تکنولوژی

ناسا می گوید زمین به تازگی از خشم یک سیارک خطرناک 420 فوتی در امان مانده است.

به گفته ناسا، یک سیارک غول پیکر، 2019 AV13، در حال نزدیک شدن به زمین بود. این سیارک خطرناک به تازگی از کنار زمین ما عبور کرد و به سختی ناپدید شد.

شانس شگفت انگیز زمین ادامه دارد! سیاره ما علیرغم حمله چندین سیارک در دو هفته گذشته، به طور معجزه آسایی از هر یک از آنها فرار کرده است. به گفته ناسا، شاید بزرگ‌ترین دستاورد، طفره رفتن از سیارک کشنده‌ای بود که انتظار می‌رفت امروز نزدیک‌ترین نزدیک‌تر به خود را داشته باشد. این سیارک 420 فوتی اگر به این سیاره برخورد می کرد می توانست فاجعه بزرگی برای ما ایجاد کند. با اندازه‌اش، می‌توانست حداقل شعاع چند کیلومتری را مسطح کند و از طریق امواج ضربه‌ای، زلزله و سونامی آسیب بیشتری وارد کند. اما ممکن است برای جشن گرفتن خیلی زود باشد. بخوانید تا بفهمید چرا.

آزمایشگاه رانش جت، بخشی از ناسا، اطلاعات بیشتری در مورد این سیارک غول پیکر ارائه کرد. به گفته وی، این سیارک برای اولین بار در سال 2019 مشاهده شد و 2019 AV13 نامگذاری شد. با اندازه 420 فوت یا 128 متر، به 5.2 میلیون کیلومتری زمین رسید. اما خوشبختانه به سمت سیاره ما رانش نشد و عبوری امن از سیاره ایجاد کرد. این سیارک اکنون به سمت مریخ در حال حرکت است و از مدار خود عبور می کند تا به آفلیون خود (دورترین نقطه از خورشید) برسد.

سیارکی با عرض 420 فوت به زمین برخورد نمی کند

این سیارک به دلیل اندازه و نزدیکی به زمین، جرم نزدیک به زمین یا NEO نامیده می شود. این بدان معناست که این سیارک شانس واقعی (البته بسیار کم) برای برخورد با زمین در آینده دارد. اگر این سیارک به سیاره برخورد کند، ممکن است فاجعه بزرگی ایجاد شود. به همین دلیل است که دفتر هماهنگی دفاع سیاره ای ناسا (PDCO) به طور مداوم سنگ فضایی را زیر نظر دارد. و حالا که از همسایگان زمین گذشت، بالاخره می‌توانیم نفس راحتی بکشیم، درست است؟ نه دقیقا.

مطلب پیشنهادی:  احتمالاً جنگ CPU آینده چگونه خواهد بود

به نظر می رسد که یک بمباران سیارکی دیگر تنها دو روز دیگر باقی مانده است. در 22 آگوست، سه سیارک به سمت سیاره ما خواهند رفت. این سه نفر شامل یک سیارک با عرض 44 فوت به نام 2015 QH3، یک سیارک با عرض 61 فوت به نام 2022 QM و بزرگترین آنها، سیارک QW3 با عرض 92 فوت است. اینکه آیا هر یک از آنها می تواند تهدیدی برای زمین باشد یا خیر، فقط زمان مشخص خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا