تکنولوژی

ناسا می گوید یک سیارک عظیم به پهنای 110 فوت امروز به زمین نزدیک می شود. اعتصابی در راه است؟

ناسا هشدار می دهد که یک سیارک عظیم به پهنای 110 فوت امروز 9 اکتبر به طور خطرناکی به زمین نزدیک خواهد شد.

در روز سه‌شنبه، 11 اکتبر، ناسا یک جلسه توجیهی برای ارائه به‌روزرسانی در مورد آزمایش تغییر مسیر دوگانه سیارک (DART) که ماه گذشته انجام شد، برگزار می‌کند. این نشست اطلاعات مهمی را در مورد آسیب ناشی از ضربه‌گیر DART و میزان تغییر مسیر سیارک دیمورفوس نشان می‌دهد. و این اطلاعات نمی‌توانست زودتر به دست بیاید، زیرا زمین سیارک‌های عظیمی را که هر روز در حال پرواز هستند، زیر نظر دارد. همین امروز (9 اکتبر)، یک سیارک عظیم با عرض 110 فوت آماده است که به طور خطرناکی به سیاره ما نزدیک شود. اگر به نحوی منحرف شود و به سمت زمین حرکت کند، ممکن است فاجعه بزرگی رخ دهد. بنابراین احتمال برخورد یک سیارک چقدر است؟ بخوانید تا متوجه شوید.

یک سیارک بزرگ امروز به سمت زمین حرکت کرد

گزارش‌های ناسا در مورد این سیارک اطلاعات قابل توجهی در مورد آنچه که باید انتظار داشته باشیم به ما داد. بر اساس پایگاه داده Small-Body، این سیارک 2022 SV11 نامگذاری شده است و اولین بار در 24 سپتامبر سال جاری مشاهده شد. وب سایت آزمایشگاه رانش جت (JPL) به ما می گوید که این سیارک تا 4 میلیون کیلومتری زمین خواهد رسید. در حالی که ممکن است برای برخی این فاصله بسیار زیاد به نظر برسد، داده های مرکز مطالعات اجسام نزدیک به زمین (CNEOS) ممکن است شما را شوکه کند. به گفته آنها، این سیارک با سرعت شگفت انگیز 15768 کیلومتر در ساعت در حال حرکت است! با این سرعت، اگر سیارک در اثر کشش گرانشی سیاره ما به دام بیفتد، روزها و شاید ساعت ها طول می کشد تا به زمین برسد. و این یک مشکل بزرگ است.

مطلب پیشنهادی:  گوگل هنوز Robocalypse را راه اندازی نکرده است

با این حال، پیش‌بینی کنونی ناسا بیان می‌کند که سیارک احتمالاً از سیاره عبور می‌کند. با این حال، به دلایل ایمنی، این سیارک توسط تلسکوپ کاوشگر مادون قرمز میدان وسیع (NEOWISE) رصد می شود. این شگفت‌انگیز فناوری یک تلسکوپ فضایی است که وظیفه رصد تمام سنگ‌های فضایی مجاور در دایره داخلی منظومه شمسی را دارد.

همه نگاه‌ها به نشست‌های DART ناسا در روز سه‌شنبه معطوف خواهد شد، زیرا تهدید سیارک یک مشکل مداوم است که نمی‌توان آن را به شانس واگذار کرد. اگر آزمایش ناسا انحراف موفقیت آمیز را با برخورد یک سیارک نشان دهد، می تواند راهی مناسب برای جلوگیری از برخورد سیارک در آینده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا