تکنولوژی

ناسا می گوید یک سیارک خطرناک غول پیکر به وسعت 600 فوت فردا به سمت زمین می رود.

به گفته ناسا، یک سیارک “بالقوه خطرناک” با عرض 600 فوت، فردا 30 ژوئیه نزدیکترین فاصله خود را به زمین خواهد داشت. آیا به سیاره ما خواهد رسید؟ من میفهمم.

اوایل امروز، زمین یک سیارک 400 فوتی به نام 2016 CZ31 را به سختی از دست داد. و قبل از اینکه کسی بتواند نفس راحتی بکشد، ناسا فاش کرده است که یک سیارک حتی بزرگتر به سمت سیاره ما در حرکت است. یک سیارک غول پیکر به پهنای 600 فوت فردا 30 ژوئیه نزدیک ترین فاصله خود را به سیاره مادری ما خواهد داشت. اندازه بزرگ و نزدیکی آن منجر به طبقه بندی آن به عنوان یک سیارک بالقوه خطرناک توسط آژانس فضایی شد. بدانید که آیا ممکن است به زمین برخورد کند یا خیر و آیا باید نگران آن باشیم.

این اطلاعات از آزمایشگاه رانش جت، بخشی از ناسا که به نظارت بر اجرام نزدیک به زمین اختصاص دارد، به دست آمده است. طبق وب سایت این سیارک، این سیارک 183 متری 2013 CU83 نام دارد و پیش بینی می شود در فاصله 6.9 میلیون کیلومتری از کنار زمین بگذرد. اگرچه این فاصله معمولاً ایمن در نظر گرفته می شود، اما آنقدرها هم که فکر می کنید دور نیست. از نظر نجومی، این فاصله کمی برای سفر سیارک است. و با دانستن این موضوع، دانشمندان آن را زیر نظر دارند تا مطمئن شوند که اگر انحراف لحظه آخری رخ دهد، زمان کافی برای انجام اقدامات مناسب داریم.

ناسا: یک سیارک بالقوه خطرناک فردا به زمین نزدیک می شود

سیارکی با اندازه بیش از 100 متر در صورت برخورد با ما می تواند باعث تخریب عظیم زمین شود. شهاب 2013 چلیابینسک که در آسمان منفجر شد و موج ضربه ای به چندین شهر آسیب رساند و افراد مجروح شدند تنها 18 متر عرض داشت. در مقایسه، این سیارک می تواند به طور بالقوه به زمین برخورد کند، همه چیز را در شعاع صد کیلومتری نابود کند و امواج شوکی را در سراسر سیاره بفرستد. همچنین می تواند باعث ارتعاش صفحات تکتونیکی شود که منجر به زمین لرزه ها و سونامی های خطرناک می شود. اما خوشبختانه، پیش‌بینی‌های ناسا به ما می‌گویند که خطر واقعی برخورد این سیارک به ما وجود ندارد.

مطلب پیشنهادی:  جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا، در کنفرانس آینده هوش مصنوعی با انتظارات سرمایه گذاران بسیار بالایی مواجه است.

اما برای محافظت از زمین در برابر چنین تهدیداتی در آینده، ناسا در حال انجام ماموریت DART است که به آن امکان می‌دهد موشک‌هایی را بفرستد تا به آرامی سیارکی را که در حال نزدیک شدن است هل داده و مسیر آن را برای محافظت از سیاره تغییر دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا