تکنولوژی

ناسا می گوید این سیارک ماموت با عرض 290 فوت فردا به زمین نزدیک خواهد شد.

به گفته ناسا، یک سیارک بزرگ با عرض 290 فوت فردا، 17 جولای، نزدیکترین فاصله خود را به زمین خواهد داشت. احتمال اینکه به سیاره ما برخورد کند چقدر است؟ من میفهمم.

پس از یک دوره زمانی نسبتاً آرام، سیارک ها شروع به ازدحام سیاره ما کردند. همین هفته گذشته، ناسا یک سیارک کوچک به پهنای 41 فوت را مشاهده کرد که به طور خطرناکی به زمین نزدیک می شود، و این هفته ستاره شناسان درباره سیارکی عظیم هشدار دادند که فردا، 17 جولای، نزدیک ترین فاصله خود را به زمین خواهد داشت. این سیارک 290 فوت عرض دارد. برای مرجع، قطب منار، با 238 فوت ارتفاع، هنوز کوچکتر از این سیارک است. به دلیل نزدیکی سیارک به زمین، آن را به عنوان یک جرم نزدیک به زمین طبقه بندی می کنند. با نزدیک‌ترین رویکرد تعیین‌شده برای فردا، دانشمندان اکنون صخره‌های فضایی را زیر نظر دارند تا مطمئن شوند که از عبور امن به فضا اطمینان حاصل می‌کنند. بنابراین آیا خطر برخورد یک سیارک وجود دارد؟ من میفهمم.

به گفته آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا، این سیارک 2022 KY4 نامگذاری شده است. عدد در نام نشان دهنده سال کشف آن است. بر اساس برآوردها، این سنگ فضایی با سرعت فوق العاده 27000 کیلومتر در ساعت در حال حرکت است. انتظار می رود این سیارک در فاصله 6.1 میلیون کیلومتری زمین قرار گیرد. این فاصله بسیار وسیع است و به طور کلی برای هر گذر سیارکی ایمن فرض می شود. با این حال، دانشمندان همچنان آن را برای هر گونه انحراف در مسیر خود تحت نظر دارند.

مطلب پیشنهادی:  Menlo Secure Cloud Browser فضای کاری امن تری را فعال می کند

سیارکی بزرگتر از قطب منار فردا به زمین نزدیک می شود

مانند اکثر سیارک‌های منظومه شمسی، 2022 KY4 بخشی از کمربند سیارکی بین مریخ و مشتری است. دورترین نقطه در مدار آن بین دو سیاره قرار دارد، اما کوتاه ترین نقطه درست نزدیک زمین است. سوابق ناسا نشان می دهد که این یک اتفاق نادر است که این سیارک تا این حد به زمین نزدیک شود، حتی اگر آنها یک نقطه مشترک در مدار مربوطه خود داشته باشند. این سیارک آخرین بار در سال 1959 دیده شد و دفعه بعدی که دوباره آن را خواهیم دید تا سال 2048 نخواهد بود. از آنجایی که در حال حاضر هیچ خطری برای برخورد سیارک وجود ندارد، علاقه مندان به نجوم می توانند سعی کنند این منظره زنده نادر را مشاهده کنند. با این حال، برای دیدن آن به یک تلسکوپ حرفه ای نیاز دارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا