گجت

هدست واقعیت ترکیبی اپل بازی را در بازار تغییر خواهد داد: مینگ چی کو

مینگ چی کو، تحلیلگر برجسته، در یادداشتی گفت: شایعه شده است که هدست واقعیت ترکیبی اپل یک تغییر دهنده بازی در بازار هدست واقعیت افزوده (AR)/واقعیت مجازی (VR) است. این تحلیلگر همچنین تکرار کرد که عرضه هدست واقعیت ترکیبی در ژانویه 2023 انجام خواهد شد. انتظار می رود این حرکت اپل توسط رقبای جهانی آن تقلید شود که به گسترش بازار هدست های واقعیت ترکیبی کمک می کند. متا، سونی و اچ تی سی در حال حاضر در رقابت هستند. به طور مشابه، مایکروسافت با هدست هولولنز خود به شرکت ها پاسخ می دهد و یک تجربه واقعیت ترکیبی را امکان پذیر می کند.

در یادداشت منتشر شده در Medium، Kuo گفت که اپل “احتمالا” هدست واقعیت ترکیبی خود را در ژانویه عرضه خواهد کرد تا از “رشد سریع مداوم” بازار هدست پشتیبانی کند. برخی گزارش‌های قبلی نیز تاریخ عرضه این هدست را در سال 2023 پیشنهاد می‌کردند. اوایل این ماه، کو همچنین گفت که این هدست طی یک رویداد رسانه‌ای معرفی خواهد شد.

کو گفت: «راه اندازی Apple AR/MR تقاضا برای سرگرمی های چندرسانه ای/بازی همهجانبه را افزایش می دهد.

این تحلیلگر همچنین خاطرنشان کرد که هدست شرکت کوپرتینویی “پیچیده ترین محصول” آن خواهد بود و بسیاری از تامین کنندگان موجود را در توسعه مشارکت خواهد داد.

این تحلیلگر گفت: زمانی که اپل هدست‌های AR/MR را عرضه می‌کند، فکر می‌کنم رقبای جهانی اپل برای تقلید از آنها رقابت خواهند کرد و صنعت سخت‌افزار هدست را به مرحله بعدی رشد سریع و بهره‌مندی از خدمات متصل و اکوسیستم محتوا هدایت می‌کنند.

مطلب پیشنهادی:  نام‌های Samsung Galaxy Watch 5، Watch 5 Pro در اپلیکیشن Health ظاهر می‌شوند که گفته می‌شود دارای سنسور دما هستند

برخلاف اپل، متا سرمایه گذاری سخت افزاری خود را کاهش داده و تمرکز خود را بر روی سخت افزار VR کاهش می دهد. کو گفت که دلایل کاهش رشد شامل رکود اقتصادی و همچنین چالش‌های موجود در تجارت اصلی است. یکی از موانع اصلی این غول رسانه های اجتماعی به دلیل به روز رسانی های اخیر حریم خصوصی اپل است که درآمدزایی از تبلیغات را دشوارتر کرده است. رقیب متا اسنپ نیز به دلیل تغییرات حریم خصوصی ارائه شده توسط سازنده آیفون به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار گرفت.

کو گفت متا هدست واقعیت مجازی Oculus خود را با ضرر فروخت تا در طول زمان سهم بالایی از بازار را به دست آورد. اما به گفته این تحلیلگر، این استراتژی در میان “ریسک رکود تجاری اصلی” ناپایدار است و به دیگر سازندگان هدست واقعیت مجازی موجود کمک می کند تا بازار خود را توسعه دهند.

دیگر بازیگران بازار، از جمله سونی و اچ‌تی‌سی، احتمالاً از کاهش سرعت متا در سرمایه‌گذاری سخت‌افزار VR سود خواهند برد.

حدس زده می شود که سونی هدست پلی استیشن VR2 خود را در سه ماهه اول سال 2023 عرضه خواهد کرد که به معرفی عناوین بازی های AAA بیشتری کمک می کند تا به طور خاص با تجربه های همه جانبه عرضه شوند. این هدست اوایل سال جاری در نمایشگاه CES رونمایی شد. کو گفت که اچ تی سی همچنین در سال 2022 تعداد هدست های واقعیت مجازی را حداقل 30 تا 40 درصد نسبت به سال گذشته افزایش خواهد داد.

مطلب پیشنهادی:  Redmi Smart Band Pro، Redmi Smart TV X43 در هند راه اندازی شد: قیمت، مشخصات

همچنین انتظار می‌رود که مایکروسافت هدست جدید HoloLens خود را در نیمه دوم سال عرضه کند، در حالی که گفته می‌شود Valve در حال توسعه هدست‌های جدید برای افزایش حضور خود در بازار VR است.

در ابتدا شایعه شده بود که اپل با معرفی هدست واقعیت مختلط خود در سال جاری، با سایر بازیگران بازار رو به رو خواهد شد. با این حال، این شرکت به دلیل مشکلات اولیه در مرحله توسعه مجبور به تاخیر در راه اندازی شد.
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا