تکنولوژی

ناسا می گوید، سیارک شهر کش امروز به سمت زمین می رود. آیا آن را به سیاره سقوط؟

سیارک شهر کش که 2022 PF نام دارد، با سرعتی وحشتناک به سمت زمین می چرخد. به گفته ناسا، انتظار می‌رود این سیارک امروز نزدیک‌ترین فاصله خود را به سیاره ما داشته باشد. دریابید که آیا به ما ضربه می زند یا خیر.

امروز دردسر مضاعفی برای زمین پیش خواهد آمد. پیش از این گزارش شده بود که سیارکی به اندازه یک اتوبوس امروز 9 اوت به سمت زمین حرکت کرده است. اکنون به گفته ناسا، سیارک دوم نیز امروز به زمین نزدیک خواهد شد. و بدتر از آن، این سیارک بزرگتر از سیارک قبلی است و می تواند آسیب های بسیار بیشتری وارد کند. این سیارک شهر کش 45 فوت عرض دارد. در سال 2013، یک شهاب سنگ تقریباً به همان اندازه باعث تصادف وحشتناک در چلیابینسک شد که منجر به مراجعه بیش از 1400 نفر به پزشکی شد. و آن شهاب در آسمان منفجر شد و هرگز به زمین نرسید. اگر این یکی در نهایت به زمین برخورد کند، به راحتی می تواند ویرانی عظیم ایجاد کند و هزاران نفر را فوراً بکشد. اما سوال اصلی این است که آیا به ما ضربه خواهد زد؟ بخوانید تا متوجه شوید.

آزمایشگاه رانش جت ناسا اطلاعات مهمی در مورد این سیارک به اشتراک می گذارد. طبق وب سایت آن، سیارک مورد بحث 2022 PF نام دارد. انتظار می رود این سیارک تا 1.7 میلیون کیلومتری زمین بیاید. اگر به نظر شما این فاصله طولانی است، به خاطر داشته باشید که اجسامی که در فضا حرکت می کنند با سرعت بسیار بالایی در حال حرکت هستند و در صورت بروز انحراف در آخرین لحظه، می توان این فاصله را در مدت زمان کوتاهی توسط آنها طی کرد. با این حال، طبق مدل‌های پیش‌بینی ناسا، این سیارک احتمالاً به سلامت از کنار سیاره عبور خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی:  بهترین معامله تا کنون! اپل آیفون 12 مینی را با این قیمت شگفت انگیز تهیه کنید

امروز یک سیارک قاتل شهر در حال نزدیک شدن به زمین است

این باعث می شود که آن دومین سیارکی باشد که از زمین بازدید می کند. سیارک دیگر 2022 OC4 نام دارد که یک سیارک 36 فوتی است. در حالی که امروزه خطر کمی از برخورد این سیارک به زمین وجود دارد، انحراف ممکن است در هر نقطه ای به هر دلیلی رخ دهد. به همین دلیل مهم است که به طور مداوم مراقب باشیم و حرکات سیارک را هنگام عبور از سیاره ما تماشا کنیم.

دفتر هماهنگی دفاع سیاره ای (PDCO)، شاخه ای از ناسا، وظیفه رصد و جمع آوری داده ها از سیارک هایی مانند این و همچنین توسعه فناوری جدید برای محافظت از زمین در برابر آنها را بر عهده دارد. ناسا همچنین در حال کار بر روی ماموریت DART خود است که می تواند یک پیشرفت بزرگ در ساخت یک سیستم دفاعی ضد سیارک در سیاره ما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا