تکنولوژی

ناسا مأموریت تلسکوپ فضایی برای جستجوی سیارک ها را تایید کرد

ناسا پس از بررسی موفقیت آمیز، ماموریت تلسکوپ فضایی شکار سیارک خود را دو سال تمدید کرد.

پس از بررسی ماموریت تلسکوپ فضایی شکار سیارک، ناسا با توجه به اینکه این تلسکوپ به سرعت در حال حرکت است و حتی ممکن است فراتر از انتظارات باشد، مجوز ادامه را داد. بر اساس این انتشار، این تلسکوپ فضایی مادون قرمز برای کمک به تلاش‌های دفاعی سیاره‌ای ناسا با تسریع توانایی آن‌ها برای شناسایی و شناسایی بیشتر سیارک‌ها و دنباله‌دارهای بالقوه خطرناک طراحی شده است که گفته می‌شود در فاصله 30 میلیون مایلی مدار زمین قرار دارند. چنین اشیایی در مجموع به عنوان اجسام نزدیک به زمین یا NEO شناخته می شوند.

طبق داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط ناسا، پس از رسیدن به هدف شناسایی 90 درصد از کل NEO‌های بزرگتر از 1000 متر (3280 فوت) در سال 2010، قانون ملی اداره هوانوردی و فضایی سال 2005 (قانون عمومی 109 -155) ناسا را ​​به شناسایی 90 متر هدایت کرد. درصد NEO های بزرگتر از 140 متر (459 فوت). همچنین بخوانید : تلسکوپ جیمز وب ناسا اکنون در حال شکار بیگانگان است!

آژانس در تلاش است تا این دستورالعمل را برآورده کند و در حال حاضر تقریباً 40 درصد از سیارک های نزدیک به زمین با این اندازه را کشف کرده است.

در اینجا کلی فست، مدیر برنامه برنامه رصد NEO ناسا درباره این ماموریت گفت: “هر شب، ستاره شناسان در سراسر جهان با پشتکار از تلسکوپ های نوری مبتنی بر زمین برای کشف NEO های جدید، مشخص کردن شکل و اندازه آنها و تایید این موضوع استفاده می کنند. تهدیدی برای ما همچنین بخوانید: لکه‌های غول‌پیکر خورشیدی آماده جرقه زدن جرقه‌های خورشیدی هستند و ممکن است به سمت زمین حرکت کنند

مطلب پیشنهادی:  ایلان ماسک ایکس شکایت علیه Bright Data را به دلیل حذف داده ها شکست می دهد

او همچنین افزود: «این تلسکوپ‌ها فقط می‌توانند NEO را در آسمان شب جستجو کنند. نقشه بردار NEO به مشاهدات اجازه می دهد تا شب و روز ادامه داشته باشند، به ویژه مناطقی را که ممکن است NEO های بالقوه خطرناک شناسایی شوند، مورد هدف قرار دهند و پیشرفت به سمت هدف کنگره را سرعت بخشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا