موبایل

نسل دوم SmartSSD سامسونگ داده ها را مستقیماً روی درایو پردازش می کند

پردازنده ها را فراموش کنید با سیستم های ARM روی تراشه (SOC) خداحافظی کنید. سامسونگ به تازگی نسل دوم SSD هوشمند خود را کنار گذاشته است و به نظر می رسد یک تغییر دهنده بازی باشد.

SmartSSD داده ها را همانجا روی هارد دیسک پردازش می کند. برنامه‌های ذخیره‌شده در رایانه شما هنگام انتقال به پردازنده برای اجرا، نیازی به کاهش سرعت ندارند. بازی‌ها می‌توانند گرافیک را مستقیماً از دستگاه ارائه کنند و هسته‌های GPU را آزاد کنند. این مانند یک مهمانی در SSD شما است و همه دعوت شده اند.

SSD هوشمند نسل دوم سامسونگ مشکی
تصویر از سامسونگ

سامسونگ در یک بیانیه مطبوعاتی رسمی گفت: «SmartSSD نقش مهمی ایفا می کند. به‌ویژه با ظهور فناوری‌های نسل بعدی مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و 5G/6G که به حجم زیادی از پردازش داده‌ها نیاز دارند.»

اما این یک محصول معمولی برای مصرف کننده نیست. سامسونگ SmartSSD را برای استفاده با کارایی بالا در صنعت و تحقیقات توسعه داده است. SmartSSD یک فناوری ثبت اختراع است که توسط سامسونگ و AMD در سال 2020 توسعه یافته است. هارد دیسک برای تسکین CPU و GPU در طول فرآیندهای اسکن سنگین، مانند هنگام استفاده از هوش مصنوعی یا توسعه گرافیک های پیشرفته طراحی شده است.

به طور معمول، CPU باید هارد دیسک را برای اطلاعات مورد نیاز اسکن کند و سپس آن اطلاعات را قبل از پردازش یا ارسال به GPU از دستگاه بازیابی کند. اما SmartSSD به هارد دیسک اجازه می دهد تا بیشتر این فرآیند را انجام دهد.

سامسونگ گفت: «برخلاف SSD های موجود، SmartSSD سامسونگ می تواند مستقیماً داده ها را پردازش کند، در نتیجه انتقال داده بین CPU، GPU و RAM را به حداقل می رساند.» این فناوری می‌تواند از تنگناهایی که اغلب هنگام جابجایی داده‌ها بین دستگاه‌های ذخیره‌سازی و پردازنده‌ها رخ می‌دهد، جلوگیری کند، که منجر به بهبود عملکرد سیستم و بازده انرژی بسیار بالاتر می‌شود.»

مطلب پیشنهادی:  نقد و بررسی OnePlus Nord CE 3 Lite 5G: آیا این بهترین گوشی با قیمت کمتر از روپیه است؟ 20000؟

طبق گفته ناظر فناوری TechPowerUp، نسل دوم SmartSSD سامسونگ زمان پردازش را تا 50 درصد کاهش می دهد و مصرف انرژی را تا 70 درصد کاهش می دهد. همچنین تا 97 درصد از مصرف CPU را آزاد می کند.

سامسونگ بار دیگر با AMD برای ایجاد نسل دوم SmartSSD همکاری کرد. این دستگاه از یک SOC مبتنی بر AMD استفاده می کند که برای معماری SSD سامسونگ بسیار بهینه شده است. سامسونگ امیدوار است با سایر سازندگان برای استانداردسازی فناوری SmartSSD از طریق انجمن صنعت شبکه ذخیره سازی (SNIA) همکاری کند تا SSD های هوشمند آینده در دستگاه های مختلف کار کنند.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا