تکنولوژی

ناسا می گوید یک سیارک بزرگ به اندازه یک ساختمان امروز به سمت زمین می رود

ناسا تایید کرد که امروز یک سیارک غول پیکر به سمت زمین می رود. آیا خطری برای سیاره ما دارد؟ در اینجا پیدا کنید.

یک روز پس از اینکه سیارکی به اندازه یک هواپیما به سیاره ما نزدیک شد، وحشت دیگری در راه است. بله، ناسا می گوید امروز یک سیارک به شدت به زمین نزدیک خواهد شد. در واقع، تعداد کمی از سیارک ها در فضا پرواز می کنند و به سمت زمین می روند. ناسا درباره این سیارک عظیم که به بزرگی یک آسمان خراش 50 طبقه یا تقریباً دو برابر مجسمه آزادی است، هشدار داده است. این سیارک امروز نزدیکترین فاصله خود را به زمین خواهد داشت. ناسا تایید کرده است که این سیارک در 17 جولای از نزدیکی زمین عبور خواهد کرد. این سنگ فضایی عظیم با نام 2022 KY4 شناخته می شود. ستاره شناسان به این سیارک چشم دوخته اند تا مطمئن شوند هیچ انحرافی در مسیر آن وجود ندارد که بتواند آن را حتی به زمین نزدیک کند یا حتی با آن برخورد کند.

این سنگ های غول پیکر در فضا که به سیارک ها معروف هستند، معمولا به دور خورشید می گردند، اما حتی می توانند مسیر خود را به دلیل کشش گرانشی سیارات تغییر دهند و حتی گاهی اوقات با آنها برخورد کنند! بنابراین، آیا این سیارک خطری برای زمین دارد؟

آیا این سیارک خطری برای زمین خواهد داشت؟

خوشبختانه، این سیارک زمین را از دست خواهد داد، اما نه با اختلاف زیاد! به گفته ناسا، این سیارک در فاصله 3.8 میلیون مایلی یا 6.1 میلیون کیلومتری زمین قرار خواهد گرفت. برای درک بهتر، بدانید که این فاصله بیش از 16 برابر میانگین فاصله بین زمین و ماه است. خب، این فاصله هنوز از سیارک 2022 NF بیشتر است که در 7 ژوئیه تنها در فاصله 56000 مایلی از نزدیکی زمین گذشت، یعنی حدود 23 درصد از میانگین فاصله بین زمین و ماه.

مطلب پیشنهادی:  آیا شرایط آب و هوایی سخت می تواند اتصال WiFi شما را قطع کند؟

پس اندازه این سیارک چقدر است؟ ناسا می گوید سیارک 2022 KY4 حدود 290 فوت یا 88 متر قطر دارد و با سرعت تخمینی 16900 مایل در ساعت حرکت می کند. برای مرجع، مجسمه آزادی در لندن 151 فوت ارتفاع دارد. این بدان معنی است که این سیارک عظیم حتی بسیار بزرگتر از مجسمه آزادی است! ناسا اشاره کرد که این اولین بار نیست که این سنگ فضایی به زمین نزدیک می شود. سیارک 2022 KY4 قبلا نزدیکترین نزدیکی خود را به سیاره ما انجام داده بود، اخیراً در سالهای 1959 و 1948. طبق مدل، تا می 2048 دیگر نزدیکترین نزدیکی به سیاره ما نخواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا