تکنولوژی

نه تنها در فضا، بلکه می توان از مزایای فنی تلسکوپ جیمز وب در اینجا روی زمین نیز استفاده کرد

فناوری تلسکوپ Mirror Tech که توسط تلسکوپ جیمز وب استفاده می شود نیز برای بهبود دقت و پتانسیل جراحی چشم لیزیک آشکار شده است.

اخیراً، تلسکوپ فضایی جیمز وب با به اشتراک گذاشتن تصاویری از لحظات پایانی یک ستاره، و همچنین از کیهان مانند میلیاردها سال پیش – به طور دقیق، 13 میلیارد سال پیش، توجه جهان را به خود جلب کرد. فناوری مورد استفاده برای این کار کاملاً آینده نگر است، اما آیا می دانستید که می توان از آن در زمین برای بهبود سلامت و رفاه ما استفاده کرد؟ خوب، این دقیقاً همان چیزی است که اتفاق می افتد. فناوری تلسکوپ Mirror Tech که توسط تلسکوپ جیمز وب استفاده می شود نیز برای بهبود دقت و پتانسیل جراحی چشم لیزیک آشکار شده است.

فناوری مورد استفاده برای ساخت آینه های وب نیز در طراحی استودیوی انکساری چشمی جانسون و جانسون گنجانده شده است، دستگاهی که اندازه گیری های دقیقی از چشم برای ترسیم عیوب در مسیرهای بینایی و انحنای قرنیه انجام می دهد. این قابلیت را دارد که اطلاعات را به صورت منحصر به فرد برای چشم هر بیمار ترسیم کند.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط J&J، استودیوی دیزاین رفراکتیو اکنون در 47 کشور جهان در دسترس پزشکان چشم است و فناوری iDesign بیش از 18 میلیون عمل لیزیک موفق را در سراسر جهان فعال کرده است. اگر تعجب می کنید، بدانید که تلسکوپ جیمز وب سال ها در حال ساخت است و این فناوری به طور گسترده توسط سازندگان آن به اشتراک گذاشته شده است.

مطلب پیشنهادی:  سلام! ناسا آب را در قمر مشتری اروپا کشف کرد. زندگی ممکن؟

در اوایل دهه 2000، این فناوری زمانی شروع شد که پیمانکار فرعی WaveFront Sciences، مستقر در آلبوکرکی، نیومکزیکو، با ناسا همکاری کرد تا سیستمی برای اندازه‌گیری انحرافات در آینه‌های وب ایجاد کند، زیرا آینه‌های وب با مشخصات دقیق زمین و صیقل داده می‌شوند.

در اینجا لی فاینبرگ، مدیر بخش تلسکوپ نوری وب در مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا در گرین‌بلت، مریلند، می‌گوید: «آینه‌ها یکی از فناوری‌های واقعاً حیاتی بودند که ما باید برای فعال کردن رصدخانه توسعه می‌دادیم».

وی در ادامه افزود: «باید آنها را طوری جلا می دادیم که وقتی سرد شدند به شکل آینه ای که ما می خواستیم شوند. باید انحنای یک آینه را با آینه دیگر مطابقت می دادیم که مشکل بسیار سختی بود. ”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا