تکنولوژی

ناسا می گوید، سیارک 65 فوتی 2023 EZ امروز به سمت زمین پرواز می کند. آیا او خیلی نزدیک خواهد شد؟

چه تهدیداتی برای سیاره زمین وجود دارد؟ سیاره ما توسط تعداد زیادی از اجرام نزدیک به زمین (NEOs) در فضا احاطه شده است که تهدیدی برای کل سیاره است. سیارک ها در این دسته قرار می گیرند. ضربه ای که یک سیارک می تواند داشته باشد عمدتاً به اندازه و سرعت آن بستگی دارد که به آن قدرت تخریب عظیمی می دهد. بر اساس آخرین جزئیات ارائه شده توسط آزمایشگاه رانش جت ناسا (JPL)، یک سیارک عظیم 65 فوتی به نام 2023 EZ امروز شنبه 18 مارس به سمت زمین پرتاب می شود. ناسا اندازه، سرعت و بیشتر سیارک 2023 EZ را جزئیات می‌دهد. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد این سیارک بدانید.


در مورد اندازه سیارک 2023 EZ، قطر آن بین 16 تا 35 متر متغیر است. اگرچه این سیارک آنچنان پرجرم نیست، اما ممکن است برای راحتی بیش از حد به زمین نزدیک شود. به گفته JPL، این سیارک در فاصله 6.23 میلیون کیلومتری نزدیکترین فاصله خود را به زمین خواهد داشت. این سیارک نیز با سرعت خیره کننده 23760 کیلومتر در ساعت در حال حرکت است.


این سیارک در صورتی که به مسیر فعلی خود ادامه دهد بدون اینکه تهدیدی ایجاد کند به سادگی از کنار سیاره عبور خواهد کرد. اگرچه همه سیارک ها تهدیدی برای سیاره نیستند، اما برای ما مهم است که آنها را ردیابی کنیم تا سیارک هایی را که ممکن است در مسیر برخورد با زمین باشند، پیدا کنیم.

مطلب پیشنهادی:  تماس های اسپم دیگر وجود ندارد؟ فیلتر هرزنامه TRAI AI برای تسکین کاربران مخابراتی


ناسا برای زیر نظر گرفتن سیارک ها و ردیابی حرکت آنها، چندین فناوری مبتنی بر زمین و آسمان مانند تلسکوپ، ماهواره و غیره را به کار گرفته است.


علاوه بر این سیارک 65 فوتی، چندین سیارک نیز در این هفته به سیاره زمین نزدیک می شوند. یکی از این سیارک ها صخره ای 44 فوتی به نام 2016 WH است که فردا یکشنبه 19 مارس به سیاره نزدیک می شود. بر اساس JPL ناسا، در فاصله 6.93 میلیون کیلومتری به زمین نزدیک خواهد شد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا