تکنولوژی

ناسا موج گرمای وحشتناکی را در زمین نشان می دهد زیرا مردم از شرایط غیرقابل تحمل رنج می برند

ناسا نقشه قرمز وحشتناکی از جهان را به اشتراک گذاشته است که شرایط موج گرما در آفریقا، اروپا و آسیا را نشان می دهد، جایی که دما به بالاترین حد بی سابقه ای رسیده است.

زمین از خشم امواج گرما و دمای بالا رنج می برد. شرایط به حدی رسیده است که ناسا مجبور شده است هشدارهایی درباره شرایط آب و هوایی شدیدی که در حال حاضر در بخش‌های بزرگی از آسیا، آفریقا و اروپا تجربه می‌شود، صادر کند. ناسا در توییتر نقشه ای از زمین در این سه قاره را منتشر کرد و دمای باورنکردنی زمین در این مناطق را برجسته کرد. به طور تکان دهنده، تقریباً تمام مناطق زمین شرایط دمایی بالایی را نشان می دهند که در آن بشریت رنج می برد. ترسناک است که در کشورهایی مانند انگلستان، دمای هوا تا 40 درجه سانتیگراد افزایش یابد، چیزی که قبلاً هرگز اتفاق نیفتاده است. هیترو در جنوب غربی لندن 40.2 درجه سانتیگراد ثبت کرد. ناسا گفته است که یکی از عوامل مهم در پشت این اقلیم گازهای گلخانه ای است که به دلیل فعالیت های انسانی ایجاد می شود. ناسا همچنین بر نیاز به اقدام برای جلوگیری از بدتر شدن رویدادهای شدید آب و هوایی تاکید کرد.

دیروز، 19 جولای، ناسا منتشر شده تصویر نقشه زمین توییتر. در این بیانیه آمده است: «در 13 ژوئیه 2022، ماهواره‌های زمین به دلیل امواج گرمای شدید و رکوردشکن در بسیاری از اروپا، آفریقا و آسیا دمای بالاتر از 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) را ثبت کردند. در تصویر، تقریباً کل نقشه را می توان غرق در رنگ های نارنجی-قرمز مشاهده کرد که نشان دهنده دمای بالا است.

مطلب پیشنهادی:  مراقب باش! ناسا سیارکی را در حال حرکت به سمت زمین مشاهده کرد. سرعت 20071 کیلومتر در ساعت اندازه گیری شده است

این نقشه همچنین مناطقی را با دمای بالای 40 درجه سانتیگراد نشان می دهد، به ویژه اهواز، ایران با 46.5 درجه سانتیگراد، سویا، اسپانیا با 42.2 درجه سانتیگراد و شانگهای، چین با 37.6 درجه سانتیگراد. بسیاری از این مکان ها دمای بی سابقه ای را تجربه می کنند.

ناسا نقشه زمین را برای نشان دادن موج گرما به اشتراک می گذارد که می گوید گازهای گلخانه ای عامل آن هستند

جالب اینجاست که اعلامیه ناسا در زمانی است که بریتانیا یکی از بدترین موج های گرما را در سال های اخیر تجربه می کند. استیون پاوسون، رئیس دفتر مدل‌سازی و جذب جهانی در ناسا، در مورد این شرایط آب و هوایی شدید گفت: «اگرچه یک الگوی واضح «موج جوی» با مقادیر متناوب گرم (قرمزتر) و سرد (آبی‌تر) در مقادیر مختلف وجود دارد. این منطقه بزرگ از گرمای شدید (و رکوردشکنی) یکی دیگر از شاخص های واضح است که انتشار گازهای گلخانه ای انسان باعث ایجاد شرایط آب و هوایی شدید می شود که بر شرایط زندگی ما تأثیر می گذارد.

و به گفته ناسا، موج گرما باعث خسارات مالی و جانی نیز می شود. در حالی که اروپای غربی خشکسالی شدیدی را تجربه می کند، موج گرما آتش سوزی را در سراسر پرتغال، اسپانیا و بخش هایی از فرانسه شعله ور کرد. در ایتالیا، گرما منجر به تخریب بخشی از یخچال مارمولادا در دولومیت شد. چین همچنین در تابستان امسال سه موج گرما را تجربه کرد که منجر به انحراف جاده‌ها، ریزش زونا و ذوب قیر شد.

پاوسون افزود: «چنین گرمای شدید تأثیر مستقیمی بر سلامت انسان و همچنین پیامدهای دیگر دارد، از جمله آتش‌سوزی‌هایی که اکنون در اروپا و آفریقا اتفاق می‌افتد و در چند سال گذشته در آمریکای شمالی گسترش یافته است».

مطلب پیشنهادی:  Adobe Firefly که مدل‌های هوش مصنوعی تولید می‌کند اکنون در دستگاه‌های Android و iOS در دسترس است. همه ویژگی ها را بشناسیدنوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا