تکنولوژی

نگرانی فزاینده عمومی در مورد دستگاه های نظارتی و امنیتی چین

دولت نظارتی چین با مقاومت نادری از سوی افراد خود مواجه شده است زیرا نگرانی عمومی در مورد دستگاه امنیتی این کشور رو به افزایش است.

دولت نظارتی چین با مقاومت نادری از سوی افراد خود مواجه شده است زیرا نگرانی عمومی در مورد دستگاه امنیتی این کشور رو به افزایش است. امی کین، جان لیو و امی چانگ چین که در نیویورک تایمز (NYT) می نویسند، گفتند که هنرمندان چینی اجراهایی را برای برجسته کردن همه جا دوربین های نظارتی به صحنه بردند.

فعالان حریم خصوصی علیه جمع آوری اطلاعات قابل شناسایی شخصی شکایت کرده اند. هم شهروندان عادی و هم روشنفکران در قدرت علیه سوء استفاده مقامات از برنامه های ردیابی کووید برای مهار اعتراضات صحبت کرده اند. کاربران اینترنت نکاتی را در مورد چگونگی اجتناب از نظارت دیجیتال به اشتراک گذاشتند.

نگرانی مربوط به عدم وجود تضمین برای جلوگیری از سرقت یا سوء استفاده از داده های شخصی است.

حزب تازه حاکم کمونیست هفته گذشته شروع به سرکوب سیستماتیک اخبار مربوط به آنچه که احتمالاً بزرگترین نقض شناخته شده سیستم کامپیوتری دولت چین است که شامل اطلاعات شخصی بیش از یک میلیارد شهروند است، کرد.

امی کین، جان لیو گفت، این نقض ضربه ای به پکن وارد کرد و خطرات تلاش های گسترده این کشور برای جمع آوری مقادیر زیادی از اطلاعات دیجیتالی و بیولوژیکی در مورد فعالیت های روزانه و ارتباطات اجتماعی افراد از طریق پست های رسانه های اجتماعی، بیومتریک، سوابق تلفنی و ویدئوهای نظارتی را آشکار کرد. و امی چانگ

مطلب پیشنهادی:  این برنامه ممنوعه در حال بازگشت به فروشگاه Google Play است

با این حال، دولت چین از خود دفاع کرده و گفته است که این تلاش‌ها برای امنیت عمومی ضروری است: مثلاً برای محدود کردن شیوع کووید یا دستگیری مجرمان.

به گزارش NYT، اما شکست آن در حفاظت از داده ها، شهروندان را در معرض مشکلاتی مانند کلاهبرداری و اخاذی قرار می دهد و تهدیدی برای تضعیف تمایل مردم برای پیروی از نظارت است.

جول لیائو، یکی از ساکنان شانگهای که داده‌هایش در میان اطلاعات منتشر شده در این افشاگری بود، گفت: «شما هرگز نمی‌دانید چه کسی قرار است اطلاعات شما را بفروشد یا افشا کند.

چین که در حال رقابت برای ایجاد یکی از سخت‌گیرانه‌ترین رژیم‌های حفظ حریم خصوصی داده‌ها در جهان است، اغلب شرکت‌ها را به خاطر سوء استفاده از داده‌ها سرزنش می‌کند. اما مقامات به ندرت انگشت را به سوی بزرگترین گردآورنده اطلاعات شخصی کشور نشانه می روند: خود دولت.

محققان امنیتی می گویند پایگاه داده فاش شده که ظاهراً توسط پلیس شانگهای استفاده می شود، برای ماه ها آنلاین و بدون محافظت باقی مانده است. این پس از آن فاش شد که یک کاربر ناشناس در یک فروم آنلاین پیشنهادی برای فروش حجم عظیمی از داده ها به قیمت 10 بیت کوین یا حدود 200000 دلار منتشر کرد.

نیویورک تایمز بخش هایی از نمونه ای از پایگاه داده را که توسط کاربر ناشناس پست شده با نام ChinaDan ارسال شده بود تأیید کرد.

علاوه بر اطلاعات اولیه مانند نام، آدرس و شماره شناسایی، نمونه حاوی جزئیاتی بود که به نظر می‌رسید از پایگاه‌های داده خارجی استخراج شده‌اند، مانند دستورالعمل‌هایی برای پیک‌ها که در آن تحویل تحویل دهند، که این پرسش‌ها را در مورد میزان اطلاعاتی که شرکت‌های خصوصی با مقامات به اشتراک می‌گذارند، ایجاد می‌کند.

مطلب پیشنهادی:  اولین گردشگر فضایی جهان با کشتی ستاره ایلان ماسک برای پرواز به دور ماه ثبت نام کرد

امی کین، جان لیو و امی چانگ گفتند که برای بسیاری نگران کننده است، همچنین حاوی اطلاعات بسیار شخصی است، مانند گزارش های پلیس که شامل اسامی افراد متهم به تجاوز جنسی و خشونت خانگی است، و همچنین اطلاعات شخصی درباره ناراضیان سیاسی.

نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد مردم نسبت به نهادهای دولتی و عمومی نیز محتاط شده‌اند، زیرا می‌بینند که از داده‌های خود علیه آنها استفاده می‌شود. ماه گذشته، خشم ملی به دلیل سوء استفاده آشکار از فناوری ردیابی کووید-19 توسط دولت های محلی شکل گرفت.

معترضانی که برای بازیابی پس‌اندازهای خود از چهار بانک روستایی در شهر ژنگژو چین در مرکز چین مبارزه می‌کنند، دریافته‌اند که اپلیکیشن‌های موبایلی که برای شناسایی و ایزوله کردن افرادی که ممکن است در حال انتشار کووید باشند، از سبز – به معنای ایمن – به قرمز تبدیل شده‌اند، نامی که از آنها جلوگیری می‌کند. از حرکت آزادانه

سیلویا ژی، 30 ساله، معترضی که کد سلامتش قرمز شده است، گفت: «در چین حریم خصوصی وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا