کامپیوتر

نتفلیکس صدای فضایی را برای همه مشترکین اضافه می کند


نتفلیکس اعلام کرده است که صدای فضایی را به فیلم ها و نمایش های مختلف در سرویس استریم ویدیو خود اضافه کرده است. فرمت صوتی برای همه مشترکین، صرف نظر از سطح اشتراک یا کشورشان، در دسترس است. برای یافتن محتوای دارای صدای فراگیر، «صدای فراگیر» را در نوار جستجوی Netflix تایپ کنید. طبق پست وبلاگ این شرکت، هر یک از عناوین نشان داده شده در نتایج از این ویژگی پشتیبانی می کند.

صدای فراگیر به هر صدایی اطلاق می شود که فراتر از صدای استریو سنتی یا صدای فراگیر 5.1 باشد. تاکنون تنها راه شنیدن صدای فضایی در محتوای نتفلیکس از طریق Dolby Atmos بود که یک فرمت صوتی فضایی است که نیاز به محتوای ضبط شده در Dolby Atmos دارد. همچنین باید روی دستگاهی پخش شود که به صراحت از Dolby Atmos پشتیبانی می کند. علاوه بر این، نتفلیکس تنها نسخه‌های Dolby Atmos از فیلم‌ها و نمایش‌های خود را در بالاترین سطح اشتراک‌های خود در دسترس قرار می‌دهد و دسترسی به آن‌ها را محدودتر می‌کند.

اما با این اعلامیه جدید، نتفلیکس به طور موثر صدای فراگیر را از طریق مشارکت فناوری با Sennheiser دموکراتیک می کند. پلتفرم Ambeo Sennheiser قادر است محتوای صوتی فضایی مانند Dolby Atmos را بگیرد و آن را از طریق یک آرایه استاندارد از بلندگوهای استریو با استفاده از تکنیکی به نام ضبط دوگوشی رندر کند. Binaural می تواند شبیه سازی کند که چند بلندگو در موقعیت های مختلف تنها با دو بلندگو وجود دارد.

Dolby Atmos نیز می تواند این کار را انجام دهد، اما مجدداً باید به محتوای Dolby Atmos دسترسی داشته باشید و برای شنیدن آن از دستگاهی با قابلیت Dolby Atmos استفاده کنید. با عرضه صدای فضایی نتفلیکس، هر تلویزیون، رایانه یا تبلتی با بلندگوهای استریو می‌تواند نسخه فراگیرتری از موسیقی متن را ارائه دهد. احتمالاً هنگام استفاده از مجموعه ای از هدفون های استریو یا هدفون های بی سیم بهترین کار را خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی:  پهنای باند به تازگی تعریف شده است -- دوباره

نتفلیکس می‌گوید که اگر از بلندگوهای استریو استفاده می‌کنید، به‌طور خودکار نسخه صدای فراگیر یک قطعه موسیقی را در صورت در دسترس بودن دریافت خواهید کرد. اگر از سیستم 5.1 یا بهتر استفاده می کنید، این شرکت همچنان توصیه می کند که نسخه های 5.1 یا Dolby Atmos خود را در صورتی که به عنوان گزینه در نظر گرفته شده اند، حفظ کنید.

همانطور که در مورد نتفلیکس و اکثر سرویس های پخش دیگر معمول است، وقتی دیجیتال تو پرسید چه تعداد عنوان در صدای فضایی موجود است، این شرکت به ما پاسخی نداد. در عوض، سخنگوی شرکت به ما گفت: “برنامه این است که پشتیبانی صوتی فضایی خود را در کاتالوگ خود گسترش دهیم.”

کنجکاو هستید که صدای فضایی در نتفلیکس چگونه است؟ با استناد به اهمیت طراحی صدای فراگیر، نام این شرکت موفقیت قابل توجهی را پشت سر گذاشت. چیزهای عجیب 4پرسیدن (هشدار اسپویلر)، “آیا صحنه حماسی گیتار ادی مانسون ǝpᴉsdn uʍop را به همان شیوه زنده می کند؟”

با صحبت از صحنه گیتار ادی مانسون، به نظر می رسد طرفداران این نمایش علاقه زیادی به گیتار خود مانسون، یک طرح الهام گرفته از BC Rich Warlock که مظهر صدای متال دهه 80 بود، برانگیختند. بازار لوازم موسیقی مستعمل، Reverb، ادعا می‌کند که جستجو برای «چیزهای عجیب و غریب» از اول جولای، تاریخی که نتفلیکس فصل 4، جلد 2 سریال را حذف کرد، 202 درصد افزایش یافته است.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا