تکنولوژی

ناسا سیارک خطرناک زمین را شناسایی کرد. سرعت 29808 کیلومتر در ساعت اندازه گیری شده است

یک روز دیگر، یک سیارک دیگر در حال پرواز. اما آیا این سیارک با بقیه متفاوت است؟ در اینجا آنچه ناسا در مورد این سنگ فضایی خطرناک می گوید.

آیا می‌دانستید که تقریباً 100 تن ذرات گرد و غبار هر روز زمین را بمباران می‌کنند؟ سالی یک بار، یک سیارک به اندازه یک وسیله نقلیه با جو زمین برخورد می کند و یک توپ آتشین غول پیکر ایجاد می کند، هرچند قبل از رسیدن به سطح می سوزد. به گفته ناسا، هر 2000 سال یک سیارک به اندازه یک زمین فوتبال به زمین برخورد می کند و آسیب قابل توجهی به این منطقه وارد می کند. اگر در مورد سیارک های سیاره کش تعجب می کنید، آنها فقط هر چند میلیون سال یک بار رخ می دهند. ناسا هشدار داده است که یک سیارک به سمت زمین می رود و اگرچه ممکن است یک قاتل سیاره نباشد، اما در صورت برخورد با زمین می تواند باعث آسیب شود.

جزئیات سیارک 2022 UQ20

دفتر هماهنگی دفاع سیاره ای ناسا نسبت به سیارکی به نام سیارک 2022 UQ20 هشدار داده است. انتظار می رود این سیارک با عرض 38 فوت امروز، 4 نوامبر، در فاصله 1.1 میلیون کیلومتری از کنار زمین بگذرد. این سیارک در حال حاضر در مسیر خود به سمت زمین است و با سرعت خیره کننده 29808 کیلومتر در ساعت حرکت می کند!

ناسا هشداری صادر کرده است و سیارک 2022 UQ20 را به دلیل نزدیک شدن به زمین به عنوان یک “جرم بالقوه خطرناک” طبقه بندی کرده است. اگرچه با زمین برخورد نمی کند، اما یک انحراف جزئی در مسیر حرکت آن به دلیل کشش گرانشی زمین می تواند آن را برای برخورد به سمت سیاره بفرستد.

مطلب پیشنهادی:  امتیاز کریکت پخش زنده IND در مقابل SA: چه زمانی و کجا می‌توان 2nd ODI حیاتی را به صورت آنلاین تماشا کرد

مدار یک سیارک چگونه محاسبه می شود؟

مدار یک سیارک با یافتن مسیر بیضی شکل به دور خورشید که بهترین تطابق را با مشاهدات موجود از جسم با استفاده از انواع تلسکوپ های فضایی و زمینی مانند تلسکوپ NEOWISE ناسا و الگوریتم جدید Sentry II دارد، محاسبه می شود. این به این معنی است که مسیر محاسبه شده جسم به دور خورشید تا زمانی تنظیم می شود که پیش بینی های مربوط به جایی که سیارک باید در چند زمان مشاهده شده در آسمان ظاهر شود، با موقعیت هایی که در آن شی واقعاً در آن زمان مشاهده شده است مطابقت داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا