موبایل

نمایه های خواب Fitbit همان چیزی است که برای بهتر خوابیدن به آن نیاز داشتم

خواب چیزی است که در تمام زندگی ام با آن مبارزه کرده ام. وقتی بالغ شدم، اقدامات زیادی برای اطمینان از بهترین خواب ممکن انجام دادم. قبل از خواب به خودم وقت گذاشتم بدون صفحه نمایش، تمرینات تمدد اعصاب انجام دادم و در برنامه خواب منظم قرار گرفتم. با شروع سال آخر کالج در سال 2019، به لطف تلاش زیاد و تمرینات آگاهانه، بهترین خواب عمرم را داشتم. سپس سال 2020 رسید و جهان به سمت مارپیچ رو به پایین رفت – و همراه با آن رویای من.

در دو سال گذشته تقریباً هر شب به کشتی بازگشتم. با این حال، پس از آزمایش ویژگی تازه معرفی شده Fitbit Sleep Profiles برای اعضای Fitbit Premium، متوجه شدم که می توانم بهتر از همیشه با عادات خواب ضعیف خود مبارزه کنم. Fitbit همیشه ردیابی خواب عالی داشته است، و به کاربران اجازه می‌دهد ببینند چه نوع خوابی از 100 می‌گیرند. اما Sleep Profiles با این امکان ردیابی را بهبود می‌بخشد که به من امکان می‌دهد به‌درستی تجزیه و تحلیل کنم که در چه مواردی دچار کمبود هستم.

آنچه که Sleep Profiles واقعا انجام می دهد

Sleep Profiles یک ابزار تحلیلی است که به چندین بخش از داده‌های خواب شما که در طول یک ماه جمع‌آوری شده است نگاه می‌کند، به شما کمک می‌کند آن‌ها را تجزیه و تحلیل کنید و به شما مقایسه‌هایی را با نحوه خواب افراد دیگر نشان می‌دهد. به عنوان مثال، بسیاری از زمینه‌ها وجود داشت که من از نظر میانگین افراد درست در وسط قرار داشتم، مانند مدت زمان خوابم (تقریباً شش ساعت و نیم) و ثبات خوابم. در جاهای دیگر خیلی از حد متوسط ​​دور بودم، مانند خواب ضعیف ترمیمی که دارم و زمان شروع خوابم (میانگین 1:02 صبح قبل از خواب).

آیفون 12 با داده های Sleep Profiles روی صفحه نمایش آن و Fitbit Sense روی آن نمایش داده می شود.
Peter Szpytek/روندهای دیجیتال

Sleep Profiles علاوه بر اینکه به مردم نشان می‌دهد که در مقایسه با دیگران در کجا قرار دارند، حیوانی را به آنها اختصاص می‌دهد که با عادات خواب آنها مطابقت دارد. در کل شش عدد وجود دارد (من زرافه را گرفتم) و خوبی Sleep Profiles این است که نشان می دهد هیچ حیوان خوب یا بدی وجود ندارد. این چیزی بود که مرا آرام کرد، زیرا شب‌هایی که می‌دانم باید یک خواب خوب داشته باشم (مانند قبل از رویدادهای بزرگ)، بیشتر کار می‌کنم و به طرز وحشتناکی می‌خوابم – با احساس بی‌قراری کامل از خواب بیدار می‌شوم. اگر Sleep Profiles به من می‌گفت که هر شب برای من حیاتی است که یک حیوان خوب را به دست بیاورم یا در خطر به گل نشستن قرار بگیرم، که به عنوان یک چیز بد مانند سوسک سرگین یا چیز دیگری شناخته می‌شود، هر شب به طرز وحشتناکی می‌خوابیدم.

مطلب پیشنهادی:  Nothing Phone 2 First Impressions: چسبیدن به فرمول

نکته بد در مورد جستجوی حیوانات این است که خیلی عمیق نیست. سمت واقعی پروفایل خواب وقتی صحبت از اطلاع رسانی به شما در مورد رفتار خواب شما و معنای آن می شود، کارهای سنگینی را انجام می دهد، در حالی که حیوان فقط یک متن خوشمزه است که در نهایت معنای زیادی ندارد. بله، دیدن اینکه کدام حیوان را دارم جالب است، اما در مورد عادات خواب من هیچ سطحی از بینش ارائه نمی دهد.

در حالی که ارتباط بین الگوهای خواب شما و حیوان خاص شما کمی سطحی است، تجزیه و تحلیلی که بخش دیگر پروفایل خواب انجام می دهد بسیار عمیق است – به خصوص وقتی با بقیه تجزیه و تحلیل خواب که Fitbit هر شب انجام می دهد ترکیب شود. نمایه خوابی که دریافت کردم بسیار آموزنده بود و به سوالاتی که همیشه در مورد خوابم داشتم پاسخ های زیادی می داد اما هرگز نمی دانستم از چه کسی بپرسم. به عنوان مثال، من به ندرت وقتی از خواب بیدار می شوم احساس استراحت می کنم، حتی زمانی که زیاد می خوابم، و Sleep Profiles توانست دلیل آن را به من نشان دهد. اگر بخواهید مشخصاً بعد از خاموش شدن چراغ ها در مغزتان چه می گذرد، از آن استفاده کنید.

اگر صبور باشید، داده های خواب بسیار زیاد است

یکی از جنبه های Sleep Profiles که فروش بسیار سختی دارد این است که یک ماه کامل طول می کشد تا روند خواب شما تجزیه و تحلیل شود و یافته های آن به شما گزارش شود. در ابتدای هر ماه، گزارش جدیدی از نحوه خواب خود دریافت خواهید کرد (تا زمانی که Fitbit خود را حداقل 14 بار به رختخواب بپوشید)، اما اگر به دنبال آن هستید، هنوز زمان زیادی است که باید منتظر بمانید. اطلاعات سریع بدیهی است که هیچ راهی برای دور زدن این موضوع وجود ندارد، زیرا با قلمرو انجام مطالعات خواب همراه است، اما انتظار هنوز بسیار طولانی بود.

مطلب پیشنهادی:  رندرهای اولیه Samsung Galaxy Z Fold 6 نمایشگرهای عریض تر و طرح های نازک تر را به نمایش می گذارند.

خوشبختانه، در عین حال، می توانید داده های خواب شبانه را که Fitbit شما به طور خودکار ردیابی می کند، بررسی کنید. این یک ردیاب خواب عالی است که انواع اطلاعات مفیدی را در مورد نحوه خوابیدن شما در هر شب ارائه می دهد و منابع زیادی را ارائه می دهد که می تواند به شما در تجزیه و تحلیل الگوهای شبانه کمک کند. بهترین تجزیه و تحلیل از نمایه خواب ماهانه بدست می آید، اما ردیاب خواب شبانه فردی در حالی که منتظر هستید کار خوبی انجام می دهد.

یک شکایتی که در مورد پروفایل خواب دارم که تاکنون ذکر نشده است این است که وقتی به تفکیک واقعی میانگین‌های خواب ماهانه خود نگاه می‌کنید، مقیاسی که به شما نشان می‌دهد تقریباً به طور کامل فاقد اعداد است. این محدوده به شما می‌دهد که به چه چیزی نگاه می‌کنید و کجا در آن محدوده قرار می‌گیرید، اما هیچ زمینه دیجیتالی دیگری در مورد اینکه محدوده ایده‌آل چیست و افراد متوسط ​​در آن قرار می‌گیرند، ارائه نمی‌کند. این باعث شد تا حدس بزنم که در مورد ارتقاء دقیقاً چه هدفی را باید داشته باشم. برخی تغییرات واضح وجود دارد که می توانم برای دیدن تفاوت ها در نمایه ماه آینده ایجاد کنم – مانند رفتن به رختخواب در زمان معقول تر. اما با معیارهای مبهم تر، سخت است که بدانم باید چه هدفی داشته باشم.

جنبه ناامیدکننده دیگر پروفایل خواب این است که در حالی که به شما کمک می‌کند داده‌هایی را که جمع‌آوری می‌کند تفسیر کنید تا در مورد عادات خواب خود اطلاعات بیشتری کسب کنید، باید به شب‌های فردی نگاه کنید تا توصیه‌هایی در مورد چگونگی بهبود نتایج خود پیدا کنید. این پایان دنیا نیست، زیرا Fitbit اطلاعات بسیار خوبی در مورد بهترین روش برای بهبود شب های خود ارائه می دهد، اما به نظر می رسد کمی غیر شهودی و گیج کننده است. حداقل، داشتن یک پیوند سریع در زیر هر برگه در بخش پروفایل های خواب برنامه مفید خواهد بود تا شما را به نکات مناسب در بخش ارزیابی خواب شبانه راهنمایی کند.

مطلب پیشنهادی:  چرا این گوشی تاشو ناشناخته هیجان انگیزتر از Z Fold 4 است؟

بهبود خوابم هر شب

توصیه نمایه‌های خواب بسیار آسان است زیرا همراه با سایر پروفایل‌های Fitbit Premium ارائه می‌شود. اگر می‌خواهید بیشترین بهره را از Fitbit خود ببرید، اشتراک Premium به شما کمک می‌کند تا این کار را انجام دهید، و Sleep Profiles فقط یکی دیگر از خدمات عالی عالی است. از نظر ارزش پروفایل خواب به تنهایی، این احتمالاً بهترین ردیابی خواب است که در خارج از انجام یک مطالعه بالینی خواب پیدا خواهید کرد. با این حال، مزیت Fitbit نسبت به مطالعات خواب این است که می تواند خواب شما را برای مدت طولانی تری ردیابی کند. این ویژگی Sleep Profiles را به ابزاری حیاتی برای کسانی مانند من تبدیل می‌کند که می‌توانند به امید بهبود عادات خواب خود، نگاهی طولانی‌تر به عادات خواب خود داشته باشند.

برنامه Fitbit در آیفون باز می شود و تاریخچه خواب را نمایش می دهد.
Peter Szpytek/روندهای دیجیتال

من شخصاً مشتاقانه منتظر آنچه که Sleep Profiles در ماه آینده به من خواهد گفت، هستم زیرا از توصیه ها و داده های آن برای شکل دادن بهتر به خوابم استفاده می کنم. اطلاعات بسیار زیادی ارائه شده است که تقریباً به نظر می رسد یک نتیجه قطعی باشد که با وجود رابط کاربری گاهاً غیرمعمول، در ماه سپتامبر بهتر بخوابم. تا آن زمان، تصور می‌کنم که استراحت خوبی داشته باشم و کمتر خمیازه بکشم، همه اینها به لطف پروفایل خواب است.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا