تکنولوژی

نوروز 2023: Google Doodle امروز شروع سال نو ایرانی را با هنر گل جشن می گیرد.

در 21 مارس، امروز، گوگل از هنر گل و گیاه خیره کننده برای جشن گرفتن جشن باستانی نوروز، آغاز سال نو ایرانی یا ایرانی، رونمایی کرد. Google Doodle عناصری از بهار را برای برجسته کردن جشنواره، از جمله گل‌های بهاری و زنبورها، نشان می‌دهد. به این دلیل که سال نو ایرانی بر اساس تقویم میلادی در ماه مارس جشن گرفته می شود. این تعطیلات توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان جشن گرفته می شود. و گوگل به مناسبت نوروز 2023 یک اثر هنری درخشان ارائه کرده است.

وبلاگ Google Doodle امروز می گوید: «در حالی که زمستان از بین می رود و نیمکره شمالی شروع به آب شدن می کند، زمان جشن گرفتن نوروز فرا رسیده است. Doodle امروز این تعطیلات باستانی را که نشانه آغاز بهار است برجسته می کند. سالانه بیش از 300 میلیون نفر در این روز در سراسر جهان گرد هم می آیند تا فصل تولد دوباره را جشن بگیرند. آثار هنری Doodle امروزی این مضمون را با گل‌های بهاری – لاله‌ها، سنبل‌ها، نرگس‌ها و ارکیده‌های زنبور عسل نشان می‌دهد.

Google Doodle نوروز 2023 را جشن می گیرد

نوروز که به «روز نو» ترجمه می‌شود، زمان تجدید و تولد دوباره در نظر گرفته می‌شود. در اولین روز گاهشماری ایرانی که معمولاً بین 20 تا 22 مارس است، مشاهده می شود. امسال این جشن از 21 مارس آغاز می شود.

این جشن ها معمولا 13 روز طول می کشد و هر روز معنای نمادین متفاوتی دارد. روز اول که به عنوان نوروز شناخته می شود، آغاز سال جدید است و زمانی برای گردهمایی ها و جشن های خانوادگی است. روزهای دیگر به نزدیک شدن به دوستان و خانواده، نظافت بهاره و فعالیت های خارج از منزل اختصاص دارد.

مطلب پیشنهادی:  تکان دهنده! هکر اخلاقی، کلاهبردار 9 میلیون دلار ارز دیجیتال را دزدیده است

گوگل همچنین یک واقعیت جالب درباره این جشنواره را به اشتراک گذاشت و گفت: «آیا می‌دانستید که سازمان ملل نوروز را به عنوان تعطیلات بین‌المللی به رسمیت می‌شناسد؟ این به این دلیل است که خانواده ها این عید شاد را در خاورمیانه، قفقاز جنوبی، حوزه دریای سیاه و شمال، غرب، مرکز و جنوب آسیا جشن می گیرند.

«نوروز بر همه کسانی که جشن می گیرند مبارک! امیدوارم سال جدید شما پر از عشق، صلح و امید دوباره باشد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا