کامپیوتر

نحوه دانلود رایگان ویندوز 10

زمانی که ویندوز 10 برای اولین بار وارد شد، به‌روزرسانی رایگان به آسانی کلیک کردن روی فرمان اعلان برای دریافت ویندوز 10 بود. اما اکنون اوضاع کمی متفاوت است، به خصوص با ارتقای رایگان جدید به ویندوز 11.

علاوه بر این، مایکروسافت دیگر از ویندوز 7 پشتیبانی نمی کند، به این معنی که دیگر پشتیبانی فنی، به روز رسانی های امنیتی یا رفع باگ ها وجود ندارد. به عبارت دیگر، ویندوز 7 دیگر برای استفاده ایمن نیست و این زمان بسیار خوبی برای دانگرید یا تنزل به ویندوز 10 است.

متأسفانه، دوره اولیه ارتقاء رایگان به ویندوز 10 سال ها پیش به پایان رسید و راه حل برای دریافت رایگان ویندوز 10 با فناوری های کمکی اندکی پس از آن به پایان رسید. با این حال نگران نباشید—هنوز راه هایی برای دریافت آخرین سیستم عامل مایکروسافت بدون پرداخت هزینه مجوز جدید یا زیر پا گذاشتن قوانین وجود دارد.

با کلیدهای محصول و مجوزهای دیجیتال

اگر یک کلید محصول معتبر یا مجوز دیجیتالی برای دریافت ارتقاء رایگان داشته باشید، بهتر است. تفاوت در چیست؟ هنگامی که یک سیستم عامل را از مایکروسافت یا خرده فروش دیگری خریداری می کنید، یک کلید محصول برای باز کردن قفل آن ارائه می شود. چاپ می شود و در بسته بندی قرار می گیرد، برای شما ایمیل می شود، یا در فضای ابری ذخیره می شود، که معمولاً برای کامپایلرهای سیستم صادق است.

مجوز دیجیتال چیست؟

مجوز دیجیتال پلتفرم ویندوز نصب شده شما را به یک کلید تعبیه شده در سیستم های از پیش ساخته شده از Acer، Dell، HP و غیره مرتبط می کند. برای مدت طولانی، این تولیدکنندگان کلیدهای محصول را روی برچسب هایی که به رایانه های شخصی چسبانده شده بود چاپ می کردند یا آنها را چاپ می کردند و در بسته بندی محصول قرار می دادند. کلیدهای محصول مایکروسافت معمولاً فقط یک بار کار می کنند، اما هکرها گاهی اوقات راه حل هایی برای استفاده از یک کلید در چندین رایانه پیدا می کنند.

این امر مایکروسافت و سازندگان را بر آن داشت تا مجوزهای دیجیتال را در ویندوز 8 به عنوان یک اقدام ضد دزدی دریایی معرفی کنند تا کاربران نهایی این پلتفرم را بر روی ماشین های اضافی نصب نکنند. البته مایکروسافت ویندوز 7 را نیز به این روش منتقل کرد. این مجوز روی حساب مایکروسافت شما قفل شده است.

اگر به طور قانونی خرید کرده‌اید و دیگر از این نسخه‌های قدیمی‌تر استفاده نمی‌کنید، سرورهای فعال‌سازی ویندوز 10 مایکروسافت کلیدهای Windows 7 و Windows 8.1 را روی رایانه شخصی شما می‌پذیرند.

اگر نتوانم کلیدم را پیدا کنم چه؟

با این حال، اگر از ویندوز 7 ارتقا می‌دهید و نمی‌توانید کلید را پیدا کنید، می‌توانید وارد حساب مایکروسافت خود شوید و دانلودهای قبلی را بررسی کنید تا ببینید آیا کلید محصول شما وجود دارد یا خیر. سایت‌هایی مانند آمازون نیز سابقه دانلودهای خریداری‌شده را نگه می‌دارند، اما به ندرت خود کلید محصول را درج می‌کنند، اگرچه می‌تواند به محدود کردن جایی که ممکن است باشد کمک کند.

مطلب پیشنهادی:  این معامله باعث صرفه جویی 600 دلاری در iMac 27 اینچی متوقف شده می شود

در نهایت، می توانید ویندوز 10 را دانلود کرده و یک نصب تمیز انجام دهید. سپس کلید مجوز معتبر ویندوز 8/8.1 را از مادربرد سیستم از پیش ساخته شده شما دانلود می کند و ادامه می دهد. در تمام موارد دیگر، باید یک کلید محصول معتبر و اصلی را در طول فرآیند راه‌اندازی ارائه دهید، یا می‌توانید بعداً با مراجعه به آن این کار را انجام دهید. تنظیمات > به روز رسانی و امنیت > فعال سازی.

اگر کلید مجوز ویندوز 7 معتبر ندارید، باید راهنمای دیگر ما را در مورد نحوه ارتقاء از ویندوز 7 به ویندوز 10 دنبال کنید.

میلیون‌ها نفر هنوز از ویندوز 7 10 به‌روزرسانی 768x768 استفاده می‌کنند

Arif Backhus/روندهای دیجیتال


با استفاده از Windows 10 Media Creator

علیرغم پایان رسمی تبلیغ آپدیت رایگان در اواسط سال 2016، مایکروسافت بی سر و صدا این گزینه را در دسترس نگه می دارد تا همه دارندگان رایانه شخصی ویندوز بتوانند بر روی آخرین نسخه اجرا شوند. مجدداً، مگر اینکه مجوز دیجیتال معتبر یا کلید محصول برای دریافت ارتقاء رایگان داشته باشید، باید برای یک کلید محصول جدید Windows 10 Home هزینه کنید.

مرحله ی 1: اولین قدم شما برای به‌روزرسانی رایگان ویندوز 10، بازدید از صفحه وب دانلود ویندوز 10 مایکروسافت است.

گام 2: انتخاب کنید اکنون ابزار را دانلود کنید دکمه.

خواهید دید MediaCreationTool21H1.exe در رایانه خود دانلود کنید، که نباید بیش از یک دقیقه طول بکشد. تمام لوازم جانبی غیر ضروری را خاموش کنید تا احتمال خطا کاهش یابد.

مرحله 3: ابزار ایجاد رسانه را راه اندازی کنید.

چگونه می توان ویندوز 10 را برای ارتقاء رایگان در این رایانه دریافت کرد

مرحله 4: پس از دانلود، آن را باز کنید و شرایط مایکروسافت را بپذیرید.

همانطور که در بالا نشان داده شده است، شما دو گزینه دارید: رایانه فعلی را ارتقا دهید یا رسانه نصب ایجاد کنید که یا رایانه دیگری را ارتقا دهد یا یک نصب تمیز در رایانه فعلی انجام دهد. با این حال، در هر دو مورد، ابزار یک تصویر دیسک موقت ویندوز 10 را دانلود می‌کند، بنابراین مطمئن شوید که فضای کافی برای فایل دارید – حداقل حدود 4 گیگابایت.

مرحله 5: انتخاب کنید اکنون این رایانه شخصی را ارتقا دهید را انتخاب کنید و دستورات را دنبال کنید. این ابزار رایانه شما را اسکن می‌کند تا ببیند آیا سازگار است یا خیر و ممکن است فهرستی از برنامه‌ها یا سخت‌افزار مشکل‌ساز را ارائه دهد که می‌تواند ارتقا را متوقف کند. در صورت لزوم، برنامه ها را حذف نصب کنید تا مشکلات نصب کننده حل شود.

مرحله 6: هنگامی که همه مشکلات حل شد، نصب کننده سعی می کند تمام داده هایی را که می تواند منتقل کند. با این حال، از تفاوت فاحش بین ویندوز 7 و ویندوز 10 در نرم افزاری که استفاده می کنید آگاه باشید. اگر بعد از سال‌ها استفاده از ویندوز 7 از آن دست بکشید، احتمالاً داده‌های زیادی در فایل‌ها و برنامه‌ها ذخیره شده‌اید. ما نمی توانیم تضمین کنیم که همه فایل ها و برنامه ها با ویندوز 10 سازگار هستند و ممکن است برخی از آنها کار نکنند.

مطلب پیشنهادی:  این نمونه اولیه عینک XR باعث شد من با واقعیت ترکیبی بازی کنم

مرحله 7: مهم است که از این موضوع آگاه باشید و قبل از ارتقا آماده شوید. قبل از ادامه، از هر داده مهمی نسخه پشتیبان تهیه یا تبدیل کنید.

مرحله 8: نصب را کامل کنید.

مرحله 9: با پیشرفت نصب کننده، رایانه شما چندین بار راه اندازی مجدد می شود. به عنوان بخشی از فرآیند، مجوز دیجیتال موجود شما را در حین راه اندازی از سخت افزار شما دانلود می کند – نیازی به فعال کردن آن نخواهید داشت. اگر یک کلید محصول معتبر از شما خواسته شد، اکنون آن را وارد کنید یا بعداً با مراجعه به آن این کار را انجام دهید تنظیمات > به روز رسانی و امنیت > فعال سازی.

توجه داشته باشید که این برای ویندوز XP یا ویندوز ویستا کار نمی کند، زیرا آن نسخه های ویندوز هرگز واجد شرایط ارتقاء رایگان به ویندوز 10 نبودند.

مرحله 10: شما همچنین همان نسخه ویندوزی را دریافت خواهید کرد که برای اولین بار با رایانه شخصی شما عرضه شد – Home، Pro، Enterprise یا Education. اگر ترجیح می دهید از Windows 10 Pro به جای به روز رسانی Windows 10 Home استفاده کنید، باید یک کلید محصول جدید خریداری کنید.

Arif Backhus/روندهای دیجیتال


روش های دیگر برای دریافت ویندوز 10

روش فوق بهترین راه برای دریافت رایگان ویندوز 10 است – حداقل در حال حاضر. راه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید در صورت نیاز ویندوز 10 را دریافت کنید، از جمله گزینه‌های رایگان و کم‌هزینه که ممکن است ارزش کاوش را داشته باشند.

ارتقا از ویندوز 7

یک نسخه از ویندوز 10 را از مایکروسافت خریداری کنید. لطفاً راهنمای ما را در مورد نحوه ارتقاء از ویندوز 7 به ویندوز 10 بخوانید. توجه داشته باشید که اگر دانشجو هستید یا در یک سازمان بزرگ کار می کنید، ممکن است واجد شرایط دریافت ویندوز رایگان یا با تخفیف باشید. مایکروسافت اطلاعات بیشتری در این مورد در صفحه پشتیبانی دارد.

دانلود ویندوز 10 بدون فعال سازی

از نظر فنی، می توانید ویندوز 10 را از مایکروسافت دانلود کنید و آن را فعال نکنید، یعنی هزینه ای برای آن پرداخت نمی کنید. به نظر می رسد که این از آن چیزی که به نظر می رسد ایمن تر است زیرا مایکروسافت در اجرای فعال سازی بسیار سست است. کپی ویندوز شما نباید خاموش شود، اما برخی محدودیت‌ها پس از ارزیابی 30 روزه اعمال می‌شوند:

  • ان ویندوز را فعال کنید یک واترمارک در گوشه پایین سمت راست ظاهر می شود.
  • آ ویندوز فعال نیست، همین حالا ویندوز را فعال کنید اعلان در تنظیمات ظاهر می شود.
  • ویژگی‌های سفارشی‌سازی مانند تغییر کاغذ دیواری و رنگ‌های تاکیدی غیرفعال هستند.
  • به روز رسانی ممکن است در آینده متوقف شود.
  • برنامه ها و عملکردهای مختلف کار نمی کنند.
  • اعلان های فعال سازی روزانه را دریافت خواهید کرد.
  • بدون پشتیبانی فنی
مطلب پیشنهادی:  این لپ‌تاپ گیمینگ MSI با رتبه برتر فقط به زیر 1000 دلار سقوط کرد

ما می خواهیم تأکید کنیم که استفاده از نسخه غیر فعال ویندوز 10 توسط مایکروسافت مجاز نیست. در حالی که ممکن است یک دزدی فانتزی به نظر برسد (درست به نظر می رسد)، شما در واقع قوانین را زیر پا می گذارید و برخلاف قرارداد مجوز مایکروسافت هستید. مایکروسافت به خوبی از حقوق خود برای پیگیری خسارات قانونی علیه افرادی که از سیستم عامل ویندوز 10 فعال نشده استفاده می کنند برخوردار است، اگرچه تا آنجا که ما می دانیم هنوز این کار را نکرده اند. کار از محکم کاری عیب نمیکنه. به هر حال، اگر مایکروسافت می خواست مردم را از استفاده از این نسخه ها منع کند، می توانستند.

یک کلید ویندوز 10 شخص ثالث بخرید

می‌توانید فروشنده‌های شخص ثالثی را پیدا کنید که کلیدهای سازنده ویندوز 10 را با قیمت مناسب می‌فروشند. گذر از این شرکت ها به شما امکان می دهد کلیدها را با نصف (یا حتی کمتر) از قیمت کامل مایکروسافت خریداری کنید. اگرچه ممکن است کلاهبرداری به نظر برسد، اما می توانید تامین کنندگان قابل اعتمادی را پیدا کنید که فقط قیمت خوبی دارند، اما باید مراقب باشید. کاری که مشتریان باید انجام دهند این است که به دنبال تامین کنندگان کلیدی قابل اعتمادی باشند که معاملات شگفت انگیزی ارائه می دهند. گفتنش راحته.

PCDestination آنها را با قیمت 45 دلار در اختیار دارد. اما به طور کلی، ما همچنان خرید از اطراف را پیشنهاد می کنیم.

همانطور که می توانید حدس بزنید، هنوز هم امکان ارتقا و دریافت رایگان ویندوز 10 در سال 2022 وجود دارد. فقط باید روش های ما را که در بالا توضیح داده شد دنبال کنید – از استفاده از کلید محصول ویندوز 7 یا ویندوز 8.1 موجود یا حتی دریافت مجوز از طریق محل کار یا تحصیل. بدون هیچ هزینه ای نکات و ترفندهای ما نیز با شرایط مایکروسافت مطابقت دارد.

این بدان معناست که لازم نیست نگران قانونی بودن دریافت رایگان ویندوز 10 باشید. و اگر نگران این هستید که اگر قبلاً ویندوز 10 را به صورت رایگان دریافت کرده اید، می توانید به ویندوز 11 ارتقا دهید، خوب، به همین راحتی و بدون دردسر است. ارتقاء شما به ویندوز 10 به شما حق استفاده دیجیتالی از ویندوز را می دهد، به این معنی که اگر سخت افزار شما با الزامات مایکروسافت برای اجرای ویندوز 11 مطابقت داشته باشد، می توانید ویندوز 11 را در هر زمان و بدون هزینه اضافی دانلود کنید.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا