناسا: دانشمند هندی الاصل به ماموریت آرتمیس 1 ناسا پیوست

یک دانشمند هندی الاصل به نام آمیت پاندی به ماموریت آرتمیس 1 ناسا پیوست.

دانشمندی که اصالتاً اهل اوتاراکند در هند است به عنوان دانشمند ارشد به ماموریت آتی آرتمیس 1 ناسا پیوست. آمیت پاندی در لاکهید مارتین که یکی از پیمانکاران ناسا برای این ماموریت است کار می کند.

آمیت در مصاحبه ای با ETV Bharat گفت: «در دهه 1960، آمریکا برنامه آپولو را راه اندازی کرد که از طریق آن، نیل آرمسترانگ، فضانورد، پا به ماه گذاشت. به همین ترتیب، ناسا اکنون در حال راه اندازی یک برنامه طولانی مدت ماه است تا فضانوردان بتوانند روی ماه زندگی کرده و تحقیقات انجام دهند.

او همچنین توییتی را بازنشر کرد که حاوی ویدیوی مرتبط با ماه بود که توسط لاکهید مارتین ارسال شده بود. او نوشت: «لونا اینجا من آمدم. دوستش دارم”.

طبق گزارش ETV Bharat، پاندی تحصیلات اولیه خود را در کندریا ویدیالایا، هالدوانی به پایان رساند. او بعداً B.Tech خود را از دانشگاه هندو Banaras به پایان رساند و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه آریزونا ادامه داد. پاندی در سال 2009 دکترای خود را از دانشگاه مریلند به پایان رساند.

ماموریت آرتمیس 1 به ماه چیست؟

برنامه Artemis اولین تلاش ناسا برای ارسال یک ماموریت سرنشین دار به ماه از زمان ماموریت های آپولو در سال 1972 است. در اوایل این ماه، مدیر ناسا، بیل نلسون، گفت: “همه ما که به ماه نگاه می کنیم، رویای روزی را در سر می پرورانیم که بشریت بازگردد. به سطح ماه، مردم، ما اینجا هستیم. ما برمی گردیم.»

مطلب پیشنهادی:  رانویر سینگ، ستاره BoAt و بالیوود، شراکت استراتژیک خود را اعلام کرد

به گفته ناسا، Artemis I اولین پرواز بدون خدمه موشک Space Launch System و فضاپیمای Orion خواهد بود. هنگامی که ناسا ماموریت آرتمیس 1 را با استفاده از سیستم پرتابگر فضایی در 29 آگوست پرتاب می کند، فضاپیمای اوریون، اگرچه بدون سرنشین است، اما 3 آدمک به نام های زوهر، هلگا و کامپوس را به عنوان پایه برای آزمایش ها و تحقیقات مختلف به فضا خواهد برد. آنها با تعداد زیادی حسگر برای انجام آزمایشات مربوط به پرواز فضایی مجهز خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا