تکنولوژی

نگرانی‌های مربوط به نگهبانی ارزهای دیجیتال: چه کسی کلیدهای ذخیره‌سازی دیجیتال را در اختیار دارد؟

کریپتو دارید؟ مطمئن شوید که مالک آن هستید و در یک قلعه دیجیتال امن به آن دسترسی دارید.

CompoSecure ارائه‌دهنده ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال هشدار می‌دهد که نگهداری از کلیدهای رمزنگاری و مدیریت دارایی‌های دیجیتال شما می‌تواند به جلوگیری از ورشکستگی یا از دست دادن دیجیتال از طریق سرقت کمک کند.

رمزارز از زمان ظهور بیت کوین در سال 2009 به طور فزاینده ای یک اصطلاح آشنا بوده است. از آن زمان، بسیاری از ارزهای دیجیتال به بازار دارایی های دیجیتال پیوسته اند و علیرغم کاهش اخیر در ارزش گذاری ها، ارزش بازار این ارز دیجیتال به شدت افزایش یافته است.

ناظران بازار اندازه بازار ارزهای دیجیتال جهانی را در سال 2020 1.49 میلیارد دلار تخمین زدند. برخی پیش بینی می کنند که تا سال 2030 به 4.94 میلیارد دلار برسد و با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 12، 8 درصد از سال 2021 تا 2030 رشد کند.

بر اساس تحقیقات بازار ونتیج، بازار ارزهای دیجیتال آغاز مرحله جدیدی از بازارهای مبتنی بر فناوری است که به طور بالقوه می تواند استراتژی های سنتی بازار، شیوه های طولانی مدت در سازمان های تجاری و دیدگاه های نظارتی خاص را به چالش بکشد.

کنترل رمزنگاری

ارزهای دیجیتال پتانسیل نوآوری را دارند که به مردم اجازه دسترسی به یک سیستم پرداخت جهانی را می دهند که مشارکت در آن تنها با دسترسی به فناوری ممنوع است. می تواند جایگزین استانداردهای سنتی مبتنی بر داشتن حساب بانکی یا سابقه اعتباری شود.

با این حال، خرید و فروش سکه های کریپتو و استفاده از ارز دیجیتال برای پرداخت محصولات در دنیای فیزیکی مانند افتتاح حساب بانکی و واریز چک نیست. ممکن است اعلامیه Coinbase باعث جابجایی فیل در اتاق ذخیره ارزهای دیجیتال شده باشد.

Coinbase اپلیکیشنی است که به افراد امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف – بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و بسیاری دیگر – را می دهد و به کاربران اجازه می دهد یک ارز دیجیتال را به ارز دیجیتال دیگری تبدیل کنند. کاربران همچنین می‌توانند ارزهای دیجیتال را به و از افراد دیگر ارسال و دریافت کنند.

در بایگانی 10-Q خود در ماه گذشته، Coinbase فاش کرد که در صورت درخواست شرکت برای ورشکستگی، این حق را خواهد داشت که دارایی های رمزنگاری شده کاربران خرده فروشی خود را به عنوان دارایی دارایی ورشکستگی نگه دارد.

مطلب پیشنهادی:  کورس برخورد! سیارک 92 فوتی 2020 FV4 به سمت زمین می رود و بسیار نزدیک است

بنابراین در مورد ارائه دهندگان رمزارز و مراکز ذخیره سازی دیجیتالی که وجوه رمزنگاری شما را نگهداری می کنند چه می شود؟

به گفته آدام لو، مدیر ارشد نوآوری CompoSecure و خالق Arculus، این افشای آگاهی را افزایش می دهد و اهمیت مراقبت از خود را برجسته می کند.

«از آنجایی که رمزارزها به جریان اصلی تبدیل می‌شوند، بسیاری از مردم ابتدا به سرعت می‌پرند و به درستی تحقیق و آموزش نمی‌کنند. برای مصرف کنندگان مهم است که بدانند ارز دیجیتال آنها چگونه کار می کند، چه کسی مالک آن است و چه کنترلی بر دارایی های دیجیتال خود دارند.

پیشنهاد دیجیتال تو: دانلود رایگان قالب وودمارت

یک راه حل ذخیره سازی سرد رمزنگاری

CompoSecure پیشگام در صنعت کارت های پرداخت پریمیوم است. این شرکت همچنین یک راه حل امنیتی و ذخیره‌سازی ارز دیجیتال و دارایی دیجیتال جدید که Arculus نامیده می‌شود، توسعه داده و ارائه می‌کند.

راه حل جدید کیف پول ذخیره سازی سرد برای ایمن سازی رمزارزها از نام خدای روم باستان استفاده می کند. آرکولوس نگهبان گاوصندوق ها و خزانه ها محسوب می شد که رومی ها برای اطمینان از حفاظت از دارایی های ارزشمند خود به آن ها تکیه می کردند.

این شرکت امروز همان نامگذاری را اعمال می کند. آرکولوس تجسم مدرن این خدای مراقب است که امنیت امن و قوی دارایی‌ها و هویت دیجیتال حیاتی را تضمین می‌کند.

 

 

به این راه حل ذخیره سازی به عنوان یک رمز فکر کنید، شبیه به دستگاه فیزیکی که برخی از افراد برای نگه داشتن رایانه های خود در قفل و کلید به آن اعتماد می کنند. برای کریپتو، مالکیت مستقیماً به کلید خصوصی مالک مرتبط است.

به عنوان مثال، اگر ارز دیجیتال را از طریق یک صرافی خریداری کنید و آن را در آنجا رها کنید، به صرافی اعتماد دارید تا در صورت درخواست، دارایی های دیجیتال شما را به شما بدهد. لو هشدار داد، اما از آنجایی که آنها مالکیت کلیدهای خصوصی را حفظ می کنند، صرافی کنترل کاملی بر رعایت یا عدم رعایت آن دارد.

به همین دلیل است که کیف پول های خود حضانت مهم است. با ذخیره کلیدهای خصوصی خود در یک کیف پول خود ایمن مانند کیف پول سخت افزاری، تنها شما مالکیت و کنترل کامل ارز دیجیتال و سایر دارایی های دیجیتال خود را دارید. همانطور که ما می گوییم، کلیدهای شما، ارز دیجیتال شما،” او توضیح داد.

مالکیت و دسترسی بدون درز

معامله با دارایی های دیجیتال مانند ورود به بانک محلی شما نیست. امنیت کریپتو بسیار متفاوت عمل می کند. هنگامی که یک بانک سنتی توسط شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) بیمه می شود، اگر بانک مورد سرقت، ورشکستگی یا ورشکستگی قرار گیرد، سپرده ها تا سقف 250000 دلار به ازای هر سپرده گذار محافظت می شوند.

مطلب پیشنهادی:  روز معلم ۲۰۲۲ مبارک: UGC برای راه‌اندازی بورسیه‌های تحصیلی، کمک هزینه‌های تحقیقاتی - یاد بگیرید چگونه آن را به صورت زنده تماشا کنید

در مورد ارزهای دیجیتال اینطور نیست. این دارایی‌های دیجیتال متعلق به یک طبقه دارایی تنظیم‌نشده است که فاقد ضمانت‌های ارز سنتی فیات است. لو اشاره کرد که کریپتو در حال حاضر تحت حفاظت FDIC نیست.

از هم اکنون، اگر ارز دیجیتال شما هک شده باشد، از بین رفته است. این دلیل اصلی اهمیت است که امنیت و حفاظت از دارایی های دیجیتال شما به صورت آفلاین مهم است.

هیچ مقررات جامعی برای کنترل ارزهای دیجیتال وجود ندارد. به همین دلیل است که ارز دیجیتال یک دارایی بسیار ناپایدار است.

“دولت بایدن در مورد مقررات ایالات متحده بحث می کند.” در حالی که انتظار داریم شاهد حرکت در این مسیر باشیم، ممکن است مدتی طول بکشد تا مقررات پذیرفته شده به طور گسترده اعمال شود.»

نگه داشتن کارت مناسب

کیف پول ذخیره‌سازی سخت‌افزاری CompoSecure که اخیراً راه‌اندازی شده است به کاربران این امکان را می‌دهد تا از تمام دارایی‌های دیجیتال خود در یک مکان آفلاین محافظت و مدیریت کنند. این رویکرد مالکیت کلیدهای رمزنگاری را فقط به کاربر می دهد.

پشتیبانی از NFT کیف پول Arculus
قابلیت های محصول Arculus Wallet اکنون شامل پشتیبانی NFT می شود. (اعتبار تصویر: Business Wire)

راه حل نوآورانه این شرکت، کارت کلید Arculus است که از یک عنصر امنیتی CC EAL6+ برای رمزگذاری و ذخیره کلیدهای دیجیتال شما استفاده می کند. به هیچی ربطی نداره اگر آن را گم کنید یا دزدیده شود، هیچ کس دیگری نمی تواند از آن استفاده کند.

هنگامی که یک صاحب ارز دیجیتال تراکنشی را در برنامه کیف پول آرکولوس انجام می دهد، از کاربر می خواهد که روی کارت کلید دستگاه تلفن همراه خود ضربه بزند. این یک مرحله امنیتی مهم در احراز هویت سه عاملی است که Arculus برای ایمن نگه داشتن کلیدهای رمزنگاری استفاده می کند.

این کارت با برنامه کیف پول ارتباط برقرار می کند تا ارتباط امن نزدیک (NFC) را با لمس و تراکنش مجاز کند. شامل بلوتوث، وای فای، USB و کابل نمی شود.

روز سه‌شنبه، CompoSecure همین رویکرد را برای پشتیبانی از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) اعلام کرد.

رمزارز را بازخرید کنید

پرداختن به مسائل مربوط به ارزهای دیجیتال می تواند به یک حفره خرگوشی تبدیل شود. هر چه بیشتر حفاری کنید، بیشتر به ورطه مالی سقوط می کنید. برای تسهیل انتقال به بانکداری رمزنگاری شده، از آدام لو خواستیم تا کمی در مورد این موضوع توضیح دهد.

E-Commerce Times: آیا پلتفرم های رمزنگاری محافظت های دیجیتالی را ارائه می دهند؟

آدام لو: برخی از پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال انواع بیمه‌های سایبری یا جرایم را ارائه می‌کنند، اما مانند اکثر بیمه‌نامه‌ها محدودیت‌ها و حفره‌هایی وجود دارد.

بنابراین، آیا کاربران باید دستورالعمل‌های اساسی برای داشتن دارایی‌های دیجیتال را بدانند و چه کسی کلیدهای رمزنگاری را در اختیار دارد؟

لو: مهمترین چیزی که باید درک کنید این است که چه کسی کلیدهای شما را در اختیار دارد، صاحب ارز دیجیتال شماست. مصرف کنندگان باید خود را در مورد دارایی های نگهبانی در مقابل دارایی های غیرحفاظتی آموزش دهند.

مطلب پیشنهادی:  اکنون یک ابزار هوش مصنوعی برای نوشتن پروفایل دوستیابی شما

علاوه بر این، استفاده از صرافی‌ها یا کیف پول‌های داغ که از اتصال مداوم اینترنت استفاده می‌کنند، در را برای تهدیدات هک و سرقت باز نگه می‌دارد.

همچنین استفاده از احراز هویت چند عاملی (MFA) حیاتی است. احراز هویت سه عاملی بسیار ارزشمند است زیرا در حالت ایده آل به چیزی که شما هستید نگاه می کند، مانند بیومتریک، که می تواند اثر انگشت یا تشخیص چهره باشد. چیزی که می دانید لازم است، مانند شماره شناسایی شخصی یا پین.

در نهایت، او به چیزی نیاز دارد که شما دارید، مانند کارت کلید Arculus ما. این مرحله امنیتی اضافی برای اطمینان از اینکه فقط شما به دارایی های خود دسترسی دارید بسیار مهم است.

سرپرستی انفرادی چگونه کار می کند؟

لو: این بدان معناست که شما صاحب کلیدهای خصوصی خود هستید. کلیدها به جای اعتماد به شخص ثالث به عنوان نگهبان و داور دارایی های دیجیتال شما، دسترسی به کنترل کامل بر دارایی های دیجیتالی را فراهم می کنند.

استفاده از کیف پول سخت‌افزاری مانند Arculus باعث می‌شود که خود نگهبانی داشته باشید، زیرا فقط شما می‌توانید به کلیدهای خصوصی خود دسترسی داشته باشید و دارایی‌های دیجیتال خود را مدیریت کنید.

 

 

چه چیزی این روش را از سایر قراردادهای نگهداری با کارگزاران رمزنگاری متمایز می کند؟

لو: کارگزاران کریپتو و صرافی های متمرکز متولیان شخص ثالث هستند. آنها کنترل و دسترسی به کلیدهای خصوصی شما برای خرید، جابه‌جایی و سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال شما را دارند. قراردادهای غیر حضانت کلیدها را منتقل می کنند و لایه های حفاظتی را به کاربر نهایی محدود می کنند.

چگونه خود حضانت می تواند از مصرف کنندگان در برابر هکرهای آنلاین محافظت کند و دارایی های دیجیتال آنها را حتی در صورت ورشکستگی حفظ کند؟

لو: با حضانت شخصی، هیچ کس نمی تواند بدون رضایت شما به دارایی های دیجیتال شما دسترسی داشته باشد. این سطح حفاظت لازم را در برابر هک فراهم می کند.

وقتی صحبت از ورشکستگی یک کاربر به میان می‌آید، ارز دیجیتال درآمد در نظر گرفته نمی‌شود، بلکه دارایی است. قانون ورشکستگی پیچیده و کاملاً خاص است، بنابراین من نمی‌توانم به شما راهنمایی کنم که در ورشکستگی کاربر چه اتفاقی ممکن است برای ارز دیجیتال بیفتد.

آیا سرمایه گذاری در کریپتو برای همه است یا فقط برای کسانی که می توانند ضرر کنند؟

لو: کریپتوکارنسی در حال حاضر با سرعت بیشتری نسبت به اینترنت در حال استفاده است. در حال تبدیل شدن به جریان اصلی است. برای برخی، این اولین سرمایه گذاری آنهاست. اما مانند هر سرمایه گذاری، خطر ضرر وجود دارد. تا زمانی که مردم کمبود مقررات و نوسانات بالا را درک کنند، می توانند با توجه به سطح راحتی خود سرمایه گذاری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا