تکنولوژی

ناسا می گوید قمرهای اورانوس ممکن است اقیانوس های پنهانی داشته باشند

در زمانی که دانشمندان در تلاش برای یافتن آب در سیارات دیگر و قمرهای آنها هستند، ناسا به کشف بزرگی دست یافته است. بر اساس یک توییت از سوی ناسا خورشید و فضا، یک یا چند قمر اورانوس ممکن است اقیانوس هایی در زیر سطوح یخی خود پنهان داشته باشند. یافته‌های جدید نشان می‌دهد که یک یا چند قمر اورانوس ممکن است اقیانوس‌هایی در زیر سطوح یخی خود پنهان داشته باشند. توییت خوانده شد.

در مطالعه جدیدی که توسط آزمایشگاه فیزیک کاربردی جان هاپکینز (APL) در لورل، مریلند انجام شد، محققان تقریباً 40 سال داده های ذرات پر انرژی و میدان مغناطیسی گرفته شده توسط فضاپیمای وویجر 2 ناسا، تنها فضاپیمایی که تا به امروز به اورانوس نزدیک شده است، مجدداً تجزیه و تحلیل کردند. نتایج آنها که اخیراً برای انتشار در مجله Geophysical Research Letters پذیرفته شده است، نشان می دهد که یک یا دو قمر از 27 قمر اورانوس – آریل و/یا میراندا – از طریق مکانیسمی ناشناخته و مرموز پلاسما را به محیط فضایی اضافه می کنند.

طبق گزارش آزمایشگاه فیزیک کاربردی جان هاپکینز، یک توضیح وسوسه‌انگیز این است که یک یا هر دو قمر اقیانوس‌هایی در زیر سطوح یخی خود دارند و به طور فعال مواد را احتمالاً از طریق جت‌ها بیرون می‌کنند.

سان اند اسپیس ناسا در توییت دیگری گفت: دانشمندان بر این باورند که قمرها ممکن است ذرات را با جت های بخار پمپ کنند، چیزی که در سایر قمرهای منظومه شمسی مشاهده شده است، جایی که تصور می شود این جت ها از اقیانوس های زیر سطحی می آیند.

مطلب پیشنهادی:  برخورد سیارک قاتل: به طور معجزه آسایی، این دایناسورها از انقراض دسته جمعی جلوگیری کردند

بر اساس تصاویر وویجر 2 که نشانه‌های فیزیکی از ظهور مجدد زمین‌شناختی را نشان می‌دهد، دانشمندان قبلاً گمان می‌کردند که پنج قمر بزرگ اورانوس – از جمله آریل و میراندا – ممکن است اقیانوس‌های زیرسطحی داشته باشند. اگر اقیانوسی در این قمرها وجود داشته باشد، آنها به قمرهای زیرسطحی اقیانوسی مانند اروپای مشتری و انسلادوس زحل می پیوندند.

این یافته‌ها در حالی به دست می‌آیند که ناسا در نظر دارد یک ماموریت شاخص به اورانوس بفرستد که شامل یک مدارگرد و یک کاوشگر جوی است. این کشف جدید در کنفرانس سالانه علوم قمری و سیاره ای در 16 مارس ارائه شد.
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا