تکنولوژی

ناسا در آستانه بازگرداندن قطعه ای از مریخ به زمین است، اما می تواند عواقب ناگواری داشته باشد

آژانس فضایی ایالات متحده طرح خود را برای بازگرداندن قطعه ای از مریخ به زمین فاش کرده است و می تواند عواقب ترسناکی داشته باشد.

در حالی که دانشمندان و محققان به بررسی احتمال وجود حیات در گیاهان دیگر ادامه می دهند، ناسا مریخ نورد Perseverance را برای جمع آوری نمونه هایی از سطح مریخ فرستاده است. تاکنون 11 نمونه جمع آوری شده است. با این حال، بازگرداندن آنها به زمین می تواند کار دشواری باشد. پیش از این، آژانس فضایی ایالات متحده طرحی برای ارسال یک مریخ نورد به مریخ برای بازگرداندن نمونه هایی از سنگ های مریخ به زمین فاش کرده بود. و او توضیح مختصری از طرح نحوه استفاده از Perseverance برای انتقال صخره‌ها به فضاپیما برای سفر برگشت را در دسته اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت. گفت: “ما در حال بازگرداندن قطعه ای از مریخ به زمین هستیم.” آنها گفتند که مریخ نورد Perseverance آنها در حال حاضر از طریق دهانه Jezero در حال حرکت است و از سیاره سرخ نمونه برداری می کند. آنها همچنین طرح خود را برای جمع آوری نمونه ها از Perseverance فاش کردند، زیرا در صورت نیاز دو هلیکوپتر کلاس Ingenuity را برای تقویت احتمالی ارسال خواهند کرد.

آنها همچنین به اشتراک گذاشتند: «این نمونه‌ها روی وسیله نقلیه صعود به مریخ ما پرواز می‌کنند و با مدارگرد بازگشت زمین متعلق به @EuropeanSpaceAgency به خانه بازمی‌گردند. هنگامی که آنها بر روی زمین فرود می آیند (در حال حاضر برای سال 2033 برنامه ریزی شده است)، آنها اولین نمونه های علمی خواهند بود که ما تا کنون از سیاره دیگری آورده ایم.

مطلب پیشنهادی:  5 چیز در مورد هوش مصنوعی که ممکن است امروز از دست داده باشید: هوش مصنوعی گوگل پزشکان را شکست می دهد، سرمایه گذاری هوش مصنوعی تحت تاثیر افزایش اخراج ها قرار گرفته است، و موارد دیگر

آنها همچنین افزودند که این ماه بیست و پنجمین سالگرد فرود رهیاب مریخ است، زیرا فرودگر Pathfinder Sojourner، اولین مریخ نورد روی سیاره سرخ از زمان فرود در 4 ژوئیه 1997 را مستقر کرد. Sojourner 83 روز را در حال پرسه زدن در سطح مریخ گذراند. راهی برای کاشفان آینده مریخ ناسا امیدوار است این نمونه ها تا سال 2033 به زمین بازگردند.

در حالی که بازگرداندن نمونه‌های مریخی به محققان بینش جدیدی از شکل‌گیری و تکامل سیاره سرخ می‌دهد، اما می‌تواند برای زمین خطرناک باشد. دکتر Mugega Cooper، مهندس حفاظت از سیاره در ناسا، در سخنرانی در Google Talks، گفت: «وقتی چیزی را پس می‌گیرید، نمی‌خواهید چیزی را که می‌تواند برای مردم مضر باشد، بازگردانید. بنابراین ما باید بهترین کار را انجام دهیم تا مطمئن شویم که درست انجام شده است.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا