تکنولوژی

ناسا یک راز تکان دهنده جدید در مورد سیارک ها دارد! همه چیز درباره ی آن را اینجا خواهید یافت

تیم ماموریت OSIRIS-REx ناسا شکاف های گرمایی را در سیارک Bennu به دلیل خورشید کشف کرد. این چیزی است که نشان می دهد.

ماموریت OSIRIS-REx ناسا دوباره اطلاعات جالبی در مورد سن سیارک ها به دست آورده است. یک گزارش اخیر نشان داد که دانشمندان دریافته اند که بازسازی سطح در برخی از سیارک ها بسیار سریعتر از روی زمین اتفاق می افتد. نتایج با تجزیه و تحلیل شکستگی‌های سنگ در سیارک معروف Bennu که توسط فضاپیمای OSIRIS-REx تصویربرداری شده است، ظاهر می‌شود. دانشمندان دریافتند که گرمای خورشید تنها در 10000 تا 100000 سال سنگ های سیارک Bennu را شکسته است. دانشمندان ناسا از یک مدل کامپیوتری و اندازه گیری شکستگی برای محاسبه این بازه زمانی برای شکستگی های حرارتی استفاده کردند.

این بازه زمانی عظیم ممکن است کند به نظر برسد، اما مارکو دلبو، دانشمند ارشد، باید بگوید: “ما از اینکه فهمیدیم روند پیری و هوازدگی سیارک ها از نظر زمین شناسی بسیار سریع اتفاق می افتد، شگفت زده شدیم.” تغییرات سریع دمای سیارک بننو باعث ایجاد استرس داخلی شد که منجر به آن شد. به شکستگی و تخریب سنگ ها. ناسا آن را با نحوه شکستن یک لیوان سرد زیر آب داغ مقایسه کرد. تعجب خواهید کرد اگر بدانید که خورشید هر 4.3 ساعت در بننو طلوع می کند و حتی در خط استوا، در طول روز، بالاترین دما می تواند تقریباً به 260 فارنهایت برسد. پایین‌ترین حد در شب می‌تواند تا حدود منفی 10 فارنهایت کاهش یابد.

سطح سیارک بننو رازی را فاش کرده است

تیمی از دانشمندان مأموریت OSIRIS-REx در اولین مطالعات روی این سیارک شکاف هایی را در سنگ ها پیدا کردند. این شکستگی ها همان مسیر را دنبال می کنند و بیشتر در جهت شمال غربی- جنوب شرقی قرار گرفته اند. به گفته دلبو، “یک نشانه واضح که شوک های دمایی بین روز و شب ممکن است علت باشد.” همین مدل نشان می دهد که آنها توسط خورشید ایجاد می شوند.

مطلب پیشنهادی:  هک های اوبر در گذشته و حال بر محاکمه رئیس سابق امنیت معطل مانده است

کریستوف ماتونتی، دانشمند، پیشنهاد کرد که این شکستگی‌های حرارتی در بننو، که توسط خورشید ایجاد می‌شود، کاملاً شبیه به آنچه در زمین یا حتی مریخ می‌یابیم است. دیدن اینکه آنها می توانند وجود داشته باشند و در تنظیمات فیزیکی بسیار «عجیب» شبیه به هم هستند، شگفت انگیز است [low gravity, no atmosphere]حتی در مقایسه با مریخ

ناسا می‌گوید این اطلاعات در مورد شکاف‌های حرارتی سیارک به دانشمندان کمک می‌کند تا تخمین بزنند که سنگ‌های روی سیارک‌هایی مانند Bennu چقدر طول می‌کشد تا به ذرات کوچک‌تر تجزیه شوند و اینکه آیا آنها به فضا پرتاب می‌شوند یا روی سطح سیارک باقی می‌مانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا