تکنولوژی

ناسا و ایلان ماسک را فراموش کنید، اکنون ژاپن شما را با قطار گلوله ای به ماه و مریخ می برد.

ژاپن در حال برنامه ریزی برای انجام کاری است که حتی ناسا یا ایلان ماسک تاکنون جرات انجام آن را نداشته اند. این کشور قصد دارد انسان ها را با یک شاتل فضایی به مریخ ببرد و زیستگاه های قابل سکونت در سیاره سرخ و همچنین ماه ایجاد کند.

در حالی که ناسا و بازیکنان خصوصی مانند SpaceX به رهبری ایلان ماسک هنوز در حال یافتن راه درست برای انجام اولین ماموریت سرنشین دار به مریخ هستند، به نظر می رسد ژاپن بسیار جلوتر از این منحنی است. کشوری که سریع ترین قطارها را در قالب قطارهای گلوله ای در اختیار جهان قرار داد، اکنون در حال برنامه ریزی مشابهی ظالمانه است. گزارش ها حاکی از آن است که ژاپن در حال برنامه ریزی برای ساخت قطارهای فضایی Bullet است که انسان ها را به ماه و مریخ می برد. و وقتی مردم آنجا باشند چه خواهند کرد؟ البته زندگی کن ژاپن همچنین روی زیستگاه های قابل سکونت پر از اکسیژن، مناطق گرانشی و موارد دیگر کار می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

بر اساس گزارشی که توسط The Weather Channel منتشر شده است، ژاپن قصد دارد یک محیط فضایی مصنوعی روی مریخ با جوی مشابه زمین برای زندگی انسان‌ها بسازد، و همچنین بدون آسیب رساندن به جو محلی آنجا.

ژاپن سفر و زندگی به مریخ را ممکن خواهد کرد

محققان دانشگاه کیوتو ژاپن با مشارکت Kajima Construction بر روی این پروژه کار می کنند تا سفر فضایی را به سطح دیگری برسانند. یک سیستم حمل و نقل به نام “سیستم مسیر فضایی شش گوش” برای قطار شاتل بین سیاره ای نیز در دست توسعه است. این مسیری کاملا متفاوت با آنچه ایلان ماسک یا ناسا در حال برنامه ریزی هستند است. اگر قطار فضایی عملی شود، اقتصاد سفرهای فضایی می تواند به طرز شگفت انگیزی کاهش یابد.

مطلب پیشنهادی:  به گذشته تا 270 میلیون سال نگاه کنید! JWST ناسا گذشته مرده را با جزئیات بسیار نشان می دهد

یوسوکه یاماشیکی، مدیر مرکز کیهان شناسی انسانی دانشگاه کیوتو، در یک کنفرانس مطبوعاتی در دانشگاه در 5 ژوئیه گفت: «هیچ طرحی مانند این در برنامه های توسعه فضایی کشورهای دیگر وجود ندارد. “برنامه ما نشان دهنده فناوری های مهمی است که برای اطمینان از اینکه انسان ها می توانند در فضا حرکت کنند در آینده بسیار مهم هستند.”

در حالی که تاکویا اونو، دانشیار پروژه در مرکز و محقق ارشد کاجیما، یک پیمانکار بزرگ، گفت: “همانطور که ایده زندگی در فضا واقع بینانه تر می شود، مشکل گرانش کم که من به طور شهودی به آن پی بردم. کودک مشکلی است که باید بر آن غلبه کنیم. ما متعهد به اجرای این طرح هستیم تا برای مردم کارساز باشد.”

به گفته محققان، انتظار می رود پروژه برنامه ریزی شده تا سال 2050 تکمیل شود، اما گمانه زنی ها حاکی از آن است که حدود 100 سال طول می کشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا