موبایل

نه، شما واقعاً به دستیار Google در ساعت هوشمند خود نیاز ندارید

Google Assistant در حال گوش دادن به Google Pixel Watch است.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

Mobvoi TicWatch Pro 5 فاقد Google Assistant است و نمی‌توانید به طور جداگانه برنامه را از فروشگاه Google Play دانلود و نصب کنید. این آخرین ساعت از سری ساعت‌های هوشمند اندرویدی است که فاقد دستیار داخلی هستند، پس از Montblanc Summit 3 و مدرن‌ترین ساعت‌های هوشمند فسیلی، اما همچنان یک ویژگی استاندارد در ساعت پیکسل خود گوگل است.

آیا دستیار گوگل را برای دستگاه های خود نگه می دارد؟ شاید، اما من در مورد آن نگران نباشم، و قطعاً فکر نمی‌کنم که به خاطر آن، پیکسل واچ را به TicWatch Pro 5 انتخاب کنید. چرا؟ دستیار در ساعت هوشمند چیزی نیست که گوگل فکر می کند.

آیا در ساعت هوشمند لازم است؟

میانبر برای پیام های دستیار Google
ندیم سرور / DigitalTrends

Google Assistant کاربردهای خود را دارد، اما وقتی این همه همه جا وجود دارد و در جاهای دیگر به راحتی در دسترس است، آیا حتی کاربران سرسخت هم نیاز دارند با ساعت هوشمند خود صحبت کنند؟ دستیار تقریباً روی همه تلفن‌های Android نصب شده است (یا می‌توان آن را نصب کرد)، روی بلندگوی هوشمند Nest شما قرار دارد و بخشی از Android Auto است — فقط چند روش برای درخواست کمک از «دستیار» نام برد. علاوه بر این، استفاده از کنترل صوتی به طور کلی هنوز بسیار ناخوشایند است، و چرخاندن به مچ دست زمانی که در مکان عمومی هستید جذابیت بسیار کمی دارد.

توانایی «دستیار» برای جستجوی اطلاعات و ارائه آن به روشی خوانا و عمدتاً مختصر، چشمگیر است، و فناوری زیربنایی به روشی علمی تخیلی عالی است. اما من در یک فیلم زندگی نمی کنم و اتاق نشیمن من پل اینترپرایز نیست (متاسفانه)، بنابراین مهارت های عمیق تر دستیار به ندرت در خانه استفاده می شود، چه برسد به بیرون. چیزی که من از آن استفاده می‌کنم اصول اولیه است – تایمر، پیام‌رسانی و یادآوری – وقتی سرم شلوغ است، اما اگر افراد دیگری در اطراف هستند، تقریباً همیشه به سراغ تلفنم می‌روم.

مطلب پیشنهادی:  نمایش درصد باتری در iOS 16 در برخی از مدل های آیفون در دسترس نیست

هر زمان که از Assistant در Pixel Watch استفاده کرده‌ام، به نظر می‌رسد که هیچ کار خاصی برای ساعت هوشمند انجام نمی‌دهد. من می‌توانم با صدایم تمرینی را شروع کنم که بسیار مفید است و باعث صرفه‌جویی در زمان واقعی می‌شود، اما فوراً به مانع «آیا واقعاً می‌خواهم آن را با صدای بلند بگویم» ضربه می‌زنم و فقط بی‌صدا از کاشی Fitbit استفاده می‌کنم. اگر واقعاً می‌خواستم یا نیاز داشتم از صدایم استفاده کنم، «دستیار» روی تلفن من همان فرمان را می‌پذیرد و دقیقاً به همان روش کار می‌کند.

دستیار اکنون همه جا است

ویژگی های جدید صفحه نمایش هوشمند دستیار گوگل
جان ولاسکو / روندهای دیجیتال

Google Assistant خیلی معمولی است که نمی‌تواند ویژگی‌ای باشد که در ساعت هوشمند از دست می‌دهم، و همچنین بسیار آزاردهنده است که می‌خواهم برای کارهای سریعی که خودم می‌توانم از آن استفاده کنم، استفاده کنم. وقتی دستیار Google را روی ساعت هوشمند آزمایش می‌کنم، تلفن من اغلب برای انجام این عمل بیدار می‌شود یا یکی از بلندگوهای Nest من همین کار را می‌کند. من فقط به یک دستیار نیاز دارم، نه ده ها نفر از آنها برای انجام وظایف من. همه آنها به طور مشابه هنگام پایان دادن به یک تابع محافظت می شوند، زیرا یکی همیشه با دیگری صحبت نمی کند. من آنقدر از دستیار Google در تلفن های اندرویدی خسته شده ام که به جای نمایشگر هوشمند من (یا فقط برای پیوستن به یک مکالمه از خواب بیدار می شود) قطع می کند یا کنترل می کند که در طول فرآیند راه اندازی، همیشه گوش دادن را خاموش می کنم.

مطلب پیشنهادی:  Vivo Y200e 5G با Snapdragon 4 Gen 2 SoC، رتبه IP54 در هند راه اندازی شد: قیمت، مشخصات

دستیار به اندازه کافی از راه های دیگر من را آزار می دهد که خوشحال می شوم میزان گوش دادن آنها را به حداقل برسانم. من چندین دستگاه Google Nest Home در خانه‌ام دارم و اغلب اشتباه می‌کنند – حتی ابتدایی‌ترین دستورالعمل‌های مکرر. هر روز از بلندگوی دفترم می‌خواهم که «اف‌ام کلاسیک را پخش کند»، در تئوری، آن را برای پخش ایستگاه رادیویی مورد نظرم از طریق پخش‌کننده جهانی دریافت می‌کنم. و با این حال، چند بار در هفته، مدتی بیشتر از حد انتظار در مورد آن فکر می‌کند، و سپس می‌گوید: “بسیار خوب، این لیست پخش راک کلاسیک را در YouTube Music ببینید.”

هفته گذشته شروع به درخواست برای تأیید دستگاهی که می‌خواهم روی آن پخش شود، شروع شد، بنابراین به آن می‌گویم. نه اینکه فرقی نمی کرد چون از من می پرسید دوباره و دوباره، مرا در یک حلقه زمانی دیوانه کننده پرتاب می کند. پس از چند بار خاموش کردن آن، بررسی برنامه Google Home، و انجام برخی تنظیمات احمقانه که در (بسیاری) تاپیک های انجمن گوگل پیدا کرده بودم که از همین مشکل شکایت داشتند، منصرف شدم. من متوجه شدم که این مشکل به طور جادویی این هفته بهبود یافته است، که در عین حال من را خشنود و عصبانی می کند.

ساعت بدون دستیار گوگل مشکلی ندارد

Mobvoi TicWatch Pro 5 روی مچ دست شخص که نمایشگر ثانویه را نشان می دهد.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

روشی که Google Assistant دائماً از من می خواهد که گوش کنم ملکه یا لد زپلین یا اینکه با خوشحالی مثل یک بچه ی متحجر مثل یک بچه ی مغرور همین سوال را از من بپرسی باعث نمی شود با او گرم باشم. وقتی در اطراف خانه بسیار آزاردهنده است، چرا من بخواهم از آن در مکان های عمومی استفاده کنم، با اضافه شدن ناراحتی صحبت کردن با مچ دستم در هنگام انجام این کار؟ من اینجا دستیار Google را انتخاب می کنم، اما سیری، الکسا و (من می لرزم) بیکسبی خیلی بهتر نیست.

مطلب پیشنهادی:  OnePlus 11 vs OnePlus 10 Pro: زمان ارتقا؟

هرکسی ویژگی های مورد نیاز متفاوتی دارد و برخی ناگزیر از دستیار بیشتر از من استفاده می کنند. اما من بسیار علاقه مند هستم که بدانم آیا این افراد وفادار ساعت هوشمند را مهم می دانند یا اینکه واقعاً می توان همان عملکرد را با دستیار همیشه گوش کننده تلفن تکرار کرد. دستیار بالاخره همین است همانجا. من می دانم زیرا تکامل یافته و دکمه پاور را در اختیار گرفته است.

من شخصاً هنوز دلیل خاصی برای استفاده از دستیار گوگل در ساعت هوشمند پیدا نکرده‌ام، و رواج آن به این معنی است که هرگز احساس نمی‌کنم از دست می‌دهم – حتی اگر در دسترس نباشد. من از اینکه این ساعت در Mobvoi TicWatch Pro 5 وجود ندارد ناراحت نیستم و واقعاً از شما می خواهم که آن را به عنوان نقطه ضعف این ساعت هوشمند عالی که تقریباً از هر نظر از پیکسل واچ مجهز به دستیار برتری دارد، ندانید.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا