تکنولوژی

ناسا سرعت صوت در مریخ را فاش کرد و بسیار دیوانه کننده با زمین است

سرعت و رفتار صوت در مریخ عجیب و به شدت متفاوت از روی زمین است. ناسا کشف کرد که چه چیزی آن را متفاوت می کند.

مریخ نورد Perseverance ناسا به ماموریتی برای کاوش در زمین مریخ و جستجوی نشانه هایی از حیات گذشته در این سیاره اعزام شده است. با این حال، او در طول مدت حضورش در آنجا اکتشافات جالبی انجام می دهد. او اخیراً پس از یافتن دسته‌ای از رشته‌ها و صخره‌ای مرموز، اکنون به ناسا در کشف سرعت صوت در سیاره سرخ کمک کرده است. و یافته ها چیزی جز تکان دهنده نیست. به نظر می رسد که صدا در مریخ مانند روی زمین رفتار نمی کند. و به همین دلیل، شنیدن چیزهایی در سیاره سرخ یک پیشنهاد کاملاً متفاوت است.

اخیراً تیمی از ستاره شناسان صدای گرفته شده توسط مریخ نورد Perseverance را تجزیه و تحلیل کردند. این تیم توسط باپتیست چید رهبری می شود که در کنفرانس علوم قمری و سیاره ای امسال ارائه ای ارائه کرد و یافته های تیم خود را فاش کرد. بر اساس گزارشی توسط Space Psychiatrist، یافته‌ها نشان می‌دهد که نه تنها سرعت صوت در مریخ کمتر از زمین است، بلکه ارتفاع‌های مختلف با سرعت‌های متفاوتی حرکت می‌کنند و گوش دادن به صدا را به تجربه‌ای کاملاً اثیری تبدیل می‌کند.

ناسا سرعت صوت در مریخ را کشف کرد

چرا صدا در مریخ رفتار متفاوتی دارد به این دلیل است که سرعت صوت، بر خلاف نور، به طور کلی ثابت نیست. در نتیجه در محیط‌های مختلف، چگالی و دمای جوی متفاوت حرکت می‌کند. مریخ نورد Perseverance آزمایشی را انجام داد که در آن از انفجارهای لیزری بر روی صخره ای در مجاورت استفاده کرد و مدت زمانی را که طول کشید تا صدا به میکروفون مریخ نورد برگردد را ثبت کرد. معلوم شد که سرعت صوت در مریخ در واقع کندتر از زمین است.

مطلب پیشنهادی:  مخترع می گوید 50 سال بعد چشم از تلفن همراه خود بردارید

در زمین، صوت با سرعت 343 متر در ثانیه حرکت می کند. با این حال، در مریخ که جو کاملاً نازک است، سرعت صوت حدود 240 متر بر ثانیه محاسبه شده است. این بدان معناست که طی مسافتی مشابه در مریخ در مقایسه با زمین، بسیار بیشتر طول می کشد. اما این همه ماجرا نیست. چید همچنین دریافت که سرعت صوت در مریخ 10 متر بر ثانیه برای فرکانس های بالای 400 هرتز افزایش می یابد. این بدان معنی است که فرکانس های بالاتر سریعتر از فرکانس های باس به شنونده می رسد.

این باعث می شود که گفتار تقریباً نامفهوم باشد زیرا همان صدا دارای تأخیر است و صدا شکسته می شود. شما عملاً منتظر چیزی خواهید بود که برای دریافت پیام ابدی به نظر می رسد، و وقتی پیام رسید، نمی توانید بفهمید که چه می گوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا