تکنولوژی

ناسا سلفی جالبی از کنجکاوی به اشتراک گذاشت! جشن 10 سالگی مریخ نورد در مریخ

ناسا 10 سال از فرود مریخ نورد کنجکاوی در مریخ و به اشتراک گذاشتن سلفی غبار آلود مریخ نورد را جشن گرفت.

همه چیزهایی که در اطراف خود می بینیم، از جمله فضا، اقیانوس ها، سیارات و غیره، اسرار بسیاری را در خود جای داده است. برای دانستن بیشتر، دانشمندان و محققان تلاش های مستمری برای تضمین رفاه بشر انجام می دهند. یکی از این تلاش ها شامل کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیاره مریخ است و ناسا مریخ نورد کنجکاوی را به همین منظور در آگوست 2012 به سیاره سرخ فرستاد. سازمان تحقیقاتی در 5 آگوست 10 سال از فرود مریخ نورد کنجکاوی بر روی مریخ را جشن گرفت. پس از فرود، کنجکاوی در تلاش است تا بفهمد که مریخ چگونه از یک سیاره مرطوب و قابل سکونت به یک محیط بیابانی سرد تکامل یافته است.

و اکنون ناسا تصویری را به اشتراک گذاشته است که در آن کنجکاوی با استفاده از دوربین لنز دستی مریخ یا ماهلی یک عکس از خود در دهانه گیل در SoI 2082 (15 ژوئن 2018) گرفته است. ناسا در 5 آگوست در گزارشی گفت: امروز 10 سال از فرود مریخ نورد کنجکاوی روی مریخ می گذرد. از آگوست 2012، کنجکاوی در حال کاوش در کوه شارپ 3 مایلی دهانه گیل است. بیش از 2000 فوت (612 متر) بالا رفت و به صخره‌های جوان‌تر رسید که به عنوان رکوردی از چگونگی تکامل مریخ از یک سیاره مرطوب و قابل سکونت به یک محیط بیابانی سرد عمل می‌کند.

همچنین بخوانید: سیارک ها، دنباله دارها، طوفان های خورشیدی را فراموش کنید، ناسا در مورد آن هیجان زده است

مطلب پیشنهادی:  تمام ابزارهای هوش مصنوعی اپل با iOS 18 آماده هستند. همچنین ممکن است در حوالی نمایشگاه CES 2024 اعلامیه ای ارائه کند

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط ناسا، مریخ نورد 41 نمونه سنگ و خاک را با تکیه بر مجموعه ای از ابزارهای علمی مورد تجزیه و تحلیل قرار داد تا آنچه را که در مورد خواهر و برادر صخره ای زمین فاش می کند، بیاموزد.

و این باعث شد که تیمی از مهندسان راه‌هایی برای به حداقل رساندن فرسودگی و نگهداری از مریخ نورد بیابند: در واقع، مأموریت کنجکاوی اخیراً برای سه سال دیگر تمدید شد و به آن اجازه داد تا در میان ناوگان مأموریت‌های مهم اختر زیست‌شناسی ناسا ادامه یابد.

همچنین بخوانید: آیا یک جسم نزدیک به زمین می تواند خطرناک باشد؟ اینگونه است که ناسا می خواهد دنباله دارهای ترسناک، سیارک ها را متوقف کند

ممکن است مشخص باشد که سنسور تشعشع این مریخ نورد به دانشمندان اجازه می دهد تا میزان تشعشعات پرانرژی فضانوردان آینده در سطح مریخ را اندازه گیری کنند و به ناسا کمک می کند تا چگونگی محافظت از آنها را کشف کند.

اما مهم‌تر از همه، کنجکاوی دریافت که آب مایع، و همچنین بلوک‌های سازنده شیمیایی و مواد مغذی مورد نیاز برای حفظ حیات، حداقل ده‌ها میلیون سال است که در دهانه گیل وجود داشته‌اند. زمانی این دهانه دریاچه ای را در خود جای داده بود که به مرور زمان از حجم آن کاسته شد. هر لایه بالاتر در کوه شارپ به عنوان رکوردی از دوران جدیدتر محیط مریخ عمل می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا