تکنولوژی

ناسا مکان مناسبی را برای یک پایگاه ماه پیدا کرده است. دمای هوا 17 درجه ملایم است، اما در یک غار است

داده های مدارگرد شناسایی ماه ناسا (LRO) نشان می دهد که دهانه های روی ماه پایدارترین دما را دارند و می توانند مکان ایده آلی برای پایگاه ماه باشند.

از زمانی که چین اعلام کرد قصد دارد با همکاری روسیه پایگاهی در ماه بسازد، ناسا تلاش های خود را برای اولین بار قابل سکونت کردن ماه سرعت بخشیده است. و در اولین پیشرفت بزرگ، آژانس فضایی ایالات متحده مکان مناسبی را برای ایجاد یک پایگاه قمری در ماه پیدا کرده است، و آن داخل یک گودال است. مدارگرد شناسایی ماه ناسا (LRO) این داده ها را نشان داد که دهانه های سطح ماه منبع برخی از پایدارترین دماها در کل ماه طبیعی هستند. بنابراین این نقاط از نظر حرارتی پایدار خواهند بود و امکان اکتشاف ماه را فراهم می کنند.

ناسا در نشریه‌ای فاش کرد که این گودال‌ها برخلاف سطح ماه که در روز به ۱۲۷ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و در شب به ۱۷۳- درجه سانتی‌گراد می‌رسد، همیشه دمای حدود ۱۷ درجه سانتی‌گراد را حفظ می‌کنند. . بنابراین، کاوش در ماه غیرممکن خواهد بود اگر قرار باشد پایه روی سطح قرار گیرد.

ناسا مکان مناسبی را برای یک پایگاه ماه پیدا می کند

این گودال ها برای اولین بار در سال 2009 کشف شدند و اولین پیشنهاد این بود که آنها دهانه هایی هستند که به غارهای زیرزمینی منتهی می شوند. دانشمندان بر این باورند که این گودال ها می توانند برای اهداف متعدد از جمله پناهگاه، راه های تحقیقاتی و همچنین محافظت از فضانوردان در برابر پرتوهای کیهانی، تشعشعات خورشیدی و ریزشهاب سنگ ها مفید باشند.

مطلب پیشنهادی:  چین از TikTok برای یک کمپین اطلاعات نادرست در تایوان استفاده می کند

دهانه های ماه یکی از ویژگی های شگفت انگیز سطح ماه هستند. نوآ پترو، دانشمند پروژه LRO در ناسا گفت: “دانستن اینکه آنها یک محیط حرارتی پایدار ایجاد می کنند به ما کمک می کند تا تصویری از این ویژگی های منحصر به فرد ماه و چشم انداز روزی کاوش آنها را ترسیم کنیم.”

گودال خاص مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل خواص حرارتی توسط مدارگرد شناسایی ماه در منطقه ای از ماه به نام Mare Tranquillitatis بود. عمق آن 100 متر و عرض آن به اندازه یک زمین فوتبال است. دانشمندان بر این باورند که برآمدگی گودال مسئول ایجاد سایه در ماه و حفظ دمای ثابت حدود 17 درجه سانتیگراد است.

دیوید پیج، یکی از نویسندگان مقاله، که آزمایش رادیومتر Diviner Lunar را بر روی LRO انجام داد، گفت: “انسانها در زندگی در غارها تکامل یافته اند، و غارها ممکن است همان چیزی باشند که ما در ماه زندگی می کنیم به آن بازگردیم.” اندازه گیری دمای مورد استفاده در مطالعه. .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا