تکنولوژی

ناسا موی گربه را در مریخ پیدا کرد؟ ببینید مریخ نورد Perseverance به چه چیز عجیبی برخورد کرده است

پس از قسمت اسپاگتی یا نودل، ناسا دوباره چیزی غیرعادی پیدا کرد – الیافی شبیه به موهای گربه در مته مریخ نورد استقامت. بدانید چیست.

مریخ نورد استقامت ناسا اغلب از ابزارهای خود عکس می گیرد تا پس از انجام هر فعالیت خسته کننده در سیاره سرخ، مطمئن شود که همه چیز در حالت کار قرار دارد. به تازگی، دوازدهمین نمونه مریخ نورد از مریخ برای بازیابی احتمالی در آینده و سفر به زمین ذخیره و مهر و موم شده است. طبق معمول، تیم سپس از گمانه و اجزای سیستم نمونه برداری عکس گرفت. و در کمال تعجب تیم، به نظر می رسد چیز عجیبی وجود دارد و شبیه موهای گربه است! ناسا در یک پست وبلاگی گفت: “دو تکه کوچک زباله در این تصاویر قابل مشاهده بود – یک شی کوچک روی بیت (که در چرخ فلک بیت باقی مانده است) و یک موی کوچک روی چاک.”

ناسا همچنین تأیید کرد که این تیم اکنون در حال بررسی منشا این زباله‌ها هستند. آژانس همچنین بررسی خواهد کرد که آیا زباله ها از مریخ نورد آمده اند یا زباله های خارجی از سیستم ورود، فرود و فرود که در اوایل ماموریت پرتاب شده اند. در مرحله اولیه بررسی، تیم مریخ نورد با استفاده از Hazcam و Navcams Perseverance عکس‌های بیشتری از چرخ فلک تاج می‌گیرد تا بقایای قابل مشاهده یک جسم خارجی را بررسی کند.

علاوه بر این، تیم مریخ نورد همچنین از منطقه ای از زمین که نمونه هسته گرفته شده است، عکس می گیرد تا به دنبال الیاف یا تکه های سنگ اضافی باشد که ممکن است به بیان داستان پشت این ماده موی گربه مانند کمک کند. ناسا انتظار دارد این داده های تصویربرداری را در آخر هفته نهایی کند.

مطلب پیشنهادی:  در اقدامی بزرگ، واتس اپ یکپارچه سازی چت شخص ثالث را معرفی می کند

با این حال، این اولین بار نیست که مریخ نورد مریخ 2020 ناسا چنین ماده الیاف مانند غیرمعمولی را شناسایی می کند. چند هفته پیش، او تصویری از یک منطقه با دوربین A جلو گیری از خطر جلوی سمت راست خود گرفت که ماده‌ای شبیه به نخ عجیب را نشان می‌داد که بسیاری آن را اسپاگتی یا نودل می‌نامیدند و بعداً به عنوان زباله‌های باقی مانده از فرود اختصاصی در Perseverance در مریخ شناسایی شدند. . این ماده موی گربه نیز احتمالاً بقایای مریخ نورد است.

در اوایل سال جاری، تیم مجبور شد یک مانور مته ویژه برای بیرون راندن قطعات سنگ از آن انجام دهد. این روند در این انیمیشن که سقوط قطعات سنگ را نشان می دهد قابل مشاهده است. این تیم تعیین خواهد کرد که آیا چنین مانوری می تواند تکه های سنگ فعلی را حذف کند یا خیر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا